רוצים לשנות כיוון? שיקלו הסבה מקצועית

רוצים לשנות כיוון? שיקלו הסבה מקצועית

מידע מקיף על הסבה מקצועית, תחום פופלאריים, הסיכונים האפשריים ועוד

למי מיועדת הסבה מקצועית?

אם אתם מרגישים חוסר סיפוק מהעבודה שלכם או חשים שאתם זקוקים לשינוי מהותי, אם אינכם מצליחים להתקדם במקצוע בו בחרתם או שאתם מחפשים עבודה מזה זמן רב ולא מוצאים, ייתכן שזהו הזמן המתאים עבורכם לבצע הסבה מקצועית.

לאלה מקצועות ניתן לעשות הסבה?

הסבה מקצועית ניתן לבצע לתחומים רבים ומגוונים. כיום, אחד התחומים הפופולאריים ביותר להסבה מקצועית הוא לימודי מחשבים.
תחום זה נהנה ממוניטין יוקרתי ותנאי ההעסקה בו נחשבים טובים יחסית.
ניתן ללמוד קורסים רבים בתחום המחשבים כמו טכנאות מחשבים, עיצוב אתרים, קידום אתרים ועוד. לימודי המחשבים נמשכים כחצי שנה עד שנה, כתלות בקורס ובמוסד הלימוד.
רוב הקורסים פתוחים לכל מי שמתעניין בתחום, אך לחלקם קיימים תנאי קבלה דוגמת תעודת בגרות, ידע טכני מוקדם וכד', כך שרצוי לברר מבעוד מועד את תנאי הקבלה המדויקים.
בוגרי הקורסים יכולים להשתלב בעבודה בחברות היי טק, חברות עיצוב אתרים, קידום אתרים ועוד או לעבוד כעצמאים בתחום.
גם עיצוב גרפי נחשב למקצוע פופולרי בין הפונים להסבה מקצועית. לימודים לתעודה בתחום זה אורכים כשנה ובסיומם יכולים הבוגרים להשתלב בעבודה במשרדי פרסום, בתי דפוס, עיתונים, חברות אופנה ועוד.
תחום נוסף, אליו פונות נשים רבות המחפשות שינוי, הוא מקצועות הקוסמטיקה והיופי.
היתרון המרכזי בתחום זה הוא שניתן לעבוד בשעות נוחות ומהבית. לימודים לתעודה אורכים כשנה וחצי ובסיומם מקבלות הבוגרות תעודת קוסמטיקאית מוסמכת מטעם משרד העבודה והרווחה.
רוב הנשים הפונות למסלול זה עוסקות אחר כך בתחום באופן עצמאי, אם כי ניתן להשתלב בעבודה גם במכוני יופי, סלוני כלות ועוד.
אמהות צעירות השבות למעגל העבודה לאחר לידה מגלות פעמים רבות, כי קצב העבודה או תחום העיסוק אינם מתאים להן יותר. רבות מהן פונות לקורסים לדולות - מלוות לידה או לתחום ייעוץ הנקה. קורסים אלה נמשכים כחצי שנה עד שנה כתלות במוסד הלימודים ובסיומם מקבלות הבוגרות תעודת גמר.
תחומים נוספים שניתן לציין, אליהם פונים רבים המבקשים הסבה מקצועית, הם תיווך ונדל"ן, מטפלים ומאמנים אישיים, פרסום ועוד.

מהם הסיכונים הכרוכים בהסבה מקצועית?

רבים מאמינים, כי הסבה מקצועית תשנה את חייהם לטובה. בפועל, במקרים רבים נכשלת ההסבה המקצועית כיוון שקיים פער בין הציפיות הגבוהות מהשינוי לבין המציאות.
בנוסף, לימדו היטב את התחום החדש אליו אתם פונים - מהם תנאי הקבלה ללימודים, משך הלימודים ושעות הלימודים, נושאי לימוד, היצע העבודות בשוק, תנאי תעסוקה וכד'.
לא תרצו למצוא עצמכם בתום תקופת ההכשרה מגלים, כי גם מקצוע זה אינו מעניין אתכם או שגם בו אינכם מצליחים למצוא עבודה.
היבט נוסף שיש לשקול בעניין זה הוא מידת הרלוונטיות של עיסוקכם הקודם, לאחר ההיעדרות שנגזרת מההסבה. במקצועות רבים, ובעיקר בתחומים הטכניים, חשוב להתעדכן בהתפתחויות האחרונות על מנת להצליח. באופן זה, אדם שעיסוקו בתוכנות והוא נעדר מן השוק לכמה שנים, יתקשה למצוא את מקומו לאור השינויים הדרמטיים שחלו בפרק זמן זה.

סגור