מתעניין בלימודי ביטוח?

מתעניין בלימודי ביטוח?

מידע מקיף על לימודי ביטוח לתעודה ולתואר ראשון, תנאי קבלה, אפשרויות התעסוקה ועוד


בעולם המודרני כמעט כל אדם, חברה, עסק או עמותה מבוטחים בביטוח זה או אחר, לרבות ביטוח בריאות, רכב, דירה, רכוש, נסיעות ועוד.
תפקידו של סוכן הביטוח הוא להוות הגורם המקשר בין המבוטח לבין המבטח. לשם כך עליו להיות בקי במגוון תחומים, חוקים ודינים שונים. בשנים האחרונות נהנה ענף הביטוח מהתפתחות מתמדת והדרישות מסוכני הביטוח עולות בהתאמה. סוכן ביטוח זקוק לידע רב ונרחב כדי שיוכל לתכנן בתבונה תכניות ביטוח ולנהל סיכונים באופן מבוקר עבור חברות, עסקים ואנשים פרטיים.

לימודי ביטוח

ניתן ללמוד לימודי ביטוח לתואר ראשון או כלימודים לתעודה. תואר ראשון בביטוח הוא תואר חדש יחסית ומלמדים אותו במספר מצומצם של מוסדות לימוד. הלימודים אורכים כשלוש שנים וקהל היעד שלהם הוא בעיקר אנשים העוסקים בתחום הביטוח ומעוניינים להרחיב את הידע ואפשרויות התעסוקה שלהם. הלימודים כוללים נושאים מגוונים, כמו מבוא לביטוח, מתמטיקה, סטטיסטיקה, מבוא למשפטים, דיני ביטוח, דיני עבודה, דיני חוזים, סוגי ביטוח שונים (בריאות, רכוש, רכב, קבלני) ועוד. בתום הלימודים מקבלים הבוגרים תואר ראשון בביטוח וכן רישיון סוכן ביטוח מתמחה.
לימודי ביטוח לתעודה אורכים כ 100 שעות, כתלות בתכנית ובמוסד הלימודים. הלימודים במסלול זה פחות מקיפים מהלימודים לתואר ראשון ונחלקים לרוב ל 3 שלבי לימוד - יסודות הביטוח, ביטוח אלמנטרי (הכולל לימודי ביטוח רפואי, נסיעות, רכוש, רכב, וכו') וביטוח חיים. בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד וכן רישיון סוכן ביטוח מתמחה.

מוסדות לימוד

לימודי ביטוח לתואר ראשון ניתן ללמוד בין השאר במוסדות הבאים: מכללת עדיף, מישלב קורסים - המכללה לחשבים ולמנהלים, היחידה ללימודים חוץ אקדמיים במכללת ר"ג.
לימודי ביטוח לתעודה ניתן ללמוד  במכללת נתניה.

תנאי הקבלה

תנאי הקבלה ללימודים לתואר ראשון עומדים על בגרות בממוצע 90 עם אנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 לפחות, כשלרוב אין צורך בציון פסיכומטרי. תנאי הקבלה ללימודי תעודה בביטוח הם לרוב 12 שנות לימוד, ראיון אישי, מעבר מבחן מיון ובנוסף, על המועמד להיות ללא עבר פלילי.

למי זה מתאים?

רבים נמשכים לתחום הביטוח בשל העובדה, כי מדובר בענף המגלגל סכומים גבוהים בכל שנה והאפשרות להרוויח עמלות שמנות קורצת להם. אך לא כל אחד יכול להיות סוכן ביטוח מצליח. סוכן ביטוח טוב חייב להיות גם איש שיווק ומכירות מעולה: שיווק - כדי לשווק באופן הנכון ולקהל היעד הרלוונטי את תכניות הביטוח שהוא מעוניין למכור. מכירות - כדי שיצליח גם למכור תכניות אלה לקהל היעד שלו. בנוסף, חייב סוכן הביטוח להיות אמין ובהיבט זה יצא לסוכני ביטוח מוניטין, שאינו משחק לטובתם, של אנשי מקצוע בלתי אמינים, וזאת לא תמיד באשמתם. סוכני ביטוח אמינים, הדואגים לאינטרסים של לקוחותיהם כמו גם לאלה של חברות הביטוח, יצליחו לגייס לקוחות חדשים ולשמור על הלקוחות הקיימים שלהם בקלות רבה יותר. בנוסף, מכיוון שסגירת תכנית ביטוח כוללת פרטים רבים, לעיתים קורה שאדם חותם על תכנית ביטוח בלי שהבין לגמרי את כל התנאים וההגבלות לתכנית. כאשר הוא נזקק לביטוח, עשוי אותו אדם לגלות שאינו מכוסה. לשם כך צריך סוכן ביטוח לעבוד באופן מסודר ומאורגן, כדי להיות מעורה ובקי בכל הפרטים של תכנית הביטוח שהוא רוקם ללקוחותיו. ולבסוף, התכונה החשובה מכל - יחסי אנוש. עבודתו של סוכן הביטוח היא ברובה מול אנשים אחרים, בין אם אלה לקוחותיו או עובדי חברת הביטוח שהוא מוכר את תכניותיה. כדי להצליח בעבודתו חייב סוכן הביטוח לשמור על יחסים טובים עם שני הצדדים ולתווך ביניהם באופן המיטבי.

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 4 מוסדות לימוד ובהם 15 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
המכללה המשותפת
מקצוע חזק לעתיד
כתובת: הנהלה ראשית – שד' ההסתדרות 68 (מול קניון לב המפרץ), קמפוס קריות – דרך עכו 165 (מול הקריון), מכללה ומרכז חינוך אזורי חיפה – שד' ההסתדרות 68 (מול קניון לב המפרץ), מכללה ומרכז חינוך אזורי נצרת – רחוב המחצבה, מכללה ומרכז חינוך אזורי סכנין, קמפוס כרמיאל – קניון כיכר העיר – קומה ב', מכללה ומרכז חינוך אזורי חדרה – רחוב הרצל 73, קמפוס נתניה – רחוב רזיאל 11 – מול היכל התרבות – קומה 3.
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
היחידה ללימודים חוץ אקדמיים במכללת ר"ג
קורסי הסמכה מקצועיים ומגוונים לקראת בחינות רשמיות, ממשלתיות ומוסדיות.
כתובת: פנחס רוטנברג 87, רמת-גן
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
מכללת עדיף
לימודים והכשרה מקצועית בתחומי הביטוח, פנסיה, שוק ההון, ניהול, יזמות וכישורי חיים פיננסים
כתובת: פריסה ארצית : תל אביב, ירושלים, חיפה, כפר תבור, משרדי המכללה - מושב מגשימים רחוב האורן 12מיקוד 56910
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 11 מסלולים
המסלול לקבלת רישיון סוכן/יועץ/משווק ביטוח פנסיוני
סוכן ביטוח אלמנטרי
קורס שמאות רכוש וחקלאות
קורס רפרנט פנסיוני
קורס חיתום רפואי
קורס יסודות הביטוח
קורס גמר פנסיוני
ביטוח ימי ואווירי
קורס רפרנט אלמנטאר
חיתום ויישוב תביעות אלמנטארי
השתלמות בביטוח בריאות
המכללה הבינלאומית לתיכנון פיננסי
בואו ללמוד את מקצוע העתיד
כתובת: חיים בר לב 12 אור יהודה
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 15 מסלולי לימוד בתחום קורס ביטוח, ב-4 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס ביטוח אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור