אוהב להתעסק בכספים? בוא ללמוד ייעוץ פנסיוני

אוהב להתעסק בכספים? בוא ללמוד ייעוץ פנסיוני

מידע מקיף על תחום הייעוץ הפנסיוני, תנאי קבלה, משך לימודים, מוסדות לימוד, אפשרויות תעסוקה

 

אנו חיים בעולם המתפתח במהירות עצומה, כל יום מתגלה מידע חדש המקל על חיינו באיזשהו אופן, הן מבחינה טכנולוגית, והן מבחינה מדעית ורפואית. אם בעבר אנשים לא זכו להגיע לגיל פרישה או במקרה הטוב זכו רק לכמה שנים בודדות, כיום תוחלת החיים עלתה בצורה דרמטית, מה שמצריך מחשבה ארוכה קדימה כבר מגיל צעיר. הדרך הטובה ביותר להיערך היא בעזרת תכנון פנסיוני חכם ונכון כבר מהרגע הראשון שמתחילים לעבוד. קורס יעוץ פנסיוני ו פיננסים ייתן לכם את הכלים להתאים לכל אדם את התוכנית פנסיונית המתאימה, תוך התחשבות בצרכיו ודרישותיו.

תכני הלימוד
הלימודים מחולקים לשתי יחידות:

היחידה הראשונה תעסוק בלימודי היסוד ותתמקד בארבעה נושאים, חשבונאות פיננסית – ביחידה זו ייושמו כל העקרונות החשבונאיים, תוך הכשרה בנוגע לכל סוגי הדוחות הקיימים. כלכלה – יחידה זו תעניק לסטודנט ידע החל משאלות היסוד, כגון: מהי כלכלה נכונה ומהם הגורמים המשפיעים עליה. נושא נוסף הוא סטטיסטיקה ומימון, בו ילמדו חישובים מסחריים שונים, חישוב התפלגויות, תשואות, ריביות וכן מודולים שונים. התחום שחותם את היחידה הינו לימודי ביטוח ועוסק ביסודות הביטוח,  בו ייחשף הסטודנט לרקע ההיסטורי והמקצועי של ענף הביטוח, תוך שימת דגש על תפקידו החשוב של כל סוכן ביטוח.

היחידה השנייה מכינה את הסטודנט למבחנים המקצועיים ומכילה שני נושאים, מקצועית א' שבה יינתנו הכלים הנדרשים לניתוח וניהול נכון של ניירות ערך ותיקים, ואת הנושא המרכזי שהינו ביטוח פנסיוני, ובו תהיה התמקדות בכל סוגי הביטוחים וענייני המס, תוך התמקדות בנושאי פיקוח ופסיקה רלוונטיים.

תנאי הקבלה
תנאי הקבלה הם יחסית אחידים כאשר יש צורך ב-12 שנות לימוד ובראיון אישי. ניתן למצוא גם מקומות בהם תינתן עדיפות לבעלי תעודת בגרות מלאה. חשוב לבדוק מה מסלול הלימודים המדויק מאחר וישנם מקומות שמבקשים פטורים למקצועות היסוד, ומלמדים רק את הנושאים המקצועיים.

משך הלימודים
משך הלימודים תלוי במסלול המבוקש.

מסלול מלא יכלול גם את נושאי היסוד וגם את הנושאים המקצועיים, כאשר לימודי היסוד נמשכים בין 250 שעות לימוד ל- 270 שעות לימוד, והנושאים המקצועיים מצריכים עוד כ- 200 שעות לימוד. בעלי תואר אקדמי מתאים יוכלו לזכות בפטור ממקצועות היסוד ולעבור מסלול מקוצר של 250 שעות לימוד בלבד. בסיום הלימודים תינתן תעודת גמר, אך כדי לזכות ברישיון לעסוק בייעוץ יש צורך במעבר תקופת התמחות של כחצי שנה לפחות.

מוסדות לימוד
ניתן למצוא את המסלול במוסדות לימוד רבים כגון גבעת וושינגטון היחידה ללימודי תעודה, מכללת תפנית. כמו כן ישנן חברות ביטוח והשקעות המגייסות מועמדים מצטיינים ומאפשרות ללמוד דרכן במסלול מיוחד, כגון מיטב המפעילה את מכללת מיטב, וחברת מגדל ביטוח.

אפשרויות תעסוקה
בוגרי ייעוץ פנסיוני יוכלו להשתלב בחברות פיננסיות רבות כגון בנקים, בתי השקעות,חברות ביטוח  וחברות ייעוץ פרטיות בתור משווקים ויועצים.  

קישור רלוונטי
פורום ייעוץ פיננסי

סגור