בוא ללמוד במכינה טכנולוגית

בוא ללמוד במכינה טכנולוגית

כל המידע בנושא למי מיועדת המכינה הטכנולוגית, תנאי קבלה ומסלולי לימוד

 

אנו חיים בעולם בו הטכנולוגיה נמצאת בכל תחום ובכל פינה. בין אם מדובר בחשמל, מכונות או אפילו סאונד, כיום לכל דבר אנו זקוקים לטכנאי או הנדסאי שיטפל במקצועיות בבעיה. רבים מעוניינים היום להשתלב ולרכוש מקצוע נחשק זה, ועל כן כמעט כל מוסד המכשיר הנדסאים וטכנאים מקים גם מכינה טכנולוגית על מנת להכין את המועמדים למסלולי הלימוד השונים.

למי היא מיועדת?
המכינה מיועדת לכל אותם מועמדים המעוניינים להשתלב במסלולי הנדסאים וטכנאים, ואינם עומדים בדרישות הקבלה למוסדות השונים, אם מבחינת בגרות חסרה או חלקית ואם מבחינת שיפור ציונים. ניתן למצוא גם מועמדים רבים שכן עומדים בתנאי הקבלה אך מעוניינים לרענן את ידיעותיהם על מנת שיוכלו להיקלט במוסד האקדמי בצורה יותר חלקה וקלה.

תחומי הלימוד
תחומי הלימוד כוללים שלושה מקצועות חובה אותם ניתן למצוא בכל מכינה והם תנאי הקבלה לכל לימודי הנדסאים וטכנאים.

מתמטיקה- קורסי המתמטיקה מתפרשים על פני 270 שעות לימוד. הלימודים יכללו את כל פרקי המתמטיקה החל מאלגברה, גיאומטריה וטריגונומטריה, כאשר ישנה אפשרות אף לגשת לבחינות הבגרות דרך המכינה.

עברית- קורסי העברית יתפרשו על פני 90 שעות לימוד. במסלול זה ילמדו התלמידים את יסודות כתיבת החיבור ואף יתנסו, יתרגלו דקדוק והבעה נכונים, וכן יושם דגש רב על לימודי הבנת הנקרא.

אנגלית- קורסי האנגלית נפרשים על פני 240 שעות לימוד, ויכללו מעבר על אוצר מילים, תחביר נכון, ועבודה על כתיבה וקריאת טקסטים נרחבת.

מלבד מקצועות החובה ישנן מכינות המאפשרות אף לשלב מקצועות בחירה נוספים, כגון פיזיקה ומחשבים שהידע בהם חשוב מאוד בכלל בית ספר להנדסאים וטכנאים.

המעבר ללימודים אקדמיים יכול להיות לעיתים מפחיד ומלחיץ, ולכן כמעט בכל מכינה טכנולוגית ישנו קורס ההעשרה חובה בשם מיומנויות למידה. קורס זה מתפרש על פני כ- 60 שעות לימוד, ובו ילמד התלמיד כיצד לשפר את איכות הלימוד, כיצד לעשות שימוש נכון במאגרי מידע ואיך להתמודד יותר טוב עם כל הלחץ והחרדה.

חשוב לציין כי לימודי מכינה אינם נותנים שום פטור בהמשך הלימודים, מטרתם אך ורק להכין את התלמיד ללימודים פוריים ומוצלחים ולהעבירו את תנאי הקבלה למוסדות השונים.

תנאי הקבלה
בשל הצורך הרב בהנדסאים ובטכנאים, והרצון לשלב ולתת לכמה שיותר תלמידים הזדמנות להתחיל ולרכוש מקצוע מכובד ומעניין. תנאי הקבלה אינם מחמירים ומספיקות לפחות 11 שנות לימוד כדי להתקבל. גם כאלה עם 10 שנות לימוד יוכלו לעלות בפני ועדת קבלה, שתאשר את קבלתם למכינה.

מוסדות לימוד
קיימים מוסדות לימוד רבים בהם ניתן להשתלב בלימודי מכינה טכנולוגית, כאשר רובם אף מציעים בהמשך לבוגרי המכינה להשתלב בלימודי הנדסאים, טכנאים והנדסה בקרבם. בין המוסדות המובילים ניתן למצוא את:
רשת אורט, מכללת ספיר, המכללה האקדמית להנדסה בירושלים, הטכניון- מכון טכנולוגי לישראל H.I.T מכון טכנולוגי חולון , מכללת אפקה ועוד

הטכנולוגיה רק הולכת ומתקדמת, כאשר השאיפה היא להמציא כל הזמן רעיונות חדשים. תמיד יהיה צורך בטכנאים והנדסאים, ולכן כדאי מאוד לבוא ולהצטרף לאחד מהמוסדות הרבים הקיימים.

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 4 מוסדות לימוד ובהם 5 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
היתרון שלך מתחיל בבחירה מצוינת
כתובת: ת.ד. 653 באר שבע, קרית האוניברסיטה, באר-שבע
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים
ההצלחה מתחילה במקום שכולו הנדסה
כתובת: שרייבום יעקב 26 רמת בית בכרם, ת.ד. 3566, ירושלים91035
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
מכללת כנרת בעמק הירדן
אקדמיה לעניין
כתובת: צומת צמח, ד.נ. עמק הירדן מיקוד 15132
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המכינה הקדם אקדמית- אורט בראודה
ניסיון , ותק ומוניטין רב
כתובת: רח' סנונית 51, ת.ד. 78, כרמיאל 21982
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
בעמוד זה נמצאים 5 מסלולי לימוד בתחום מכינות קדם הנדסה, ב-4 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין במכינות קדם הנדסה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור