בחינת בגרות

בחינת בגרות

כל המידע האפשרי על בחינות בגרות, מהי הבחינה? איך נערך חישוב הציון? מהם תנאי ההרשמה? מה ההבדל בין אינטרני לאקסטרני , כל זאת ועוד בכתבה הבאה

 

תעודת בגרות- תעודה אשר מעידה על הצלחתו והישגיו של התלמיד [בוגר או נבחן חיצון] בדרישות הלימודיות והחוקיות של משרד החינוך התרבות והספורט בישראל.  

תיאור תעודה-התעודה כוללת נתונים מזהים של התלמיד ושל מוסד הלימודים.
בצד ימין של התעודה נמצאת רשימת המקצועות בהם נבחן התלמיד במסגרת הבחינות הממלכתיות והחיצוניות.
בצד השמאלי של התעודה מופיע רשימת המקצועות אשר נלמדו ובהם נבחנו במסגרת בית הספר.לכל מקצוע בתעודת הבגרות מוגדרת גם רמת הבחינה והציון שניתן לתלמיד במקצוע.

מבנה התעודה- התעודה מורכבת ממקצועות חובה ומקצועות בחירה .
המקצועות הנדרשים והרמה הנדרשת לקבלת תעודת הבגרות הם: .אזרחות 1 יח"ל, תנ"ך 2 יח"ל, מתמטיקה 3 יח"ל ,אנגלית 3 יח"ל ,ספרות 2 יח"ל ,היסטוריה 2 יח"ל ,הבעה עברית 2 יח"ל.

יחידות לימוד- הינם רמות לימוד שמאפיינות הן את מידת העמקה במקצוע ורמת קושי הבחינה והן את מספר שעות הלימוד באותו המקצוע. טווח הרמות למקצועות השונים הוא בין ‏1 יחידת לימוד ל - ‏5 יחידות לימוד. מינימום היח' המותנה לזכאות עבור תעודת בגרות הוא כ ‏20 יחידות לימוד.

חישוב ציון המקצוע- הציון שנקבע לכל מקצוע הוא שילוב של ממוצע הציונים של הבחינות שנערכו בבית הספר[ ציון מגן] עם ציון הבחינה הממלכתית-חיצונית. ציון חיובי הינו מעל ציון 55 ומעלה. 

מועדי בחינות- בחינות הבגרות מתקיימות בארבעה מועדים : חורף, אביב, וקיץ – מועד א' ומועד ב' (לבחינות באנגלית ומתמטיקה) מידי שנה. 

הגשת ערעור- תלמידים אקסטרנים יכולים לערער על ציון הבחינה כ 60 יום מתאריך קבלת הציון. חשוב לציין כי ערעור יכול לגרום גם להורדת הציון ולא רק להעלאתו. 

תלמידים אינטרנים יגישו ערעור במסגרת הבית ספר .מחברת הבחינה מועברת לאחד מהמורים. המורה בודק אם יש עילה לערעור במידה ונמצאה עילה הוא מגיש לאגף הבחינות בדיקה מפורטת.  

תנאי הרשמה- תהליך ההרשמה מותנה בפתיחת תיק נבחן בשלוחות האגף לבחינות .
על הנבחן להגיע עם תעודת זהות, שתי תמונות דרכון, ודמי פתיחת תיק נבחן .לאחר מכן לסיום תהליך ההרשמה, יקבל התלמיד שוברי הרשמה שניתן לשלם בבנק הדואר בתאריכים הנקובים על גבי השובר. לאחר ביצוע התשלום בבנק הדואר תישלח אל ביתו של הנבחן "הודעת רישום לבחינות" שבה יפורטו המקצועות אליהם נרשם התלמיד, המיקום של הבחינה וחומר העזר המותר בשימוש בבחינה זו. את מיקום הבחינה לא יוכל התלמיד לשנות, והוא נקבע על פי מקום המגורים המופיע בתיק הנבחן.במידה ותלמיד אחר להירשם לבחינת הבגרות במועד הרצוי, יוכל התלמיד לעשות זאת ערב הבחינה באמצעות הרשמה במרב"ג (מרכז בחינה גמיש). המחיר לרישום במסגרת המרכזים הללו הינו כפול, וכל התנאים המותאמים שאושרו בבית הספר (הארכת זמן וכו') לא ינתנו בבחינה במרב"ג.נבחני משנה אינטרניים יצטרכו לגשת לבית ספרם קודם להגעתם למרב"ג על מנת לקבל מבית הספר טופס הרשמה למרב"ג. 

מסגרת הלימודים- ניתן להבדיל בין מסגרת לימודים אינטרנית לבין אקסטרנית.

אינטרני
- המסגת האינטרנית כוללת בתי ספר תיכונים ציבוריים. בתי הספר האינטרנים מגישים את תלמידיהם לבגרויות החל מכיתה י' ובעיקר בכיתה יב'.


אקסטרני- מסגרת לימודים חיצונית למערכת בתי הספר הציבוריים .
המערכת האקסטרנית כוללת בתי ספר פרטיים לתלמידים שטרם מלאו להם 18.או לחילופין מסגרות אקסטרניות של בתי ספר עבור בוגרים שרוצים להשלים או לשפר את הבגרויות. המערכת האקסטרנית מיכלה בהגדרתה גם היערכות עצמאית של הנבחן לבחינת הבגרות. 


שקלול ממוצע הבגרות לאוניברסיטה- השקלול נערך לפי כל מקצוע ומס' יחידותיו.
במהלך חישוב השקלול מוסיפים 10 נקודות למקצוע שנלמד ב-4 יחידות ו-20 נקודות למקצוע שנלמד ב-5 יחידות.המקצועות מתמטיקה ואנגלית מקנים 25 נקודות בשקלול, אם הם נלמדו ברמת 5 יחידות ו-12.5 נקודות, אם נלמדו ברמת 4 יחידות.
החישוב מתבצע ע"י הנתונים הבאים: הציון בכל מקצוע [כולל הבונוס] אשר מוכפל במס' היחידות של אותו המקצוע. לאחר מכן מסכמים את כל המכפלות ומחלקים את סך המכפלת לסך יח' הלימוד. חשוב לציין כי יש הבדלים בערכי השקלול בין האוניברסיטאות השונות. למשל יש פקולטות אשר מתחשבות, מלבד בממוצע הכולל, גם בציונים במקצועות ספציפיים הרלוונטיים להן.


צור קשר
ליצירת קשר עם מכוני הכנה לבחינות בגרויות, לחצו על שם המכון:
לחמן בגרות ופסיכומטרי
המרכז הקדם אקדמי ספיר
המכינה הקדם אקדמית- דוד ילין

קישור רלוונטי
פורום בגרויות

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 8 מוסדות לימוד ובהם 9 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
קידום
בגרות
כתובת: מרכז עזריאלי חולון . רשימת הסניפים:קריון, חדרה,רעננה,פתח תקווה, תל אביב, ירושלים, מודיעין, רשל"צ
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
זיו כספי, ביה''ס לבגרות ופסיכומטרי
ביה''ס אקסטרני הנהנה במשך שנים רבות ממוניטין ומשם מוביל
כתובת: דרך השרון 12 כפר סבא
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
High Q
התוצאות מדברות
כתובת: סניפים בכל רחבי הארץ
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המכינה הקדם אקדמית- וינגייט
המכללה לחינוך גופני וספורט במכון וינגייט
כתובת:
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
 
 
EZ WAY פסיכומטרי ובגרות
קורס הפסיכומטרי הנבחר בישראל, היחיד עם מאמן פרטי צמוד
כתובת: כל הארץ
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
אנקורי -בגרויות
כתובת: הנהלה ראשית- סירקין 3 ,תל אביב -יפו, 63562. סניפים- נהריה, כרמיאל, קרית ביאליק, חיפה, באר שבע, חדרה, רעננה, פ"ת, ירושלים, ראשל"צ ואשדוד.
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 9 מסלולי לימוד בתחום בגרויות, ב-8 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בבגרויות אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור