זינוק

זינוק - מידע כללי

פסיכומטרי ללקויי למידה

צור קשר עם מוסד הלימודים
077-5264000
או
השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
קורס פסיכומטרי ללקויי למידה
משך הלימודים:
60 מפגשים

תחומי לימוד:

קורס ההכנה מותאם מן היסוד ללקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז.
המפגשים כוללים סדנאות מבוא, שיעורים, תרגולים ו15 סימולציות (משתתפים שמקבלים מבחן ממוחשב יקבלו סימולציות ממוחשבות).

סרטון הדרכה כדוגמה

שיטת הלימוד בזינוק מתבססת על  טכניקת חשיבה נסתרת, עקרונותיה בקצרה:

1.עקיפה ופיצוי
חשיבה נסתרת מתבססת על טכניקה של עקיפה ופיצוי. למוח היכולת לפצות על הפחתה בפעילות החשמלית לאיזור אחד על ידי חיזוק של איזור אחר . מתוך עיקרון זה נמצא גם אצל לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב חוזקות שבהן ניתן להשתמש על מנת לעקוף את הקשיים המתעוררים במהלך הלמידה.
2.הומור
הומור הוא כלי לימודי אפקטיבי באופן יוצא דופן, במיוחד לבעלי הפרעות קשב וריכוז (שכן הוא מחכה את פעולת הדופאמין שאצל בעלי הפרעות קשב יש חוסר בו). בעזרת הומור ניתן לשחרר דפוסי חשיבה ישנים ולאפשר לחדשים להחליף אותם. הומור מאפשר המסה של מגננות ואמונות מכוננות הקשורות ללמידה ומאפשר לנושאים שלמים שהטמעתם היא בגדר בלתי אפשרית ללמידה להפוך לאתגר יומיומי פתיר.

3. דיאלוג מונחה
הקשבה לתלמיד היא עקרון המנחה את כלל צוות ההוראה והייעוץ במרכז זינוק ובא לידי ביטוי באופן ישיר בשיטת הלימוד ובאופן ההוראה. לרבים מלקויי הלמידה ובעלי הפרעות הקשב יש זיכרון שלילי ממערכת החינוך הפורמאלית בה לא ניתן מענה לצרכיהם מכיוון וניסו לקבע אותם לדפוס חשיבה אחד ואחיד. חשוב להבין כי לקויי למידה זקוקים ללימוד שונה המעודד את היצירתיות וההגיון. במרכז זינוק כל נושא נלמד במספר דרכים שונות ואם תלמיד לא מצליח להפנים דרך אחת, אז המורה ילמד אותו בדרך שניה, שלישית או רביעית עד שהתלמיד יגיע להצלחה. גם דרך ההוראה עצמה מתבססת על הובלת התלמיד להבנת ההגיון מאחורי התשובה בעזרת סדרת שאלות ולא בעזרת "האכלה בכפית". באופן זה התלמידים מפנימים את ההגיון שמאחורי הפתרון בדרך שמתאימה לאופן החשיבה שלהם

 


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור