המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה - מידע כללי

לימודים גבוהים בעלי גוון יישומי בקמפוס אוניברסיטאי

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר שני במדעים בהנדסת מערכות
תנאי רישום:
• תואר ראשון מוכר ע"י המל"ג: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה/הנדסת מכונות/הנדסה אופטית/הנדסת אלקטרואופטיקה/הנדסת ביוטכנולוגיה/הנדסה כימית/הנדסת מחשבים. נדרש ממוצע 80 ומעלה בתואר הראשון + נסיון מקצועי רלוונטי של מינימום שלוש שנים.

• נדרשים שני מכתבי המלצה: ממונה במקום העבודה + חבר סגל אקדמי.

• מועמדים שאינם בעלי תואר ראשון בהנדסת מכונות או בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ולא למדו את קורסי ההשלמה המפורטים בטבלה להלן - יחויבו ללמוד את הקורסים הללו ברמת התואר הראשון לפני קבלתם ללימודים כדרישת קדם להשתתפות בקורסי החובה של התכנית.
ועדת תכנית הלימודים תקבע למועמדים אלה תכנית ללימודי השלמה, שתותאם לרמתם, לרקעם המקצועי ולקורסי הבחירה שיבחרו.


תיאור התעודה:
תואר שני מוסמך במדעים .M.Sc הנדסת מערכות.


משך הלימודים:
שנתיים

זמני לימוד:
לימודי ערב, שישי

תחומי לימוד:

תואר שני בהנדסת מערכות - 

הנדסת מערכות היא דיסציפלינה הנדסית רב-תחומית, המתמודדת עם הצורך הגובר בפתרונות טכנולוגיים וניהוליים לפרויקטים מערכתיים מורכבים. הנדסת מערכות עוסקת ביצירת מוצר או שירות, המבוססים על מאמץ רב-שלבי ורב-תחומי, הכולל אפיון, תכן, פיתוח, ייצור ותחזוקה. ניהול הנדסת מערכות הוא אוסף מאורגן ומשולב של טכנולוגיות ותהליכים, המכוונים ליישום מוצלח ויעיל של היעדים בפיתוח מערכות גדולות במסגרת אילוצי הזמן והתקציב.

הכשרת מהנדסים להתמודדות מערכתית רב-תחומית מחייבת כושר חשיבה אנליטי והנדסי, ניסיון תעשייתי ובגרות הנדסית. לצורך כך נדרשת מסגרת של לימודים מתקדמים, הבאה לאחר סיום ההכשרה כמהנדס ורכישת ניסיון בתעשייה. בוגר התכנית יהיה בעל ידע מדעי ומחקרי עדכני בתחום של פתרון בעיות מערכתיות - הנדסיות, טכנולוגיות וניהוליות. 
המאפיין ייחודי של התכנית: מלבד הקורסים המקובלים בתכניות מקבילות בארץ ובעולם, התוכנית כוללת מגוון קורסי בחירה בתחומי ניהול והנדסה.

פרויקט גמר אינטגרטיבי של תואר שני בהנדסת מערכות:
כל הסטודנטים יבצעו פרויקט גמר אינטגרטיבי בהנדסת מערכות, עליו יעבדו כצוותים רב-תחומיים כנהוג בתעשייה המודרנית. הפרויקט יאפשר לסטודנטים ליישם ולתרגל את הידע שרכשו במהלך לימודיהם. פרויקט הגמר יבוצע בשיתוף עם התעשייה על מוצרים ומערכות הנמצאים בפיתוח תעשייתי.


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור