פורום לימודים באיטליה

מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים באיטליה - לימודי איטלקית, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה .

שיר | 20:28  26/05/13
היי, אני רוצה לדעת.... *מה ההבדל בין לימודים באוניברסיטה ובין לימודים בביהס פרטי? *מהם תנאי הקבלה? *מה המחיר לשנת לימודים? *כמה שנים בכל אחד? *מהם תנאי הקבלה? *במה עושים התמחות? *האם יש אופציה לקבל מלגה?ואיך? *מהם המוסדות הנחשבים? המומלצים?
שלום, השאלה מאוד כללית וברשותך אני אנסח אותה באופן מעט שונה. ישנם לימודים אקדמיים וישנם לימודים מקצועים (תעודות שאינן מוכרות כתעודות תואר אקדמי). באופן טבעי, בלי להיכנס לניתוח היסטורי מעמיק, מרבית המוסדות האקדמיים הם בבעלות ציבורית. בשנים האחרונות מוסדות פרטיים החלו לקבל הכרה בתארים אקדמיים (כמו המכללה למנהל בישראל). כאשר אתה מגיע ללמוד במוסד אקדמי אז למעשה תנאי הקבלה שלך חייבים להתאים לפרמטרים המוכתבים על ידי הגוף המכיר בתואר (בד"כ משרד החינוך). לכן הקבלה לבתי ספר פרטיים, שאינם מעניקים תואר אקדמי היא קלה יותר מבחינת התנאים, אך כמובן בהיותם פרטיים הם עולים יותר. (כאן נכנס נושא הסבסוד של מוסדות אקדמיים אבל לא נכנס לזה). השאלה החשובה היא מה המקצוע שרוצים ללמוד. ברור לחלוטין שעל מנת להיות רופא יש צורך בתעודה אקדמית, אך בשביל לעסוק באופנה לדוגמא, לא. כאן נכנסים למשחק המוניטין והניסיון של בית הספר והחיבור בין הסטודנט לבית ספר בו הוא רוצה ללמוד. בנוגע לאדריכלות, נכון להיום באיטליה, וזו המדינה בה עוסק הפורום, המקצוע נלמד אך ורק במוסדות אקדמיים ציבוריים. מלגות ניתן לקבל בפניה לאוניבריסטאות השונות ועלות הלימודים נעה בין 1500 ל-3000 אירו בשנה. (השכה"ל באיטליה הוא דיפרנציאלי ומותאם להכנסת הסטודנט לפי הצהרה מגובה במסמכים רשמיים ממשרד הפנים של ארץ המוצא). בשלב הזה אני עוצר ובמידה ותרצי מידע נוסף אשמח לענות כאן או במייל הפרטי. בהצלחה, איתן
סגור