פורום לימודים באיטליה

מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים באיטליה - לימודי איטלקית, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה .

שלום, יש לי תואר ראשון בארכיאולוגיה מאוניברסיטת תל אביב והייתי מעוניינת לעשות תואר שני בשימור ושחזור באיטליה. אני מבינה שצריך לדעת איטלקית ומה עוד?, ומה בקשר למלגות והאם יש גם לימודים באנגלית? תודה
בהודעה הקודמת כתבתי בטעות שהלימודים הם רק באנגלית. הלימודים הם רק באיטלקית. אנא שלחי לי למייל סילבוס באנגלית ותעודת תואר ואוכל להשלים את הבירור מול הפקולטה למדעי הרוח באוני'. איתן
רוני שלום, הדבר היחיד שמצאתי הכי קרוב למה שאת מבקשת הוא: SCIENZE MATEMATICHE, FISICHE E NATURALI LM-11-Scienze per la conservazione dei beni culturali Scienze e materiali per la conservazione e il restauro C FIRENZE 10 מדובר בתואר שני בשימור באוניברסיטת פירנצה. שלחתי עד כה סטודנט אחד למסלול דומה לפני 5-6 שנים. אין מסלול כזה בשפה אנגלית ולכן תאלצי ללמוד איטלקית. ניתן להגיש בקשה למלגה על בסיס סוציואקונומי לפי המסמכים הבאים: טופסי 106 שלך, תמצית רישום מורחבת ממשרד הפנים. גודל דירה לפי מטרים בטופס הארנונה. אני מניח שאחרי הבדיקה של איתן מול האוניברסיטה תוכלי להתקדם בעניין. עד כמה שאני יודע תנאי הקבלה הם: זכאות לתואר הראשון, ממוצע 76 מינימום בתואר הראשון, מבחן שפה באיטלקית . ללמוד איטלקית יש מגוון אופציות, לפרטים נוספים , אנא צרי איתנו קשר בטלפון : 03-5354449. בבקשה. דותן.
לשימור ושיחזור אתרים פן תיאורטי ופן פרקטי. התואר הפרקטי אכן מתקיים בפקולטות למדעים וקיים במספר אוניברסיטאות עם דגש על האלמנטים הטכניים. (לכן, לצורך למידה במסלולים כאלו בשלב כזה או אחר תדרשנה התמחויות ברמה די גבוהה במדעים מדויקיים כגון פיזיקה, מתמטיקה, כימיה וכו'). הפן התיאורטי נלמד במסגרת פקולטות למדעי הרוח בכל האוניבריסטאות באיטליה כמעט. במקרים של תואר שני, בדרך כלל אני מעדיף לערוך בירורים מעמיקים יותר מול פרופ' ספציפיים שיכולים לתת לי פנורמה מלאה יותר של התחום וכמובן היישום המקצועי-תעסוקתי. בנוסף, מכיוון שהפן הפרקטי הוא ה"פשוט" יחסית, אני רואה לנכון להמליץ על בניית מסלול אישי בו משלבים לימודים אקדמיים והתנסויות פרקטיות עם "מאסטרים" בתחום, כמובן בהנחייתם ולפי שיקול דעתם. שיהיה בהצלחה איתן
סגור