פורום לימודים בהונגריה

בהנהלת: University  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע על לימודי הרפואה בהונגריה בשפה האנגלית. מה תנאי הקבלה,קורסי הכנה, עלויות, חיי חברה ועוד ככל העולה על דעתכם.

University

יוניברסיטי פועלת בישראל משנת 1993 ועוסקת בהכוונת סטודנטים ישראלים ללימודים אקדמיים בהונגריה

אהרן | 00:36  14/03/12
בס"ד הי אלה. מה המצב? אני בחור דתי בוגר תואר ראשון ושני בביולוגיה. האם ניתן להשתלב לשנה ב' או ג'? האם יש קהילהיהודית אורתודוכסית פעילה? אפשרות לקנות אוכל כשר? ואם ישנם חבר'ה דתיים שתוכלי לקשר אותם איתי? רציתי לדעת מהם עלויות המחיה החודשיות בסגד? וכמה חודשים זו שנת לימודים? תודה מראש ברכות אהרן
אלה וולפמן | 11:49  22/03/12
שלום אהרן, (לפני תחילת קריאת ההודעה, אני ממליצה ללחוץ על "הוסף תגובה", זה עושה את המודעה יותר נעימה לקריאה...) ראשית, אני מתנצלת על הזמן שעבר בין ההודעה שלך לתגובה שלי- היה לי אתמול מבחן, אז הייתי קצת מנותקת מהעולם. זה אפשרי כמעט בוודאות להשתלב לשנה ב, ויש דיבורים על אולי שנה ג (סיכוי ממש קלוש) אבל זה תמיד קורה בתנאי של מעבר של כל הפיינלים של שנה ב (אנטומיה, ביוכימיה ופיזיולוגיה), אבל אני לא טועה... אם אתה רוצה להתחיל שנה הבאה, אתה צריך להתחיל להזדרז, כי יש כל מני מסמכים שצריך להכין וצריך להגיש אותם עד תאריך מסוים, שאני די בטוחה שהוא לא רחוק כל כך. בכל מקרה, כל התהליך עובר יותר חלק אם עושים אותו דרך רוני פריד (הנציג של האוניברסיטה) והוא גם יכול לתת לך יותר פרטים על מה צריך לעשות. בנוגע לכשרות- יש בית חב"ד שפועל כאן בסופי שבוע וחגים, והם נותנים מענה לכל הצרכים היהודיים, ניתן גם לקנות דרכם אוכל כשר אבל אני חושבת שרב הדתיים פה יותר הסתמכו על דברים שהם הביאו מהבית, ובסופי שבוע נהנו מאוכל "עשיר" יותר בבית חב"ד. אבל אם אתה מעוניין באוכל כשר, יש דרך להשיג, הוא פשוט קצת יותר יקר. עלות מחייה חודשית היא בד"כ סביב 1,000 דולר, כולל דירה, חשבונות, אוכל ובילויים. אבל לא כולל שכר לימוד. שנת הלימודים מתחילה בתחילת ספטמבר, סוף סמסטר א' זה בד"כ אמצע-תחילת דצמבר, ואז זו תקופת בחינות (האורך של תקופת הבחינות משתנה לפי מידת ההצלחה שלך במבחנים ומידת הזריזות... אבל זה נושא ארוך מדי בשביל הודעה אחת בפורום... :) ). סמסטר ב' מתחיל בתחילת פברואר ומסתיים באמצע מאי. ואז שוב... תקופת בחינות שבואופן רשמי היא עד סוף יוני. אחרי שנה א' (או ב), שנה ג' ושנה ד' צריך לתת חודש בבית חולים בקיץ (אםשר לעשות את זה בארץ). החודשים הם ב- סבב אחיות, סבב פנימית וסבב כירורגיה (בהתאמה לפי השנים) לגבי שידוך עם אנשים דתיים, אני מבררת בשבילך, אבל בכל מקרה, זו תהיה בעיה לרשום פה את הפרטים שלהם, אז אודה לך אם תתן לי את האימייל שלך בתגובה ואני אשלח לך את הפרטים. רוני פריד הוא הנציג של האוניברסיטה ולפעול דרכו (גם אם נרשמים) זה ללא תשלום, וזה מאוד מקל על כל הבלגן הבירוקרטי, בגלל זה אני ממש ממליצה לקפוץ אפילו רק לשיחת היכרות לא מחייבת. הוא יושב בנתניה, ומספר הטלפון שלו הוא- 09-8858226 או 057-4450445 אני מקווה שעניתי על הכול, אם לא, או אם צצו שאלות חדשות, תרגיש חופשי לשאול! אלה
סגור