פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

רוני | 12:37  15/03/10
היי אני רוצה להתחיל ללמוד משפטים במרכז הארץ קרוב לבית. שמעתי שבאוניברסיטאות תנאי הקבלה מאד גבוהים והיחס מאד מנוכר ואתה סתם עוד מספר אני די צריכה את המסגרת התומכת ולכן חשוב לי ללמוד במקום בו יש מענה לבעיות אם צצות ולשאלות אשמח להמלצות
יערית | 17:38  16/03/10
היי רוני גם לי הייתה את הפנטזיה הזו על אוניברסיטה אבל חברה שלי שהתחילה ללמוד שנה לפני הורידה אותי מזה מהר מאד. כמו שאת אומרת יחס מנוכר ואין מענה לבעיות קטנות כגדולות אני התחלתי השנה ללמוד בקריה האקדמית אונו (קרית אונו- מרכז) ואני ממש מרוצה. קודם כל, כל המרצים שלנו מלמדים באוניברסיטאות או לימדו בשנים האחרונות שם כך שאין באמת הבדל דבר שני יש מזכירות סטודנטים שתמיד זמינה לשאלות שלי ותאמיני לי שהיו לי מלא ובכלל יחס ממש חם שווה לך לבדוק ואל תינעלי על הקטע של אוניברסיטאות
סמי | 17:28  12/04/10
מנסיון שלי עם מעסיקים אפילו במשרדים בינוניים וקטנים אונו הכי הכי פחות מומלצת ולו מפאת מסלולים של חסרי בגרות שמשליכים על הרמה הכללית...
חן | 17:33  12/04/10
ממש זילות המקצוע...מלבד 2 שהן די בסדר רוב המכללות מורידות את רף הקבלה וכתוצאה מכך את איכות הסטודנטים והלימוד (שהרי כולם צריכים להצליח לא?) היחידות שלדעתי עומדות ברף האונ' הן הבינתחומי והמנהל כל השאר צריכים ממש להתאמץ
תעשה בדיקות בשטח ותפסיק להטעות את האנשים. כל שבוע אתה זורק פה הערה חדשה המתנותקת מן המציאות. גם במכללה למנהל יש מסלול לחסרי בגרות (!) אז את היציאות השיווקויות שלך תשמור בבקשה לשיחות סלון.
והנה חברים זה קורה שוב... במאמץ של כמה אצבעות, יורים כמה מילים לפורום ו"האמת יוצאת את דרכה".. הקריה האקדמית בקרית אונו כבר מזמן יצאה מקשיי הלידה איתם מתמודד כל מוסד אקדמי חדש (לרבות המכללה למינהל והבינתחומי - המנטרה האגדית!). מתי אדוני בדק את תנאי הקבלה בכל מוסדות הלימוד בארץ? והאם מי שמסכים איתו בדק אף הוא? ומבדיקות רבות שנעשו על ידי גופים מקצועיים (חיפוש קטן בגוגל) מוכיח שדווקא בקריה האקדמית תנאי הקבלה גבוהים יחסית למוסדות אחרים. אם תבדוק זאת בצורה אובייקטיבית תוך ניתוק האובססייה לחיזוק רגשי הנחיתות שלא התקבלת למוסד אוניברסיטאי תגלה כמוני, שדבריך יפים אך ורק לפורום או טוקבק לכתבה ב YNET. כמו שאמרה המגיבה מעליי, במכללה למינהל יש תוכנית "שער פתוח" שבמאמצים רבים מנסים להסתיר אותה מפורום זה, וחבל (ראו דיון קודם) וב"בינתחומי" שלך, ניתן להתקבל מעל גיל 30 ללא בגרות עם "המלצות מתאימות". רוצים קישורים או צילומי מסך? אציין כי התכניות מעולות וחשובות לחברה הישראלית ואני מוריד את הכובע בפני המכללה למנהל על היוזמה! אנשים מוכשרים רבים זוכים לרכוש השכלה ולהשתלב בכבוד בחברה, לצערי כל זאת, עד שמגיעים כמה חסרי פנים לפורומים ומקשים על דרכם... אני חוזרת ומדגישה לכל מי שמעז לשאול שאלה בפורום אינטרנטי. בדקו לבד והזהרו מתגובות כפי שראיתם (כולל את שלי!) די למיני קרטל האקדמי!
באמת אה? איך תסבירי אם כן את ממצאיו של דו"ח אנגלרד? מצ"ב קישור http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3512089,00.html
אביגיל | 19:18  17/04/10
כל כמה ימים אתה זורק הודעה משולבת במנטרות על תנאי קבלה.. :) באיזו מכללה אתה עובד כמשווק, תוכל לגלות? ומה הקשר בין דו"ח אנגלרד להערותיך? הדו"ח הנ"ל נגנז בסוף ולא פורסם. צא ולמד! וגם ממה שהצליחו למצוא בסוף, אכן התרשמו לטובה מהמכללה למינהל אבל... ממש לא התרשמו מהבינתחומי (ואגב, גם לא מאוניבריסטת ת"א...) תשקיע זמן בלימודים שלך, צא כבר מהאובססיה הזו (אמרו פה לפניי... זילות המקצוע!) מאין הנחותיך המוזרות "לאור נסיונך הרבה עם משרדים גדולים ובינוניים". נו באמת... לדעתי סה"כ סטודנט או משווק! יש לי גם "קישורים" ואפילו אשמח להקים דיון לגבי תנאי קבלה למוסדות. אתה תופתע.. בלי שום קשר, תבדוק קצת באינטרנט דרישות קבלה במוסדות ותגלה את הפער בין מה שאתה כותב למציאות.
המכללה למנהל היא הוותיקה מבין המכללות ולו בשל הסיבה הזו אני חושבת שיש לה יתרון על פני המוסדות האחרים. מה עוד שנסיון הבוגרים בשטח הוכיח את עצמו. אבל, בהחלט מסכימה לתגובה ההזוייה של סמי ש"הקריה האקדמית הכי הכי לא נחשבת". מתאימה יותר לתלמיד כיתה י"ב ולא סטודנט למשפטים. למיטב ידיעתי היא מוערכת ומתפתחת מאד יפה ותנאי הקבלה שם גבוהים יחסית וגם שם לא מעט בוגרים השתלבו במקומות מובילים בפרקטיקה ובאקדמיה (כרגע נמצא איתי אחד). מבין המוסדות להשכלה גבוהה שקיימים היא נמצאת לדעתי במקום ממש טוב וזאת תוך זמן קצר יחסית. בהצלחה לכל מי שלומד.
כוונתי שתגובתו הינה הזוייה.. סדר המילים קצת התבלבל :)
דווקא תגובות מסוג זה מעידות לדידי על זילות המקצוע (שליחת מסר קצר ולא מבוסס) בהחלט מסכים לעובדה שלא מעט אובססיביים להשוואות בין המכללות. מילא התגובות שלהם היו ענייניות, אבל מכללות רבות נושאות תנאי קבלה נמוכים בהרבה משל אונו ואני לא רוצה להציג שמות. רק להריץ חיפוש בפורום עם השם שלו ומוצאים את שמו זורע רעל בכל מקום וחבל.
לא כל אחד יכול להתקבל לאוניברסיטאות או למכללה למנהל והבינתחומי.
שלום רב. ראשית השאלה היא מהם הנתונים שלך ואם את בכלל יכולה להתקבל לאוניב'. אם לא- אז אין כלל שאלה ואז צריך להחליט בין לא מעט מכללות. באופן עקרוני עדיין אוניב' נחשבות למקום מס' 1 ללמוד בו משפטים אך זו תפיסה מסורתית וברור שגם מי שלומד כיום במכללות המובילות לא ייתקשה למצוא התמחות ראויה בתנאי שהוא משקיע כראוי בלימודים. לגבי מכללות ישנם מגוון שאלות- אני לא חושב שיש מכללה שאין לה יחס אישי. יש לחשוב על המוניטין שיש לבוגרי מוסד הלימודים, תנאי הקבלה, רמת סגל ההוראה, התוכניות השונות ואפילו מרחק מהבית וכד'. קשה לומר אילו מכללוות נחשבות למובילות. מקובל לראות במכללה למנהל ובבינתחומי כמכללות הנחשבות ביותר אבל גם זו תפיסה יחסית שנכונה לתקופה של לפני 5-6 שנים. כיום כל המכללות השתדרגו ומציעות תוכניות מעולות. הייתי מציע לסמן כמה שמועדפות אליך ואת יכולה להתקבל אליהם וקצת לטייל בקמפוסים, להיכנס לאיזה שיעור או שניים והכי חשוב לשוחח מעט עם התלמידים במקום ולשמוע מהם על המקום. אין יותר טוב מזה. בהצלחה רבה
ממליצה על המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, גם מוכרים בשוק וגם רמת הלימודים גבוה.
זה שקר .יש למכללת רמת גן/המרכז האקדמי למשפט ועסקים מוניטין מאוד גרוע.בוגריה לא מוצאים את מקומם במשרדים הגדולים.קורות החיים שלהם מושלכים לפח. המכללה שנוסדה ב1995- הצליחה להכניס ל50 המשרדים הגדולים שמכילים אלפי עורכי דין,בסה"כ 26 עורכי דין בכל שנות קיומה. וזה בעיקר בתחילת העשור הקודם כשהשוק לא היה כל כך רווי.היום כבר אין סיכוי. רמת הלימודים היא סבירה אך לא מעבר לזה. ניתן לקרוא מידע על המכללה בקישור: http://clblaw.blogspot.co.il/

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור