פורום לימודי אומנות

בהנהלת: אביתר שטרן  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת פורום לימודי אומנות היא להוות מקום בו יישאלו כל השאלות הנוגעות ללימודי אמנות בארץ ובחו"ל. בנוסף יעסוק הפורום בכל הנושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתערוכות,גלריות ,מוזיאונים והתלבטויות הסטודנטים לעתיד לגבי עתידם המקצועי בתחום האמנות.

אביתר שטרן

אביתר שטרן ,מנהל מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב,אמן בינלאומי

דנית | 13:18  16/11/09
שלום רב, שמי דנית, למדתי אופנה בויצו חיפה ועזבתי בשנה ב' מתוך הרבה סיבות שגרמו לחווית הלימודים להרגיש רע במיוחד. אני יוצרת, מציירת, בעבר פיסלתי קצת, ותמיד מתעניינת באמנות, גם בתור ידע גם בתור יצירה וגם בתור חינוך לאמנות. חשבתי לפנות לכיוון של לימודי אמנות לתואר ראשון, ורציתי לשאול לגביי המדרשה בבית ברל, או אם ידוע לכם על מקומות אחרים אשר המסגרת שם טובה, לא לחוצה יותר מדי, והלימודים בעיקר יספקו חוויה גדולה יותר מאשר מבחן בלחץ הזמן ובדרישות המרצים. אשמח לכל מידע שהוא, תודה רבה.
מנהל פורום | 18:55  16/11/09
היי דנית איך אני מבין אותך. מכה אמיתית כל המוסדות המלחיצים האלו ששמו את האגו של המורים בראש הרשימה. תראי את יכולה לבוא לבית ברל או לנסות במכללת ביטוי שכאן יהיה מסלול אקדמי עם תואר ראשון לקראת אוקטובר הבא. תנסי כמה מוסדות ותבדקי. בידידות אביתר
דנית | 23:38  16/11/09
אביתר, היי מה ידוע לך על בית ברל? האם המוסד קצת יותר "משוחרר" ומקבל או דורסני ושובר? האם למדת שם? ידוע לך על בוגרים שלו? כל ידע שיש לך עליו יכול להיות יעיל כרגע :) תודה
לימור | 13:22  19/11/09
היי דנית, אני לומדת במדרשה לאמנות במכללת בית ברל. יש לי חברות עם סיפורים על מרצים שחושבים שהם יודעים הכל ושנותנים הרגשה שצריך ללכת באופן עיוור אחרי מה שהם אומרים כי זה הנכון. אני מה זה מבינה את התסכול שלך. לשמחתי (ואפשר לומר גם לשמחתך...) הדברים במדרשה לאמנות שונים לגמרי. קודם כל היחס למי שלומד במדרשה הוא כאל אמן בראש ובראשונה ורק אח"כ כסטודנט. מצפים פה מהסטודנטים לחשוב, ליצור, להטיל ספק, לבקר אבל גם לדעת לקבל ביקורת (בכל זאת, מדברים על אמנות...) ולא להיות באיזו סכימה מקובעת. מרגישים את זה גם בשיעורים וכמובן שגם בעבודות שצריך להכין ולהגיש. אני מרגישה סיפוק גדול בלימודים פה (ואני כבר לומדת בשנה ב' בחינוך לאמנות). אני בטוחה שאת תרגישי אותו דבר אם תחליטי ללמוד כאן. אם יש לך עוד שאלות אני אשמח לענות :-) שיהיה סופ"ש מקסים! לימור
דנית | 09:48  10/01/10
היי לימור, באיחור של חודשיים בערך... רציתי לשאול אם את עושה את התואר הסטנדרטי של אמנות לתואר ראשון או שזה משהו אחר?. אם כן - ידוע לך איך העבודות, ואיך הלחץ בסוף סמסטר? האם יש רמה מקצועית אחידה בעבודות התלמידים? או שיש פער מאוד גדול בהתחלה?..
סגור