פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.
 
גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

 
שלומית | 22:27  27/09/10
אני מעוניינת ללמוד נטורופתיה עם דגש על לימודי תזונה בעיקר ופחות על העיסוי. רציתי לדעת מה הסיכוי למצוא עבודה בתחום? וכמה בוגרים באמת מוצאים עבודה בסיום הלימודים (והכונה היא לא לעבודה בבית טבע)?
גיל וינבאום | 12:49  28/09/10
שלום שלומית, במסגרת לימודי מגמת הנטורופתיה נלמדים הנושאים/ הקורסים הבאים: טכניקות אבחון - לומדים מספר גישות אבחוניות שונות, וביניהן: אבחון ע"י תשאול, אבחון דרך גלגל העין (אירידולוגיה), אבחון עפ"י חסרים תזונתיים. טכניקות טיפוליות : ריפוי באמצעות צמחי מרפא מערביים- לימוד צמחים בודדים ולימוד הכנת פורמולות קוהרנטיות לכל מטופל ומטופל. רפוי באמצעות תוספי תזונה- התאמת תוספי תזונה- ויטמינים, מינרלים וחמצות אמינו למטופל. ריפוי באמצעות פרחי באך- התאמת מספר תמציות באך למטופל הסובל. ריפוי באמצעות ארומתרפיה- התאמת שמנים אתרים: להרחה, למריחה ולבליעה- בהתאם למצבו של מטופל. ריפוי באמצעות אחד ממקצועות המגע שבוחרים (שיאצו/ טווינא/ עיסוי/ רפלקסולוגיה). ריפוי באמצעות תנועה- טאי צ'י וצ'י קונג. ריפוי באמצעות תזונה סינית. בנוסף לכל אלה, לומדים את התיאוריות המרכזיות, יחסי גומלין בין גוף ונפש, מבוא לפסיכולוגיה, סדנאות לניהול מתחים, להעצמה אישית ועוד.... במקביל ללימודי הרפואה הנטורופתית לומדים לימודי רפואה מערבית: אנטומיה- איפה כל איבר ומערכת נמצאים. פיזיולוגיה- מה כל איבר ומערכת אמורים לבצע בגוף. פתולוגיה- מה קורה בגוף, כשהאיברים והמערכות נכשלים בתפקידם. פרמקולוגיה- תורת התרופות. בדיקות מעבדה- לומדים לפענח בדיקות דם, שתן, א.ק.ג וצילומי מעבדה. לגבי אפשרויות התעסוקה כנטורופתית: פתיחת קליניקה עצמאית. עבודה בבתי חולים ומרפאות קופות חולים. אפשרות לעבוד בבתי טבע כיועצת. תועמלנית/ יועצת לתוספי מזון בחברות ויטמינים ומינרלים גדולות. כמו כן ניתן להרחיב את הידע של רפואת צמחים וארומתרפיה ולעבוד בחברות ייצור צמחי מרפא ושמנים אתרים. להיות יועצת בתחום תזונה טבעית בגנים ובתי ספר, מפעלים וארגונים. אפשרות להתמחות באחד ממקצועות שלמדת ולהיות מורה בבתי ספר למקצוע. כמובן שאת צריכה להוסיף לשיקולים בבחירת תחום הלימוד/ תעסוקה גם את הסיפוק של ללמוד ולאחר מכן לעסוק במקצוע שאת אוהבת. לגבי "איך מתחילים": בקולגי לרפואה משלימה שאותו אני מנהל, ואני מאמין שבמכללות נוספות יש קורס שנקרא "ניהול ושיווק הקליניקה". הקורס הזה מועבר ע"י איש שיווק, יועץ מס, סוכן ביטוח, עורך-דין ומטפלים וותיקים. כל אחד מהמרצים מעביר את הידע בתחום עיסוקו- כך הסטודנטים מקבלים מידע לגבי האספקטים השיווקיים, הביטוחיים והחוקיים שיש לקחת בחשבון בבואך להקים קליניקה עצמאית. מקווה שעזרתי. רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
סגור