פורום לימודי שוק ההון

בהנהלת: יניר כתב  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו לקבל מענה לשאלות הנקרות בדרככם ללימודי שוק ההון: מה בדיוק לומדים? איזה תעודה מקבלים? מה הם ההתמחויות בתחום? מה מצב שוק העבודה? כל זאת ועוד בפורום שוק ההון

יניר כתב

מרצה במכללת אפיק פיננסים, רואה חשבון, סוחר כעשר שנים במניות ומטח

מוטי הדר | 11:25  04/04/09
שלום רב, צירפתי מסמך WORD עם מספר שאלות ואשמח אם ניתו יהיה לקבל תשובות. בתודה, מוטי
מנהל פדגוגי | 20:40  05/04/09
ממליץ שתשאל את השאלות שלך בצורה הרגילה ולא בקבצים
מוטי הדר | 06:53  06/04/09
שלום רב, אני מהנדס תוכנה בעל ניסיון של 12 שנים בהי-טק וחובב מושבע של תחום שוק ההון (מנהל עצמאית את השקעותי בשני תיקים מקבילים). לאחרונה אני בוחן את האפשרות להסב את תחום עיסוקי לתחום הקרוב באמת לליבי – שוק ההון. שקלתי ללמוד באופן יסודי את שני התחומים – ניהול תיקים ויעוץ השקעות וכן יעוץ פנסיוני, ולאחר מכן אני רואה את עצמי מועסק בתחום זה. ברצוני לפרט מספר שאלות, שיעזרו לי לקבל החלטות ולצמצם סיכונים, ואשמח לקבל תשובות ע"ס ניסיונך: 1) האם ישנן מסגרות לימוד מומלצות בחיפה? מהן? 2) מהו משך זמן הלימוד והסטאז' במסלול הכפול? 3) האם יש מסלול לימודים בערב? 4) מהו שכר הלימוד? 5) אני בן 43, נשוי + 3 גמדים. האם יקשה עלי למצוא תעסוקה מסודרת? האם אני לא "מבוגר" מדי למסלול הסבה כזה? 6) האם ישנה מסגרת מסודרת לקבלת יעוץ בע"פ (פגישה אישית – רצוי בחיפה)? תודה, מוטי.
המכללה למינהל, צומת הצ'ק פוסט. נסה להשתבץ לקבוצות עם מרצה בשם צפריר קינן.
מתוך הנחה שאתה לא מפסיק לעבוד בכדי ללכת ללימודים, ייקח לך בין שנה וחצי לשנתיים לנושא הלימודים + חצי שנה סטאז' בנושא הפנסיוני ועוד חצי שנה סטאז' בנושא ההשקעות (או 9 חודשים במידה ותמצא סטאז' בניהול תיקים).
מנהל פדגוגי | 12:44  08/04/09
בהחלט! רוב קבוצות הלימוד בקורסי תעודה כאלה הן קבוצות ערב.
מנהל פדגוגי | 12:45  08/04/09
בסביבות 15 אלף ש"ח. אבל כדאי שתתקשר אליהם ותבדוק במדויק. אם היית עובד לאיזור המרכז, הייתי יכול להגיד לך מחיר מדוייק במשב שוקי-הון אבל אתה בצפון...
מנהל פדגוגי | 12:50  08/04/09
כן ולא. (מישהו אמר שמעון פרס?) הילדים שנמצאים בעמדות ניהול זוטרות-ביניים מרגישים לא בנוח להעסיק אנשים מבוגרים מהם (והתחום הזה מלא ילדים). אבל מנהלים קצת יותר רציניים, מאוד מאוד מעריכים עובדים בעלי ניסיון חיים, מחוייבות משפחתית ובגרות נפשית. זה מאוד תלוי לאיזה סוג מנהל יגיעו הקורות חיים שלך...
אני מניח שכן ושוב אנו מגיעים לנושא המגורים שלך. באיזור המרכז היית יכול להגיע לפגישת ייעוץ אישית במכללת משב שוקי-הון עם אחד מיועצי הלימודים שלנו. לייעוץ בחיפה עליך יהיה ליצור קשר עם מוסדות חיפאיים ולבדוק כיצד הם מטפלים במתעניינים חדשים.
מנהל פדגוגי | 12:52  08/04/09
סגור