פורום לימודי שוק ההון

בהנהלת: יניר כתב  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו לקבל מענה לשאלות הנקרות בדרככם ללימודי שוק ההון: מה בדיוק לומדים? איזה תעודה מקבלים? מה הם ההתמחויות בתחום? מה מצב שוק העבודה? כל זאת ועוד בפורום שוק ההון

יניר כתב

מרצה במכללת אפיק פיננסים, רואה חשבון, סוחר כעשר שנים במניות ומטח

שלום רב.רציתי להיות מה תכליס עושה יועץ השקעות,מנהל תיקים,אנליסט מניות.מה הן דרישות לכל מקצוע?מה הבדלי שכר?מהו מסלול הנכון כדי להתחיל במקצועות האלה?מה מקומות לימוד מועדפים? תודה מראש על המידע.
פעם שלישית, סליחה, רביעית שאני עונה לך. עכשיו אענה (עוד יותר) בקצרה שהתשובה לא תעלם שוב. --------------------------------------------- תכל'ס, יועץ השקעות יושב בבנק ומדבר עם לקוחות. הלקוחות באים אליו בשאלות לגבי תיק ההשקעות שלהם ולאחר חתימה שלהם על מסמך הסרת אחריות היועץ מספר להם את עמדת הבנק בעניין. חשוב שיועץ ההשקעות יהיה תקשורתי ושרותי. אתה יכול להכנס לסניף הבנק שלך ולדבר עם יועץ ההשקעות. כך תוכל לראות אותו בפעולה. מנהל תיקים, בניגוד ליועץ השקעות, מקבל מהלקוח אישור עשית פעילות בתיק ההשקעות והוא זה שמחליט אלו פעולות לבצע ומתי. זה יותר מלחיץ מכיוון שבמידה ויהיו הפסדים עליו יהיה להתמודד עם לקוח עצבני. מנהל תיקים טוב יכול להרוויח יותר מיועץ השקעות. אנליסט מניות כמעט ולא בא במגע עם לקוחות. עקב זאת, יש פחות תפקידים כאלו ולכן גם הסיכוי שלך להיות בתפקיד זה קטן. עליך להתמקד בתפקיד יועץ השקעות ו/או מנהל תיקים. בכדי לעסוק בתחום חובה עליך לעבור מבחנים של הרשות לניירות ערך. קיימים מקומות רבים שמכינים למבחנים הללו. לפי הידוע לי, משב שוקי-הון היא המכללה הגדולה ביותר בנושא זה. למען הסר ספק, גם בתחום זה תואר יכול לסייע רבות לקבלה לראיון עבודה. אני עכשיו רץ לשמור את התשובה לפני שתעלם שוב.
מקס | 09:13  01/09/08
תודה על התייחסות והסבר.בהמשך לשאלה:אני סיימתי תואר ראשון בכלכלה וניהול,כרגע עובד בתחום הפיננסי(לא שוק ההון) ובסמסטר הקרוב אני מתחיל תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון.המטרה שלי להיות אנליסט מניות.האם אני צריך לעשות מבחנים של רשות(אלה שאין לי עליהם פטור)?האם שווה לעשות קורס של אנליסט במרכזי השתלמויות?מה השכר לאנליסט מתחיל ואנליסט עם ניסיון?מה היא הדרך הנכונה להתחיל בתפקיד כזה? תודה מראש.
מנהל פדגוגי | 21:22  01/09/08
מקס שלום, נדיר למצוא אנליסטים שזהו התפקיד הראשון שלהם בשוק ההון. רובם עבדו בתור יועצי השקעות או מנהלי תיקים. רקע במתמטיקה זה יתרון. רקע בשוק ההון בחו"ל גם. קורס אנליסטים בהחלט יכול לעזור אבל לדעתי רק לבעלי רקע קודם. נראה לי שיהיה לך קשה למצוא מקום עבודה בתור "ירוק" בתחום. בברכה, נועם.
סגור