פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

אורטל | 19:05  03/05/09
שלום שני... אני נהנית לקרוא בפורום הזה והחלטתי להתייעץ איתך לגבי המשך דרכי. אני דיי בצומת דרכים. אני בעלת תואר ראשון בקרימינולוגיה ממכללת גליל מערבי שלוחה של בר אילן. וכמו לא מעט בוגרי תואר ראשון בתחום הזה גם אני מוצאת את עצמי נטולת עבודה שקשורה איכשהו לתחום הזה. הייתי היום בייעוץ במכללת אורנים ובדקתי לגבי הסבה לחינוך מיוחד שכן מה שהכי מלהיב אותי בתחום החינוך זה יכול להיות זה, אבל הדילמה שלי היא שאני אוהבת לחקור את השטח עד הסוף ולאחר גלישה ארוכה באינטרנט התוודיתי לתואר שני באוניברסטית חיפה שנקרא "החוג לבריאות נפש קהילתית".הלימודים הם יותר תאורטיים מאשר מעשיים ומאוד מעניינים אבל שוב איזו פרנסה תהייה לי מזה. הרי עם תואר ראשון לא מצאתי עבודה במשרדי רווחה, שב"ס או משטרה אז אני לא אופטימית, מצד שני זה תואר שני (תחושה שאני אהייה שווה יותר ) ולא הסבה (תחושה של התחלה מחדש כאילו 3 השנים שלמדתי לתואר הראשון נעלמו מחיי). אני חייבת לקבל החלטה, ואשמח לקבל ממך המלצה, טיפ או הכוונה כלשהי תודה רבה ושבוע נפלא
שני צור | 15:33  05/05/09
קודם כל, לא תמיד חייבת להיות סתירה בין תעודת הוראה ותואר שני. צריך לבדוק את המערכות (וכמובן להתחשב בשיקולים כלכליים) ולראות - אולי ניתן לשלב בין שני המסלולים. דבר שני - הגדרת "שווה" היא בראש שלך בלבד. אם חינוך מיוחד מעניין אותך - אני בעד להתחיל בזה, כי זה נשמע הרבה יותר פרקטי, ובעתיד - אם יתחשק לך ללמוד - להמשיך לתואר שני ואולי גם לתואר שלישי או לימודי תעודה. בכל אופן, אל תתיחסי ללימודי ההסבה כשנים מבוזבזות. אני מקווה שבמהלך הלימודים והעבודה אחר כך תהני כל כך עד שלא תביני איך בכלל חשבת לוותר על זה...
סגור