פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

אביטל | 13:52  20/02/09
בס"ד שלום שני. שמי אביטל והנני כרגע בלימודי שנה שנייה בייעוץ חינוכי (ראשי) ספרות (משני) בבר אילן. ברצוני לעשות תעודת הוראה בחינוך המיוחד, אך בבירורים באוני' אמרו לי שאין לי אפשרות כזו. ביררתי במכללה (תלפיות) ואמרו לי שאוכל להשתלב בתכנית הסבת אקדמאים להוראה. כמה שאלות ברשותך: 1. מאחר ואני לומדת חינוך לתואר ראשון, האם תעודת ההוראה עדיין נחשבת כהסבה? 2. כמה זמן נמשכת ההסבה לחינוך המיוחד במכללה? 3. האם יינתנו לי פטורים בקורסים של תעודת הוראה על סמך קורסים שעשיתי בייעוץ? 4. האם ניתן לשלב בין לימודים באוני' (תואר שני) ללימודי תעודת הוראה במכללה? 5. האם תעודת ההוראה בחינוך המיוחד מקנה התמחות בתחום ספציפי, כגון: ספרות וכדומה או שמא זו תעודה כללית שאוכל ללמד בעזרתה את כל המקצועות? 6. תעודת ההוראה לחינוך המיוחד היא לגילאי 6-21 נכון? או שיש מסלול לצעירים ומסלול לבוגרים? 7. האם התעודה מקנה תעסוקה רק בבתי ספר או שמא ניתן לעבוד עימה במקומות נוספים? בתודה מראש, אביטל
שני צור | 17:03  22/02/09
1. בודאי. זה נקרא הסבת אקדמאים להוראה. 2. בדרך כלל הסבה לחינוך מיוחד נמשכת שנתיים 3. בוודאי שייתנתנו לך פטורים על רוב לימודי החינוך 4. כן - באופן עקרוני. את צריכה לבדוק שזה מסתדר לך במערכת. 5. זוהי תעודה כללית 6. יש גילאי 0-6 או גילאי 6-21 בחינוך המיוחד 7. ניתן לעבוד עימה גם בבתי חולים, בתי כלא לנוער, מועדוניות וכדומה
סגור