לימודי הנדסאי סאונד

לימודי הנדסאי סאונד

מידע מקיף על לימודי הנדסאי סאונד באינדקס הלימודים

מה זה בעצם? 

הנדסאי סאונד אחראי על האולפן ועל תעשיית ההקלטות בעולם המודרני. מאחורי כל יצירה מוזיקאלית, הקלטת שיר, קריינות לתשדירי פרסומת לטלוויזיה או לקניונים, ג'ינגלים לרדיו.

טכנאי סאונד חייב לגלות שליטה בתפעול מערכות הקלטה וסאונד ובשילוב יצירותיו ביישומי המולטימדיה השונים. עיצוב סאונד מאפשר לטכנאי להגיע למצב בו יוכל להשפיע ולהחליט על אופייה של היצירה ע"י יישום מכשירי אפקטים והעמדה נכונה.

הפקה מוסיקלית או כל הפקה אחרת כוללת עבודה אישית מול האומנים, המפיקים, העמדת הכלים במיקס הסופי, להקות וזמרים, הפקת קטעים אלקטרוניים ועוד.על איש הסאונד המודרני לגלות שליטה במערכות ההקלטה, העריכה, הסאונד, מולטימדיה, תוכנות שונות, מצגות ועוד.

על מנת להיכנס לעבודה באולפן, יש ללמוד את המקצוע בצורה עמוקה, להתעדכן ולהתפתח ולכן , בשנים האחרונות נוסדו בתי ספר רבים המציעים מגוון רחב של מסלולי לימוד לתעודת הנדסאי לצד קורסים פרטניים בתחום המוסיקה, המזכים בתעודת גמר מטעם המכללה או בית הספר. 
 

מה לומדים?

לימודי הנדסאי סאונד כוללים לימוד מוסיקה אלקטרונית Midi - יצירת מוסיקה עצמית תוך שימוש בכל העזרים האלקטרוניים המשולבים בעבודת Midi כולל סמפלרים, מודולים, מקלדות ועוד, ביצוע הקלטות של כלים אקוסטיים אמיתיים להעשרת התוצאה.הקלטת מוסיקה באולפן, הגברת במה Post Production תאורה, סאונד לרדיו וטלוויזיה אינטרנט, הקלטות סאונד שטח.

היכן לומדים?

לימודי סאונד ניתן ללמוד בבתי ספר למוסיקה, בתי ספר לסאונד ובמכללות להנדסאים.

תעודה

לימודי הנדסת סאונד נמשכים בין שנתיים לשלש שנים כאשר בסיומם מקבל הבוגר דיפלומת הנדסאי סאונד . לימודי תעודה קצרים נמשכים כשנתיים ובסיומם ניתן לקבל תעודת טכנאי בוגר מגמת סאונד .
 

מה עושים עם זה?

עבודה ביצירה והפקה היא לרוב עצמאית באופייה, כפרילנס ולא כעובד שכיר. מוסיקאים המתמחים בתחום זה פועלים בדרך כלל מתוך אולפן אישי שהם בונים לעצמם, והוא מהווה את הבסיס לשירותים שהם מספקים. השירותים הללו עשויים להיות בתחומים הבאים:

- הלחנה
- עיבוד
- תזמור
- הקלטה
- פרוגרמינג וסטיילינג
- מיקס
- מסטרינג
- יצירה ועריכה של פסי קול
- הפקה מוסיקלית כוללת.

יחד עם זאת יש גם יוצרים/מפיקים מוסיקליים המועסקים כעובדים שכירים, בעיקר בתחום התקשורת:

- הפקות רדיו וטלוויזיה, הפקות מוסיקאליות, יצירה והפקה של מוסיקה לתחום הסלולרי, לאתרי אינטרנט, למשחקי מחשב וכיוצ"ב.

- שיטות הקלטה מול מצלמה, שילוב עם בתי ספר לקולנוע , מיקסים. - סאונד במחשבים, משחקים ותוכנות, אתרי אינטרנט המשלבים תוכנות סאונד, חדרים אינטראקטיביים, חדרי קונפרנס, מוזיאונים מודרניים ועוד

- הכנת ג'ינגלים משלב כתיבת הטקסטים, יצירת פס קול ועירבולים, ועד לתוצאה הסופית ועוד.

- הרכבת מערכות שונות וביצוע הגברה במופעים, שילוב מערכות - ביצוע הקלטה על גבי מדיות הקלטה רב ערוציות תוך שימוש במכשירי אפקטים ושיטות הקלטה מתוחכמות.
 

מוסדות לימוד

בין מוסדות הלימוד ללימודי סאונד ניתן למנות את סאונד וביה”ס להנדסאים ולטכנולוגיה מכללת ספיר.

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 1 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת ספיר
קשור באופן רלוונטי לתעשייה, למגמות שוק ולביקוש
כתובת: ד.נ. אשקלון 79165, אשקלון, 79165
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 1 מסלולי לימוד בתחום הנדסאי סאונד, ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בהנדסאי סאונד אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור