בוא ללמוד מה ניתן ללמוד

בוא ללמוד מה ניתן ללמוד

לא מבין מה ההבדל בין מהנדס להנדסאי או בין טכנאי תעשייה לטכנאי טלפון? רוצה לדעת מה זה נטורופתיה או כמה מרוויח חשב שכר ? כל התשובות על רגל אחת


החלטת שלא בא לך לתת מעצמך שלש שנים קשות וללמוד באוניברסיטה אבל מצד שני המשפחה לוחצת שתלמד מקצוע ובסיום תקבל תעודה שההורים יוכלו לתלות על הקיר. עכשיו נישאר לבחור מה ללמוד ובדומה ללימודים לתואר גם בתחום התעודה והמקצוע האפשרויות מגוונות והשאלות רבות. בכתבה זו תוכלו לקבל מידע חשוב על כמה תחומים מבוקשים בלימודי התעודה והמקצוע.

רפואה משלימה
רפואה משלימה הינה רפואה מסורתית הוליסטית שמקורותיה מתרבויות קדומות שונות לרוב ממזרח אסיה.
העיקרון המנחה ברפואה המשלימה הוא ההקשר הדומיננטי בין גוף לנפש וזאת בניגוד לאמונת הרפואה המדעית השוללת הקשר זה. בעשורים האחרונים חלה מודעות רבה לתחומי הרפואה המשלימה וכיום ניתן למצוא את שיטות הטיפול של הרפואה המשלימה במערכי הבריאות הציבוריים ומוסדות רפואיים למיניהם. הרפואה המשלימה מכילה בתוכה מגוון של מקצועות ריפוי שונים.

לימודי רפואה סינית-.מטרת הלימודים להקנות ידע נרחב בשיטות הריפוי המסורתיות (דיקור וצמחי מרפא) בשילוב לימודי רפואה מערבית. הלימודים משלבים פאן מעשי (התמחות בקליניקה) ופאן תיאורטי. מסלול לימודים הנמשך 4 שנים
לימודי נטורופתיה- שיטת ריפוי טבעית, רב-תחומית, המתמחה בהפעלה וחיזוק של מנגנוני החלמה פנימיים וריפוי עצמי. הנטורופתיה כוללת גישות ושיטות ריפוי טבעי שונות .מסלול לימודים הנמשך 4 שנים.
לימודי שיאצו- שיטת טיפול על פי אסכולת יואן-שיאצו.סגנון אשר נשען על הרפואה הסינית והיפנית העתיקה ועל היבטים מסגנונות מודרניים יותר. תהליך הלמידה מלווה בהקניית עקרונות זן-בודהיסטיים כגון מדיטציה, שלווה פנימית ועוד. מסלול לימודים המכשיר, מטפלים, מטפלים מוסמכים ומטפלים בכירים.
לימודי רפלקסולוגיה – תורת כף הרגל. שיטת טיפול טבעית המשתמשת בטכניקות של עיסוי ולחיצות על נקודות בכף הרגל המשקפות את איברי הגוף ותפקודם.

עיצוב ואומנות

לימודי אדריכלות- אדריכלות הנו מקצוע רב גוני, אשר מכיל יסודות ארציים כתכנון פיזי של מבנים, ויסודות יצירתיים כעיצוב ואמירה תרבותית. ניתן ללמוד את התחום לתואר הנדסאי נמשך כשנתיים וחצי ובסופם מוענקת דיפלומת הנדסאי.
כאדריכל ניתן לתרום לפיתוחה ולעיצוב של הסביבה הפיסית בארץ, שזה אומר תכנון וביצוע של תכניות מתאר של יישובים, תכנון ושיקום של שכונות מגורים, תכנון ועיצוב טיפוסי בניין שונים, תכנון פנים וריהוט במסגרת של משרדי ממשלה, משרדי רשויות מקומיות, משרדים פרטיים (כעצמאים או שכירים) חברות בנייה, וחברות קבלניות שונות.
לימודי עיצוב פנים- עיצוב פנים משמעו עיצוב חללים פנימיים של מבנים לסוגיהם כגון, חללים ציבוריים, חללים פרטיים ועצוב חללים בהיבט האמנותי כעיצוב רהיטים ותפאורות. ניתן ללמוד את התחום גם במסגרת לימודי הנדסאים ולימודי תעודה. עם סיום הלימודים לעבוד באופן עצמאי: עיצוב פנים עבור בתים פרטיים, עיצוב לחנויות, עיצוב עסקים פרטיים וכו'. שכירים: חברות בנייה, רשויות אזוריות, מקומיות ומשרדי תכנון.בוגרי מסלולי עיצוב הפנים משתלבים בתום הלימודים כמעצבים במוסדות ציבור, בתי עסק, בתי מגורים, חנויות, בתי כל בו, משרדים, קליניקות, מוזיאונים ועוד. טווח השכר הממוצע ההתחלתי של מעצב פנים הוא כ-5,000 שקלים, או לחלופין 50 שקלים לשעה.
לימודי עיצוב גרפי- העיצוב הגרפי משמש שפה וויזואלית ברורה להבנת הנושא הנתון. העיצוב הגראפי בעצם "מוכר" נושא, רעיון, מוצר, באמצעות הכלים הגראפיים שברשותו. התחום הנו תחום נרחב הכולל עיצוב מודעות, כרזות להצגות, כריכות של ספרים, אתרים, סמלים מסחריים, כרטיסי ביקור, איור, אנימציה ועוד. ניתן ללמוד את התחום במסגרת לימודי תעודה של בין שנה לשנתיים. לרוב המעצבים הגרפים שרק סיימו את לימודיהם משתלבים במקום העבודה תחילה כביצועיסטים ורק לאחר מכן כמעצבים.
התחום דורש עבודה רבה בשטח לשם "השתפשפות" ודורש להתעדכן תמידית בתוכנות חדשות.
טווח המשכורות בשוק העבודה נעות בטווח  5,000-8,000 ש"ח. עקב הריבוי בתוכניות לימוד לעיצוב גרפי, חשוב לבחור מוסד לימודים אשר יקנה השכלה נרחבת ועם זאת יהיה מתואם עם המגמות הרווחות בשוק העבודה.

הנדסאים
רבים מתבלבלים בין הנדסאי למהנדס ואכן מי שלא בקיא ברזי האקדמיה עלול לחשוב שמדובר באותן דיפלומות וכאן הטעות הנפוצה.
מהנדס- תואר הניתן למי שלומד ארבע שנים ומקבל תואר אקדמי בתחום המדעים המדויקים. משום שזהו תואר אקדמי, ניתן להמשיך ללימודי תואר שני.
הנדסאי- תעודה הניתנת לסטודנטים הלומדים הנדסה במשך שנתיים, בעיקר במקצועות טכנולוגיים ומקצועיים. "הנדסאי" אינו תואר אקדמי, ולכן אינו מאפשר להמשיך ללימודי תואר שני.
כל מי שמסיים ללמוד הנדסה מקבל תעודה העומדת בדרישות מה"ט -  המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע הוא גוף ממלכתי המופקד על הכשרת טכנאים מוסמכים והנדסאים במקצועות הנדסיים-טכנולוגיים,ו לכן חייבים לבדוק שבית ספר להנדסה שאליו אתם רוצים להירשם, מורשה להעניק תעודה זו.
המקצועות המבוקשים בתחום ההנדסה הם:
מעצב תעשייתי- מלווה את המוצר משלבי הפיתוח והתכנון ועד לבקרה של תהליכי הייצור, השיווק המכירה והשימוש במוצר. הנדסאי עיצוב תעשייתי יכולים להשתלב בתהליכי עיצוב של מוצרים חדשים או שיפור של מוצרים קיימים, תוך התייחסות לצרכי הלקוח וקהל היעד בשילוב היבטים שונים.
הנדסת תוכנה- תחום הלימוד מכשיר את הבוגר באופן בסיסי לצורכי השוק, לעיסוק ביחידת מחשב גדולה והן במערכות בו קיימות יחידות מחשב קטנות בתעשייה ובשירותים בהם דרוש איש מקצוע המשמש מתכנן ומבצע בשדה התקשוב.
לימודי הנדסת חשמל- הנדסאי החשמל פועל כחוליה מקשרת בין מהנדס החשמל לבין החשמלאי. ההנדסאי מתפקד כסמכות מקצועית מיומנת בתחומי התכנון, ההתקנה, הפיקוח והתחזוקה. הנדסאי חשמל יכול להשתלב במפעלי אלקטרוניקה בתחומי פיתוח,בקרת איכות תחזוקה,שרות וכדומה וכן, כיזם עצמאי.
הנדסת ביוטכנולוגיה- תעשייה רב תחומית, עתירת ידע ודינמית המבוססת על חידושים מדעיים וטכנולוגיים בתחומי הביולוגיה והכימיה. הלימודים מכשירים את הסטודנט לעסוק במגוון נושאים בתחומי המחקר (מעבדות לפיתוח נושאים ביוטכנולוגיים) ובתעשייה הביוטכנולוגית: חברות תרופות, דיאגנוסטיקה ומזון, בתחום החקלאות ושימור הסביבה.
לימודי הנדסת תעשייה וניהול- בוגרי לימודי תעשיה וניהול לוקחים חלק פעיל ודומיננטי בארגונים, החל מרמת היצור וכלה ברמה הניהולית. בתפקידים אחרים תחום התעשייה והניהול כולל בתוכו עולם שלם של התמחויות בלוגיסטיקה, בקרה ואבטחת איכות.

הנהלת חשבונות
מנהל החשבונות אחראי על עבודת הנהלת החשבונות היומיומית הכוללת, בין השאר, הנפקת חשבוניות ורישומם, הכנת משכורות, תשלום צ'קים לספקים, גביית חובות, רישומי מלאי, התאמות הבנקים, ומטלות נוספות.
משך הלימודים הוא בין 5 חודשים לתשעה חודשים כאשר דרישות הסף הן 12 שנות לימוד לפחות. ללימודי הנהלת חשבונות סוג 3 הדרישות הן תעודה של סוג 1+ 2 ועיתים קרובות גם ניסיון בעבודה. תעודת מנהל חשבונות אינה תעודה של מוסד אקדמי, אלא תעודה מקצועית של משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. ישנם 3 סיווגים:
סוג 1+2 – הנמוך ביותר לבעלי תפקידים שוליים ועזרה לבעל מקצוע בכיר יותר.
סוג 3 – הסיווג המתאים לניהול עסק קטן באופן עצמאי.
מנהל חשבונות מדופלם - חשבונאי בכיר - הסיווג הגבוה ביותר, הכולל לימוד חוקי המס, ומתאים לניהול עצמאי של חשבונות בעסק מורכב.
אפשרויות התעסוקה בתחום הן רבות. כל חברה או עסק קטנים וגדולים זקוקים למנהל/ת חשבונות. ניתן להשתלב בחברות, מפעלים, עסקים קטנים במגזר הפרטי ובמשרדים במגזר הציבורי. ישנה אפשרות גם לעבוד במשרדי רואי חשבון ומנהלי חשבונות המספקים שירותים לחברות.

לסיכום ניתן לומר, כי אפשרויות הלימוד רבות ולעיתים קרובות מבלבלות. מה ללמוד? איפה ללמוד? האם ללכת לכיוון תואר או ללמוד מקצוע?  שאלות אלו הן שאלות שמלוות צעירים וחיילים שהשתחררו זה עתה מהצבא. ומחפשים כיוון לחיים.

על מנת לסייע בתהליך הבחירה מומלץ לכל מי שמחפש מה ללמוד ואיפה ללמוד למצוא מידע בעיתונים, בכנסים ובאינטרנט.
באתר www.ilimudim.co.il  תוכלו למצוא מידע מקיף על לימודי תעודה ומקצוע- מידע על מסלולי לימוד, ספריית מקצועות המכילה מידע מקיף על כל תחום מקצועי, מה ללמוד, איפה ללמוד, שכר לימוד, תעודות, אפשרויות תעסוקה, ובנוסף תוכלו להסתייע בפורומים המנוהלים ע"י אנשי מקצוע.
 עכשיו רק נותר להיכנס ולבחור. הלימודים הם החלק הקל.

בהצלחה

קישורים רלוונטיים:
המרכז הארצי ללימודים
מבחן התאמה למקצוע
פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 3 מוסדות לימוד ובהם 9 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת ספיר
קשור באופן רלוונטי לתעשייה, למגמות שוק ולביקוש
כתובת: ד.נ. אשקלון 79165, אשקלון, 79165
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 3 מסלולים
הנדסאי חשמל
הנדסאי אלקטרוניקה מגמת משנה בתקשורת נתונים
הנדסאי אלקטרוניקה מגמת משנה מחשבים
המכללה האזורית – ביה"ס להנדסאים של מכללת אשקלון
כתובת: יצחק בן צבי 12, ת.ד 9071 אשקלון, מיקוד 78211
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 4 מסלולים
הנדסאי חשמל
הנדסאי אלקטרוניקה - התמחות בתקשורת
הנדסאי אלקטרוניקה –התמחות בתקשורת נתונים
הנדסת אלקטרוניקה - התמחות במכשור רפואי
ביה"ס הארצי להנדסאים בקריית הטכניון - חיפה
מותאם לצרכים המשתנים של השוק והתקופה
כתובת: קריית הטכניון, חיפה 32000 .
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
בעמוד זה נמצאים 9 מסלולי לימוד בתחום הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה, ב-3 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בהנדסאי חשמל ואלקטרוניקה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור