איך להצליח במבחני מיון

איך להצליח במבחני מיון

מבחני הקבלה הכוללים את הבחינה הפסיכומטרית ואת בחינות הידע האחרות הם כלי לחיזוי סיכויי ההצלחה בלימודים במוסדות להשכלה גבוהה, לא פלא שההכנה אליהן מלחיצה יותר מהבחינה עצמה

בכתבה זו ריכזנו עבורכם כמה טיפים כיצד להתכונן לבחינות מיון ולבחינות בכלל:

מיה גזית, פסיכולוגית בשירות הפסיכולוגי של דיקאנט המכללה האקדמית גליל מערבי ממליצה לבנות מערכת לימודים החל משבועיים לפי הבחינה הראשונה, שתכלול תכנון לימודים יומי ופירוט פעילויות אחרות מתוכננות, עבודה, פר"ח, אירועים וכו. "בתכנון נכון ניתן לסיים את חומר הלימודים בזמן ולהשאיר יום לפני כל בחינה לחזרה", אומרת גזית. לדבריה, חשוב לדעת כי לימוד רציף לאורך שעות אינו יעיל. רצוי ללמוד ביחידות של שעה ולעשות הפסקות. ללמוד רק בשעות שאנו מרוכזים ולשמור על אורח חיים תקין מבחינת אכילה, שינה וחיי חברה. הפחתת שעות שינה אינה אפקטיבית וגורמת ללחץ מיותר. חשוב ליצור חווית לימודים מהנה, שאינה כרוכה בסבל ולא לוותר על בילויים ופעילויות חברתיות שאינם פוגעים בלימודים, אלא משפרים את איכותם.

גזית ממליצה מאוד על לימוד בקבוצה קטנה, המסייע בד"כ לשמור על חווית לימוד יעילה ומהנה. "האווירה החברתית מקלה על המתח והיכולת להסביר לאחרים, לבחון אחד את השני ולדון בסוגיות העולות, הופכת את הלימוד לאקטיבי ויעיל יותר. גם אם אתם אינדיבידואליסטים ומעדיפים ללמוד לבד – דברו בקול רם – ככל שתשתמשו ביותר אופנויות – ראיה, שמיעה, הבנה… כך החומר יופנם טוב יותר. לימוד טוב הוא לימוד פעיל – אל תקראו יותר מפעם אחת את כל החומר, נסו לסכם, לבחון את עצמכם ולחשוב על דוגמאות מוחשיות שיקלו עליכם להבין ולזכור. ככל שהסיכום ויזואלי יותר, קל יותר לזכור אותו (השוואות, תרשימי זרימה, גרפים).

ההמלצה היא לא ללמוד בבוקר הבחינה ולארגן את הזמן כך שתגיעו לכיתה רבע שעה לפני תחילת הבחינה. כדי לא להילחץ מומלץ להימנע מהשוואות והתקהלויות, כי מה שלא נלמד עד עכשיו כבר לא יועיל. ספרו לעצמכם (בלב) שאתם עומדים להצליח, נשמו מספר נשימות עמוקות, עצמו עיניים וחשבו על מקום נעים ורגוע, או על הצלחות שלכם (בעבר או בעתיד). מומלץ לשתות לפני הבחינה שתייה מתוקה, או לאכול פרי יבש אחד, או קובית שוקולד, כדי להרגיע את המחשבות. חשוב לא לצרוך יותר מדי סוכרים לפני או בזמן הבחינה, כדי שבמהלכה לא תיווצר נפילת סוכר שתפגע ברמת הריכוז.

הגיע זמן האמת, הבחינה לפניכם והשעון מתקתק. כדאי לקרוא את הבחינה כולה, להתחיל בשאלה קלה ואח"כ לעבור בהדרגה לשאלות הקשות יותר (כך תצברו נקודות ותחושת הצלחה).  שימו לב לדרישות השאלה – רצוי לסמן בקו את הדרישות (סיכום, השואה, דעה אישית).  רשמו ראשי פרקים ורק אח"כ נסחו תשובה. רצוי לשמור על הצד השמאלי של המחברת כטיוטה ועל הימני כעותק הנקי .

במבחן אמריקאי אל תתעכבו על שאלות קשות, ענו על כל השאלות ובסוף חזרו לשאלות לגביהן אתם מתלבטים (רצוי לסמן לכם היכן ההתלבטות).  בד"כ במבחן אמריקאי כדאי לקרוא את השאלה, לענות תשובה עצמאית ורק אז לבדוק איזו תשובה מתאימה ביותר – בדרך זו תמנעו בלבול בין המסיחים.  שימו לב למילים "הקטנות" והדגישו אותן (מה לא נכון, מה תמיד נכון,  מה הכי נכון).  פסלו את התשובות שאתם בטוחים שאינן נכונות וכך תגדילו את סיכוייכם לנחש נכונה, במידה שאינכם בטוחים. אם אתם סובלים מ"בלק אאוט" אל תלחצו, מדובר בתופעה טבעית, שניתן לצאת ממנה מהר יותר בעזרת הרפיה, התנתקות מהמבחן, שתייה ומעבר לשאלה אחרת.
אחרי שסיימתם את הבחינה אל תשוו. פנקו את עצמכם ביום כיף להפגת הלחץ וצברו כוחות לבחינה הבאה.

שיהיה לכולם בהצלחה

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 3 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית
הכנה לכל המבחנים הנדרשים ללימודים בחו"ל
כתובת:
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
ידע פלוס
הכנה למבחני קבלה בחו"ל
כתובת: מנחם בגין 114 ת"א
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 3 מסלולי לימוד בתחום קורס GRE, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס GRE אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור