תנ

תנ"ך בגובה העיניים

במכללת לוינסקי רואים אתגר בהחזרת חווית הלימוד והאהבה לתנ"ך למערכת החינוך


הנוער בישראל מתקשה לאהוב את לימודי התנ"ך. במכללת לוינסקי רואים אתגר בהחזרת חווית הלימוד והאהבה לתנ"ך למערכת החינוך.

דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון כתב: "חינוך עברי אינו כרוך בלימוד השפה בלבד. חינוך עברי פירושו גם היכולת להעביר את יצירות המופת היהודיות הגדולות של כל הדורות. ראש וראשון הוא, כמובן, התנ"ך. גולת הכותרת של גאונות היצירה היהודית ומקור האמונה ותורת המוסר של עם ישראל". במכללת לוינסקי עושים מאמץ לחזור למקורות, להקים עתודת מורים צעירים למקצוע התנ"ך ולתת לסטודנטים חוויה חיובית של למידה, על מנת שיוכלו להעניק את אותה חוויה גם לתלמידים שלהם בבתי הספר.
 
החוג לתנ"ך כולל תוכניות לימודים הן בגילאי היסודי, הן בגילאי העל יסודי והן בשיתוף עם המסלול לחינוך מיוחד. לימודי התנ"ך הם בעלי אוריינטציה מחקרית ובין-תחומית, ומכילים קורסי ליבה ותשתית כמו פרשנות ומבוא. הלימוד המקצועי הוא בעל זיקה בין-תחומית לספרות, גיאוגרפיה, היסטוריה, ארכיאולוגיה ומזרח קדום, ומשלב קורסים דידקטיים ופדגוגיים. הלימודים העיוניים בחוג מלווים בסיורים לימודיים במוזיאונים ובאתרים שונים ברחבי הארץ הממחישים את הנלמד בהם, וכן עזרים חוויתיים במהלך השיעורים. בנוסף, חלק מהקורסים  נלמדים באמצעים ממוחשבים וכוללים גם למידה מרחוק.

מרצי החוג לתנ"ך הינם בעלי ידע אקדמי, תיאורטי ומחקרי. חשוב להם ליצור אווירה שתאתגר את הסטודנטים לפתח סקרנות אינטלקטואלית ועמדות אישיות וביקורתיות על הטקסטים הנלמדים. כמו כן ישנו יחס של חום ומשפחתיות, והמרצים מנסים לעזור ככל הניתן לתלמידיהם. תלמידי החוג מספרים כי המרצים 'נותנים את הנשמה' עבורם.
במסלול בית הספר היסודי אף ניתנות מלגות של כ 20,000 ₪ מטעם משרד החינוך. בעלי ציונים גבוהים אף יכולים לקבל מלגה מלאה ומלגת קיום נוספת של כ 15,000 ₪.

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 3 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
אוניברסיטת חיפה
קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
מכללת הרצוג - תואר ראשון
תורה ואקדמיה
כתובת: אלון שבות 90433
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
בעמוד זה נמצאים 3 מסלולי לימוד בתחום הוראת תנ"ך, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בהוראת תנ"ך אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור