טיפים למבחן ה TOEFL

טיפים למבחן ה TOEFL

עשרת הטיפים שיסייעו לכם להתמודד בהצלחה עם מבחן TOEFL iBT


מבחן TOEFL הינו מבחן ידע באנגלית הנדרש ע"י רוב מוסדות הלימוד בארצות הברית. המבחן בוחן את ארבעת כישוריי השפה הכוללים כתיבה, קריאה, דיבור ושמיעה. בנוסף, מספר כישורי שפה משולבים בכל אחד מהפרקים. ציוני המבחן נעים בכל פרק בין 0-30, ובמבחן כולו, בין 0-120. המבחן הינו מבחן סף ולכן כל מוסד לימודים קובע את ציון המינימום שעימו יוכלו הסטודנטים להתקבל אליו. המורים ויועצות הלימודים של בית הספר האמריקאי ריכזו כאן למענכם את עשרת הטיפים החשובים ביותר להצלחתכם במבחן. 

1. לימדו את הוראות המבחן מראש- מאוד חשוב לקרוא את הוראות המבחן, מאחר ומי שלא קורא את ההוראות עלול לטעות עקב אי הבנה של מה שנדרש. קריאת ההוראות היא על חשבון זמן המבחן לכן, לימדו היטב את הוראות הבחינה טרם הגעתכם למבחן. 

2. נסו להימנע מהשימוש במקש העזרה (Help) אלא אם נותרתם ללא ברירה. מקש help מעלה שנית את הוראות הפרק. מי שהשתמש בטיפ 1 לא יזדקק לתזכורת זו. חשוב לזכור שבעת הלחיצה על מקש help השעון ממשיך לרוץ.  

3. התאמנו על נקודות החולשה שלכם !  חשוב מאוד בלימוד לקראת מבחן TOEFL לעבוד על כל נקודות החולשה שלכם. על מנת לגלות מהן נקודות החולשה מומלץ להבחן במבחנים לדוגמה של הETS. עדיף שתתמקדו בנקודות החולשה שלכם מאשר שתנסו לשפר את נקודות החוזק שלכם.  

4. מצד שני, מומלץ לא להזניח את הנקודות בהם אתם מרגישים חזקים. נכון שיש לעבוד יותר על נקודות החולשה כדי להצליח במבחן, אך לא פחות חשוב מזה, יש להתאמן גם על הנקודות החזקות.  

5. לאורך כל מבחן TOEFL iBT ניתן להשתמש בדפי טיוטא. עיקר השימוש בדפי הטיוטא בא לידי ביטוי בפרק השמיעה. קטעי השמיעה בפרק זה ארוכים ויכולים להמשך מספר דקות. לא ניתן לזכור את כל המידע וגם לא נבחנים במבחן על יכולת הזיכרון. לכן, חשוב במיוחד ללמוד כיצד לסכם קטעי שמיעה, כדי לנצל את דפי הטיוטא בצורה מיטבית. 

6. הקציבו פרק זמן לכל שאלה. אם חשבתם קצת על השאלה ועדיין אינכם בטוחים בתשובה, נסו לפסול כמה שיותר תשובות ואז בחרו את התשובה הטובה ביותר. זיכרו, גם אם אינכם בטוחים בתשובתכם, אם הצלחתם לצמצם את מספר התשובות האפשריות מארבע לשתיים, יש סיכוי של 50% שתשובתכם היא התשובה הנכונה. 

7. כדי שיהיה לכם מספיק זמן לכל שאלה הקפידו על עמידה בזמנים. לאורך כל המבחן יופיעו על הצג שעון עצר ומספר השאלות הנותרות. חישוב קצר ייתן לכם כמה זמן בממוצע יש להקדיש לכל שאלה, ולהיערך בהתאם כך שלא תאלצו למהר לקראת סוף המבחן. 

8. אם אתם מרגישים שלא הלך לכם טוב - אל תיבהלו ואל תיכנסו לפאניקה בשאלה מסוימת. התרכזו רק בשאלה הנוכחית ולא בשאלות אחרות שעניתם עליהן. זהו טיפ חשוב אשר ניתן ללמוד איך להשתמש בו לאורך זמן. 

9. פרק הקריאה בבחינה יכול להכיל בין 3-5 קטעי קריאה. לכל קטע מוקצבות 20 דקות.  זאת אומרת שפרק הקריאה יכול להמשך בין 60-100 דקות. על מנת שתספיקו את כל קטעי הקריאה שימו לב לזמן שעובר ואל תקדישו יותר מ-20 דקות לכל קטע.  

10. קושי נוסף במבחן טופל בארץ הינו העובדה שבעת המבחן יושבים מספר רב מאוד של נבחנים בחדר אחד ונבחנים בו זמנית. למעשה, הנבחנים מתחילים את הבחינה בזמנים שונים, וכן מגיעים לפרקי הבחינה השונים בזמנים שונים. לדוגמה, כאשר נבחן אחד יעשה את פרק הקריאה, נבחן אחר יתחיל את פרק הדיבור, ולכן הריכוז של הנבחן בפרק הקריאה יהיה נמוך מכיוון שהוא ישמע את שכנו מדבר בקול רם. לכן, מומלץ להצטייד באטמי אוזניים וכן להגיע למבחן מוקדם ככל הניתן כדי להיכנס כמה שיותר קרוב לתחילת הבחינה.

טיפ בונוס!
כל שאלה במבחן ה-TOEFL iBT שוות ערך לכל שאלה אחרת בבחינה. מומלץ מאוד לענות על כל השאלות ולא להיתקע בסוף עם שאלות שלא נענו!!!

צור קשר:
ליצירת קשר עם בתי ספר ומכוני הכנה למבחן TOEFL, לחצו על שם המכון:
אמריקן ישראל קולג'
בית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית
המועצה הבריטית לתרבות

קישורים כלליים:
לימודים בחו"ל
פורום לימודים בחו"ל

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 3 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית
הכנה לכל המבחנים הנדרשים ללימודים בחו"ל
כתובת:
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
ידע פלוס
הכנה למבחני קבלה בחו"ל
כתובת: מנחם בגין 114 ת"א
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 3 מסלולי לימוד בתחום קורס GRE, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס GRE אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור