טיפים למבחן ה GRE

טיפים למבחן ה GRE

עשרת הטיפים שיעזרו לכם להתמודד בהצלחה עם מבחן ה-GRE

מבחן ה GRE הינו מבחן פסיכוטכני, שמטרתו לתת מדד משותף לאוניברסיטאות בארצות הברית. המבחן בנוי משלושה פרקים  - מתמטיקה, אנגלית וכתיבה. הבחינה הינה אמצעי לצורך מיון והערכה של מועמדים המעוניינים להתקבל לתארים מתקדמים במוסדות להשכלה גבוהה בארצות הברית. 

המורים ויועצות הלימודים של בית הספר האמריקאי ריכזו כאן מס' טיפים שיסייעו לכם להצליח בבחינת ה GRE.

בפרק הראשון של המבחן תתבקשו לכתוב שני חיבורים שונים. בחיבור הראשון תתבקשו לכתוב מאמר על סוגייה נתונה, ובחיבור השני תתבקשו לנתח טענה או סיטואציה מסוימת. 

1. חיבור ראשון - כתיבת מאמר על סוגייה, מתאפשרת גמישות גדולה באופן כתיבת החיבור. מומלץ לתרגל עצמאית כתיבת חיבורים במגוון נושאים תוך שמירה על מגבלת הזמן של המבחן 45 דקות.

דרך יעילה להתכונן לחיבור הראשון היא לשאול את עצמכם את השאלות העולות בעת הקריאה של הנושאים הניתנים בבחינה ( באתר של בית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית ניתן למצוא את רשימת הנושאים המלאה של הבחינה).

א. מהו בדיוק הנושא המרכזי? מהי כוונת ההצהרה? 
ב. האם ההצהרה ברת-תוקף או הגיונית רק במקרים מסוימים?
ג. האם אתם מסכימים עם חלק מההצהרה או עם כולה? מדוע כן, או מדוע לא?
ד. האם עליכם לפרש מושגים או ביטויים מסוימים המובאים בהצהרה?
ה. אם בחרתם בעמדה מסוימת, מהם הנימוקים התומכים בעמדה זו?
ו. באילו דוגמאות - מניסיון אישי, מידע מוקדם או היפותטיות - תשתמשו לצורך הבהרת הנימוקים הללו וקידום עמדתכם? אילו דוגמאות הינן המשכנעות ביותר?
ז. באילו נימוקים יכול מישהו לערער או לדחות את עמדתכם?

2. חיבור שני - ניתוח טיעון ספציפי, הגמישות בכתיבת החיבור מוגבלת להיגיון הטיעון שהועלה בשאלה. לכן, יש לקרוא בעיון רב את הטיעון הנתון, ולנתח אותו בקפדנות. תרגלו עצמאית כתיבת חיבורים בהם יש לנתח מבחר טיעונים תוך כדי שמירה על מגבלת הזמן של הבחינה 30 דקות. 

בעת קריאת הנושאים הניתנים בבחינה נסו לשאול את השאלות הבאות (באתר של בית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית ניתן למצוא את רשימת הנושאים המלאה של הבחינה).

א. אילו הנחות יסוד, טענות ומסקנות ניתנים בטיעון?
ב. אילו דוגמאות תומכות והסברים חלופיים תוכלו להעלות?
ג. אילו ראיות נוספות מחלישות או מחזקות את הטענות?
ד. האם ניתן לשנות את הטיעון כך שיהפוך למבוסס יותר?

3. תרגלו תחת לחץ זמן שאלות לדוגמה בכדי להתרגל לקצב הבחינה. לדוגמא, אם בפרק מופיעות 30 שאלות, ומוקצבות 30 דקות לסיים את הפרק (כמו למשל בפרק המילולי), הקציבו לעצמכם זמן מוגבל של דקה אחת לענות על כל שאלה. כאשר אתם מתרגלים לקראת הבחינה, קחו בחשבון את הזמן וזיכרו כי התעקבות על שאלה מסויימת גורעת זמן מהשאלות הבאות אחריה. 

4. לקראת בחינת GRE חשוב ביותר להגדיל ולהעשיר ככל הניתן את אוצר המילים. הדרך המוצלחת ביותר לעשות זאת, היא באמצעות לימוד עצמי של מילים בעזרת כרטיסיות ובעיקר ע"י קריאת ספרים. 

5. השתמשו בTutorial. זוהי אופציה עבורכם להכיר טוב יותר את המבחן. הזמן שבו עוברים על הTutoria אינו כלול בזמן לכל פרק. הזמן המוקצב לקריאת הוראות המבחן הוא 30 דקות שאינן כלולות בזמן המבחן. זוהי הזדמנות מצויינת להכיר את המחשב לפני תחילת כל פרק במבחן.
בזמן המבחן ניתן ללחוץ על כפתור "Help" על מנת לחזור שוב להוראות של אותו הפרק, אבל קריאת הוראות ההדרכה, כעת נעשית על חשבון זמן המבחן.

6. השתמשו בזמנכם בתבונה - עם תחילת הבחינה יופיע על גבי המסך שעון אשר יספור לאחור את הזמן הנותר לסוף הפרק. ניתן להסתיר שעון זה, אך מומלץ להסתכל עליו מדי פעם על מנת למדוד את התקדמותכם. השעון יתזכר אתכם כאשר יוותרו  5 דקות לסיום הפרק.
קראו לעומק כל שאלה והבינו בדיוק מה מתבקש מכם. פסלו שאלות שגויות ובחרו בתשובה הטובה ביותר. אל תתעכבו על שאלה אחת קשה. המשיכו הלאה בבחינה ונסו לסיים את כל הפרק.

7. שימו לב לאורך כל הבחינה לקצב פתירת השאלות - חשוב לסיים את הבחינה. לפני המענה על שאלות קראו את כל ההוראות. ההוראות בתחילת כל פרק מציגות את מספר השאלות בפרק וכן את פרק הזמן המוקצב לפרק. זכרו את הזמן הממוצע הניתן לכל שאלה. חשוב מאוד להקציב לכל שאלה זמן כדי שתוכלו להקדיש מספיק זמן לכל שאלה במבחן ולהגיע לכל השאלות. 

8. אם לא ידעתם תשובה לשאלה מסויימת אל תבהלו -  אל תתעקבו זמן רב מדי על שאלה אחת. אם לא חשבתם על תשובה תוך זמן סביר, פסלו כמה שיותר תשובות ובחרו בתשובה שנראית לכם הנכונה ביותר.

9. מבחנים ממוחשבים אדפטיביים כמו מבחן GRE דורשים מענה לכל שאלה בסדר בו היא מופיעה. אין אפשרות לדלג על שאלה מסויימת ולחזור אליה בשלב מאוחר יותר. המחשב בוחר מה תהיה השאלה הבאה מתוך מאגר גדול של שאלות על בסיס תשובותיכם הקודמות.

10. במידה ונותר זמן מועט עד לסוף פרק מסוים, נסו כמיטב יכולתכם לסיים את הפרק. רוב הנבחנים יקבלו ציון גבוה יותר אם יצליחו לסיים את כל השאלות בבחינה.

צור קשר
ליצירת קשר עם בתי ספר ומכוני הכנה לבחינת ה- GRE, לחצו על שם המכון:
אמריקן ישראל קולג'
בית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית
המועצה הבריטית לתרבות

קישורים כללים:
לימודים בחו"ל
פורום לימודים בחו"ל

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 3 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית
הכנה לכל המבחנים הנדרשים ללימודים בחו"ל
כתובת:
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
ידע פלוס
הכנה למבחני קבלה בחו"ל
כתובת: מנחם בגין 114 ת"א
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 3 מסלולי לימוד בתחום קורס GRE, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס GRE אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור