מלגות ללימודים בחו''ל

מלגות ללימודים בחו''ל

אין טעם לחפש מלגות בנרות. אספנו עבורכם את כל המידע על מלגות ללימודים בחו''ל. סקירה מקיפה על כל המלגות הקיימות

אלפי סטודנטים ישראלים יוצאים מידי שנה ללימודים בחו"ל. הלימודים כרוכים בעלויות גבוהות הכוללות הוצאות שוטפות של שכר לימוד, שכר דירה ועלויות מחייה. אם לא ניחנתם בהורים עשירים או קרובי משפחה בחו"ל, אתם צריכים להתחיל לחשוב על מלגה. בכתבה הבאה פרטנו את האופציות שעומדות בפניכם לקבלת מלגה בחו"ל.

מלגות לפי מדינות:

מלגות ללימודים בארה"ב

שכר לימוד באוניברסיטאות פרטיות בארצות הברית מטפס עד לכשלושים אלף דולר לשנה, בעוד ששכר הלימוד באוניברסיטאות הציבוריות עומד בממוצע על עשרת אלפים דולר לשנה.עלויות מחייה משתנות בהתאם לעיר בה בוחרים ללמוד, העלות הממוצעת למחייה העומדת על כאלף ומאתיים דולר לחודש וכוללות ספרי לימוד, אוכל, מגורים ונסיעות.
יש לדעת כי רוב המלגות מוענקות לתואר שני ולדוקטורט - רק כשליש מהסטודנטים הזרים לתואר שני בארצות הברית, מקבלים מלגה. השאר, מממנים בעצמם, בעוד שאחוז קטן מקבל מענקים מגופים לא אקדמיים.
ברמה של דוקטורט, בערך שמונים וחמישה אחוז מהסטודנטים הבינלאומיים מקבלים את המימון העיקרי שלהם מהמוסד אליו נרשמו.
נתון חשוב שכדאי להכיר: רוב המלגות לסטודנטים זרים אינן מבוססות בדרך כלל על הצורך הכלכלי אלא יותר על מצויינות ולכן התחרות רבה.
סיוע כספי במסגרת האוניברסיטאות, זמין יותר לדוקטורנטים מאשר למסטרנטים, ובמדעי הטבע ובמדעים מדויקים יותר מאשר בחינוך, מדעי החברה ומדעי-הרוח.
סיוע כספי מוגבל עשוי להיות זמין לסטודנטים מוכשרים באמנות יפה, אומנויות הבמה ואומנות חזותית, אשר מתעניינים בתואר שני בניהול, אדריכלות ואמנות.
בספריה של קרן חינוך ארצות הברית ישראל  ניתן למצוא מידע על מגוון המלגות המוצעות.

לספורטיבים שביניכם:
לספורטאים מצטיינים, ניתן להגיש מועמדות למלגת ספורט לתואר ראשון המכסה שכר לימוד ותשלומים נלווים, הוצאות דיור והוצאות מחייה. חברת Ustudy תגיש לכם סיוע בהגשת הבקשה למלגה.

מלגות ללימודי תואר שני במנהל עסקים 

התמיכה הכלכלית שניתן לקבל לצורך לימודי תואר שני במנהל עסקים במוסדות המובילים בעולם כוללת מלגות והלוואות. 

המלגות לסטודנטים ישראלים יוענקו בעיקר על סמך פוטנציאל להצלחה בעתיד והישגיו בעבר. לרוב סטודנט יידע על קבלת מלגה רק לאחר קבלתו ללימודים.  מבחינת האוניברסיטה, מטרת המלגה היא להבטיח שמועמד מוכשר יקבל את הצעתה מול הצעות של אוניברסיטאות אחרות. 
מלגות מלאות מצויות גם בקורנל (מלגת פארק, לאזרחי ארצות הברית), בוושינגטון-אולין (מלגת בוהם - המיועדת ספציפית לבוגרי הטכניון), בשיקגו (מילגת וג'יין ב. קרלטון ומלגת דניס המיועדת לאזרחי ישראל בלבד), ב-MIT ועוד.
בבתי-ספר רבים אין צורך להגיש בקשה מיוחדת לקבלת מלגה, כיוון שהערכת הזכאות מתבצעת אוטומטית עבור כל המועמדים. 

אם תימצא ראוי על פי הבקשה, תקבל אוטומטית הודעה על קבלת מלגה מבוססת-כישורים.
בכמה בתי-ספר צריך לציין את הבקשה במסמכי הבקשה. באופן כללי, אתר בית-הספר וחוברת המידע הנשלחת מטעמו מכילים מידע מלא על מלגות ומומלץ לקרוא אותם בעיון. בנוסף, קחו בחשבון כי הסיכויים לקבל מלגה יורד לקראת סוף תקופת ההרשמה, לכן אם נושא המלגה חשוב לכם, כדאי בדרך כלל להגיש את הבקשה מוקדם ככל האפשר בעונת ההרשמה.

הלוואות

יש באפשרותך להגיש בקשה להלוואה מביה"ס שתכסה את הן את עלויות המחיה והן את שכר הלימוד.

מלגות ללימודים בבריטניה

שכר הלימוד בבריטניה הוא יקר יחסית בעיקר בגלל ערכו של הפאונד (המטבע החזק בעולם). שכר הלימוד לתחומי מדעי החברה, שהוא הנמוך ביותר, מתחיל בשבעת אלפים פאונד לשנה. בתחומים קליניים ומדעים שכר הלימוד מגיע לשמונת אלפים פאונד ושניים עשר פאונד לשנה.

עלויות המחייה גבוהות אף הן ומגיעות לכשש מאות פאונד בחודש. בלונדון, קחו בחשבון שהעלויות תגענה אף לכשבע מאות  פאונד לחודש עבור מגורים, ספרי לימוד, נסיעות, אוכל וכו'.

באתר של המועצה הבריטית לתרבות, תוכלו לקרוא על מגוון המלגות המוצעות. המלגה היוקרתית ביותר הינה מלגת  שיבנינג המכסה את הן את עלויות המחיה והן את שכר הלימוד לתואר שני במגוון תחומים. 

לבעלי אזרחות אירופית/ בריטית - הינכם זכאים לתשלום נמוך יותר כמו הסטודנטים המקומיים, רק במידה וחייתם בשלוש שנים האחרונות בבריטניה.  

מלגות ללימודים בצרפת 

באוניברסיטאות הציבוריות הלימודים הם ללא תשלום גם לסטודנטים זרים. שכר הלימוד בבתי ספר פרטיים נע בין שלושת אלפים לעשרים אלף יורו. המחייה בצרפת עומדת על כשבע מאות יורו לחודש. עלויות המחייה כוללות אוכל, מגורים, ספרי לימוד ונסיעות.
מלגות לדוקטורט וללימודי השפה הצרפתית מוצעות על ידי שגרירות צרפת. 

מלגות ללימודים בגרמניה

שכר הלימוד באוניברסיטאות הציבוריות אינו עולה גם למקומיים וגם לזרים. עלות המחיה בגרמניה עומדת על כשבע מאות  יורו לחודש בעבור אוכל, ספרי לימוד, מגורים, נסיעות ואוכל.
DAAD - ארגון חילופי הסטודנטים הגרמני מעניק מלגות מחייה לסטודנטים המעוניינים לבצע מחקר לקבלת תואר שני ושלישי ולסטודנטים המעוניינים בהכשרה מקצועית או בלימודי המשך בתחומים כמו קולנוע, עיצוב, מוסיקה ואומנות.

מלגות ללימודים בהולנד

הלימודים לתואר ראשון מסובסדים גם לזרים ושכר הלימוד עומד על כאלפיים יורו לשנה. לתואר שני שכר הלימוד נע בין 1,300 ל- 13,000 יורו לשנה. עלות המחיה בהולנד עומדת על-כשבע מאות יורו לחודש עבור ספרי לימוד, אוכל, מגורים וספרי לימוד.
באתר של נופיק- ארגון הולנדי, ללא מטרות רווח שמטרתו להפוך את ההשכלה הגבוהה בהולנד לנגישה. תוכלו לעשות חיפוש על המלגות המוצעות.  

מלגות ללימודים באיטליה

באוניברסיטאות הציבוריות הלימודים מסובסדים גם לזרים ושכר הלימוד עומד על כאלף יורו לשנה.
בבתי ספר פרטיים ממוצע שכר הלימוד עומד על בין חמשת אלפים לשבעת אלפים יורו לשנה. עלויות המחיה באיטליה עומדות על כשבע מאות יורו לחודש וכוללות מגורים, אוכל,ספרי לימוד ונסיעות. 
ברוב האוניברסיטאות, לאחר הקבלה לאוניברסיטה, ניתן להגיש בקשה לסיוע כלכלי, עם הצגת תלושי משכורת אחרונים של ההורים.

מלגות ללימודים באוסטרליה

שכר לימוד לתואר ראשון עומד על שישה עשר אלף לעשרים אלף דולר אוסטרלי לשנה. 
לתואר שני שישה עשר אלף לעשרים וחמישה אלף דולר אוסטרלי לשנה.
לדוקטורט בין שבעה עשר אלף לעשרים ושנים אלף דולר אוסטרלי לשנה. 
עלויות המחייה עומדות על כאלף דולר אוסטרלי לחודש. הן כוללות ספרי לימוד, מגורים, אוכל ונסיעות.
סטודנטים זרים באוסטרליה יכולים להיות לקבל מלגות מטעם מלגות מטעם מוסדות הלימודים עצמם, ממשלת אוסטרליה או מלגות המוענקות על ידי מוסדות לא אקדמיים.

מדור מלגות של משרד החוץ ניתן למצוא ריכוז של כל המלגות אשר מוענקות לסטודנטים בעלי תואר ראשון במגוון מדינות. 

 

קישור רלוונטי

פורום לימודים בחו"ל

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 17 מוסדות לימוד ובהם 21 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
Semmelweis University - הונגריה
בודפשט
כתובת:
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 3 מסלולים
לימודי רפואת שיניים
לימודי רוקחות
לימודי רפואה
 
 
 
 
מכינה ללימודי רפואה באירופה
לאוניברסיטאות באירופה
כתובת: יהודה מכבי 91 ת"א
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בית הספר האמריקאי למקצועות הרפואה
הכנה למבחני מיון וכניסה ללימודי מקצועות הרפואה בחו"ל
כתובת: תובל 11 רמת גן
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
מכינה ללימודי רפואה בחו"ל
מכינה בביולוגיה, פיזיקה, כימיה,אנטומיה ופיזיולוגיה
כתובת: איסרליש 22 ת"א
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
University - מכינה קדם רפואית
לאוניברסיטאות בבודפשט, פץ' וסגד
כתובת: היסמין 1 רמת אפעל
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 21 מסלולי לימוד בתחום לימודי רפואה בחו"ל, ב-17 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי רפואה בחו"ל אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור