לקות למידה

לקות למידה

לקויות למידה עשויות להשפיע על כל מהלך החיים, בחיי היום יום, בעבודה, בחברה ובזוגיות. היות והפרעות אלה מלוות בבעיות רגשיות עקב כישלונות חוזרים ונשנים ועקב תחושה של חוסר אונים

לקות למידה


המונח "לקות למידה" מתייחס להפרעות ביכולות למידה שונות של הילד או הבוגר ויבואו לידי ביטוי ברכישת קריאה וכתיבה, יכולת קשב, הסקת מסקנות ו/או יכולות חשבוניות. ההנחה היא כי ליקויים אלה נובעים מבעיה בתפקיד של מערכת העצבים המרכזית במוח. לקויות למידה אינן קשורות לרמה אינטלקטואלית מסוימת או העדר מוטיבציה.
עפ"י סקרים נראה כי 15% - 10% מכלל האוכלוסייה לוקים בתסמונת זו. 

לקויות למידה עשויות להשפיע על כל מהלך החיים, בחיי היום יום בעבודה, בחברה ובזוגיות, היות והפרעות אלה מלוות בבעיות רגשיות עקב כישלונות חוזרים ונושנים ועקב תחושה של חוסר אונים העשויים להוביל להתפתחות של דימוי עצמי נמוך ולחרדות. על כן חשוב ביותר לזהות ולאבחן את הלקויות כבר בגיל צעיר ביותר ולטפל בהתמדה ובמקצועיות. למידה נכונה תסייע לעקוף את הלקויות ולאפשר מיצוי מיטבי של היכולות.
 

סוגים שונים של ליקויי למידה

* דיסלקציה - קשיי קריאה וכתיבה נכונה
* דיסגרפיה - קשיים במשימות גראפיות
* דיסקלקוליה - קשיים בחישובים
* הפרעות קשב ריכוז והיפראקטיביות - ADHD , ADD – קשיי ריכוז.

אבחונים

 
אבחון בגיל הרך - מאפשר הערכות מוקדמת לסיוע. בגיל הרך דרוש ידע ומומחיות ייחודית באבחנה מבדלת. ההערכה מתבססת על מפגשי הורים, מפגש עם הילד וביצוע אבחונים מיוחדים לאיתור קשיים וליקויים בתפקוד בגיל הרך.
 
אבחון לגיל בית הספר – אבחון ליקויי למידה הוא בסיס לאבחנה מבדלת בין קשיים שמקורם בתסמונת ליקויי למידה לבין קשיים הנובעים ממקור אחר. מפגש האבחון נערך אחרי מפגש היכרות והוא מורכב מאבחונים מיוחדים.
בדו"ח האבחון – ממצאים, השלכות, המלצות אישיות ותכנית עבודה מפורטת.

אבחון בוגרים - אבחון בוגרים דורש מומחיות וידע באבחנה מבדלת ובהוראת מקצועות הלימוד השונים בתיכון ובאקדמיה. התאמת מבחנים ייחודיים לאיתור ליקויים אצל בוגרים, תאפשר פירוש ממצאי האבחון והסבר ההשלכות על חיי העבודה, החברה והיום יום.

ניתן לסייע לתלמידים ובוגרים לקויי למידה במידה והם מאובחנים באופן מקצועי. אבחון מוקדם יאפשר איתור הלקויות וקביעת צרכי העבודה והלמידה וכן אמצעי הטיפול עם התלמיד – הסטודנט.
 

סטודנטים לקויי למידה

בשנים האחרונות הולכת וגדלה המודעות לצרכים המיוחדים של סטודנטים לקויי למידה ואכן מוסדות אקדמיים להשכלה גבוהה מפתחים מרכזי לימוד לעזרתם של סטודנטים שאובחנו כלקויי למידה. מרכזים כאלה קיימים ברוב האוניברסיטאות והמכללות.
 

קישורים כלליים

בתי ספר ומכוני הכנה לבחינת הפסיכומטרי
פורום בגרויות 
 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 2 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
ezway- קורס פסיכומטרי לליקוי למידה
כתובת: הקורסים בפריסה ארצית.
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
קורס הכנה לפסיכומטרי מותאם ללקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז
זינוק
פסיכומטרי ללקויי למידה
כתובת: סניפים בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
קורס פסיכומטרי ללקויי למידה
בעמוד זה נמצאים 2 מסלולי לימוד בתחום קורס פסיכומטרי ללקויי למידה, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס פסיכומטרי ללקויי למידה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור