תוכן ומבנה בחינת ה- SAT

תוכן ומבנה בחינת ה- SAT

מבחן הSAT הוא המדד הטוב ביותר לבדיקת מוכנותו של התלמיד ללימודים אקדמאים

 

מבחן ה- SAT הוא מבחן של 4.5 - 5 שעות המודד קריאה ביקורתית, חשיבה כמותית וכישורי כתיבה שתלמידים פיתחו לאורך זמן ושנדרשים על מנת להצליח באוניברסיטה. לאחרונה חלו במבחן שינויים מסויימים .

מבחן ה SAT החדש מותאם לתוכנית הלימודים הנוכחית ולהתנהגות מוסדות הלימוד בתיכון ובאוניברסיטה. על ידי הוספת פרק שלישי, פרק הכתיבה, ה SAT מחזק את חשיבות הכתיבה בהשכלת התלמיד ומסייע לאוניברסיטאות בנושא הקבלה.
מבחן הSAT הוא המדד הטוב ביותר לבדיקת מוכנותו של התלמיד ללימודים אקדמאים. המבחן הינו אחיד לכל הנבחנים, בתי הספר, והמדינות ומהווה מדד אפקטיבי להשוואה.

מבחן ה SAT בנוי מתשעה פרקים: פרק חיבור באורך של 25 דקות שתמיד יופיע ראשון, חמישה פרקים באורך 25 דקות כל אחד ושני פרקים באורך 20 דקות כל אחד המופיעים אקראית ופרק נוסף באורך 10 דקות של שאלות אמריקאיות שמופיע תמיד בסוף.
לכל אחד משלושת הפרקים העיקריים במבחן ה SAT ניתן ציון מ-200 ועד 800. לSAT בדרך כלל ניגשים תלמידי תיכון בכיתות י"א וי"ב. המבחן נערך שבע פעמים בשנה בארה"ב, ושש פעמים בשנה מחוץ לארה"ב.

בנוסף, ישנו "הפרק המשתנה" באורך 25 דקות שהוא פרק ללא ציון. פרק זה יכול להיות קריאה ביקורתית, מתמטיקה, או כתיבה רב ברירתית. פרק זה אינו חלק מהציון הכולל, ומטרתו לבדוק שאלות חדשות למבחנים עתידיים, ולבדוק שהציונים בגרסאות חדשות של הSAT ניתנים להשוואה עם גרסאות מוקדמות יותר.
שינויים שנעשו לאחרונה כוללים הורדה של שאלות האנלוגיות מהקריאה הביקורתית (שבעבר נקרא מילולי), והורדה של שאלות ההשוואה כמותית מהמתמטיקה. נוסף למבחן פרק כתיבה (הכוללת חיבור) וחלק המתמטיקה הורחב כדי לכלול 3 שנים של מתמטיקה תיכונית. נוספו קטעי קריאה קצרים עם שאלה אחת או שתיים לאחריהם באים במקום האנלוגיות. ציונים לכל פרק ניתנים בטווח של 200 עד 800, והציון תמיד בכפולות של 10.

המבחן החדש כולל עשרה פרקים וזמן כולל של שלוש שעות, ארבעים וחמש דקות. עם חלק הכתיבה החדשה, ציון "מושלם" מ SAT החדש הוא 2400.
עשרת הפרקים מחולקים כלהלן: שלושה פרקי מתמטיקה, שלושה פרקי קריאה, ושלושה פרקי כתיבה, עם פרק השוואה אחד, שיכול להיות כל אחד מהפרקים, שאינו נחשב בציון הנבחן, אלא משמש לבדוק שאלות למבחנים עתידיים ולהשוות את רמת הקושי של המבחן. במשך המבחן, הנבחן אינו יודע מהו פרק ההשוואה (אולם זה לעולם לא החיבור או פרק 10 שהוא פרק כתיבה בת 10 דקות).

כל אחד מהשאלות מתוך פרק מסוים מופיע בסדר קושי עולה. בכל זאת, קיים יוצא מן הכלל: שאלות שבאות לאחר קטעי הקריאה הקצרים והארוכים מסודרים כרונולוגית במקום על פי קושי. חשוב גם לציין שכל שאלה מקבלת ניקוד זהה. לכל שאלה יש חמישה תשובות אפשריות. עשר מהשאלות בפרק אחד של המתמטיקה אינם רב בררתיות, אלא שמבקשים מהנבחן להכניס את תשובתם לתוך רשת של ארבע טורים. לכל תשובה נכונה מוסיפים נקודה אחת ולכל תשובה שגויה מורידים רבע נקודה. למרות זאת בשאלות שבהן הנבחן מתבקש להכניס את תשובתו, לא נלקחים נקודות על תשובות שגויות. הציון הסופי מופק על פי ציון הגלם. טבלת ההמרה משתנה ממועד למועד בגלל הבדלים קטנים בקושי המבחן.


הכתבה באדיבות בית הספר האמריקאי

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 3 מוסדות לימוד ובהם 3 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
High Q
התוצאות מדברות
כתובת: סניפים בכל רחבי הארץ
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית
הכנה לכל המבחנים הנדרשים ללימודים בחו"ל
כתובת:
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
EZ WAY פסיכומטרי ובגרות
קורס הפסיכומטרי הנבחר בישראל, היחיד עם מאמן פרטי צמוד
כתובת: כל הארץ
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 3 מסלולי לימוד בתחום מבחן אמי"ר , ב-3 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין במבחן אמי"ר אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור