דיאטן קליני- תכנית לימודים חדשה לתואר ראשון (BSc) במדעי התזונה במרכז האקדמי פרס ברחובות

דיאטן קליני- תכנית לימודים חדשה לתואר ראשון (BSc) במדעי התזונה במרכז האקדמי פרס ברחובות

לאורך השנים חלה התפתחות רבה בתפיסת המקצוע, הן מבחינה אקדמית והן ברמה התעסוקתית. כיום מדובר במקצוע מבוקש ביותר הסובל ממחסור בהיצע של אנשי מקצוע.

דבר הנשיא

נשיא המרכז האקדמי פרס, פרופ' רון שפירא, הודיע היום עם פתיחת ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ד, כי בראש התכנית תעמוד ד"ר שרה קפלן – התזונאית הראשית של קופת חולים מאוחדת ועד לאחרונה מנהלת היחידה לתזונה במרכז הרפואי קפלן, בחודש אוקטובר 2013 צפויים להתחיל את לימודיהם במרכז כ-120 סטודנטים.

פרופ' רון שפירא, נשיא המרכז האקדמי פרס ברחובות אמר היום: "בית הספר למדעי התזונה מהווה המשך ישיר לאסטרטגיית המרכז לחתור למצוינות אקדמית ולהעניק מגוון רחב של אפשרויות למידה במקצועות מבוקשים ונדרשים בתנאים הטובים ביותר. תכנית הלימודים  נבנתה בצורה אינטגרטיבית והיא משלבת קורסי יסוד במדעי הטבע, החיים, התזונה והחברה. הסטודנטים שייחלו את לימודיהם במרכז יזכו לקריירה ארוכת שנים במקצוע חשוב ומבוקש. הבחירה בד"ר שרה קפלן לעמוד בראש בית הספר באה גם היא מתוך אידיאולוגיה ושאיפה למצוינות."

עלייה בביקוש

בשנים האחרונות, עם העלייה בחשיבות השמירה על אורח חיים בריא ותזונה נכונה, גוברת ההתעניינות גם במדע התזונה כמקצוע ארוך טווח. בישראל, בדומה לארצות מפותחות נוספות בעולם, הולך וגדל במספרם של החולים במחלות הקשורות לתזונה בראשן השמנת יתר, סכרת,יתר לחץ דם, מחלות כליות ולב, מחלות ממאירות ועוד.

במקביל עולה גם המודעות לחשיבות התזונתית הקלינית לשמירה על אורח חיים בריא, טיפול ומניעת אותן מחלות. כחלק ממגמה זו חל גידול ניכר בהקצאת מקומות עבודה לתזונאים במסגרות הטיפוליות הקיימות כגון בתי ספר, קופות חולים, צה"ל, משטרת ישראל, בתי חולים, משרד הבריאות, בתי אבות, קליניקות פרטיות, מכוני כושר ,בתי מלון, תעשיית מזון, תעשייה חקלאית וכן במסגרות מחקריות. 

תכנית הלימודים

ייחודה של התכנית ללימודי תזונה במרכז האקדמי פרס ברחובות היא בכך שהיא מתמקדת בתחומים הקליניים, ובנוסף מציעה מגוון רחב של קורסים בתחומים שונים כתחומי ההתנהגות, תעשיית מזון, מנהל רפואי, רפואת ספורט, פיתוח מזון פונקציונאלי, שיווק, קידום בריאות ועוד. תכנית הלימודים בבית הספר לתזונה משלבת קורסי יסוד במדעי הטבע, החיים, התזונה והחברה. בריאות האדם, מההיבטים הפיזיולוגיים והנפשיים הינה פועל יוצא של שילוב גורמים סביבתיים ותורשתיים, כאשר אחד הגורמים הסביבתיים העיקריים הוא התזונה שמשפיעה על תפקודי הגוף בכל אחד משלבי החיים.

מדע התזונה עוסק בחקר המזונות, טבעם, איכותם, והשפעתם על תהליכים ביולוגיים שונים המתרחשים בגוף האדם. מדע זה מהווה מרכיב מרכזי ובלתי נפרד במניעה ובטיפול במחלות השונות ומאפשר שיפור ושמירה על מצב הבריאות. לימודי התזונה מורכבים לכן מלימודי בסיס מדעי (מדעי הטבע), קליניקה,  פתולוגיה ומדעי ההתנהגות.

מסיימי התכנית יהיו בעלי ידע וכלים בנוסף לידע בתחום יחסי הגומלין שבין התזונה, המזון ובריאות האדם וכך יוכלו להשתלב באפיקי תעסוקה מגוונים.

רוצים להתייעץ אתנו? פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי 

סגור