לימודי מנהל עסקים – צוהר לעולם העסקים

לימודי מנהל עסקים – צוהר לעולם העסקים

כל המידע לגבי התאמה ללימודי מנהל עסקים לתואר ראשון


עם התקדמות העולם המערבי לעבר עידן כלכלי המושתת על פעילותם של עסקים קטנים כגדולים, עולה התלות הן האישית והן הממשלתית בחברות ותאגידים למינהם. כמעט כל חלק בחיינו כולל מספר רב של ארגונים המטפל בו, בנפרד או במקביל. אולם, כיצד ניתן להיות חלק מאותם ארגונים?
אחד מתחומי הלימוד הפופולאריים ביותר בקרב הסטודנטים של שנת 2011 הוא מנהל עסקים. לימודים אלה מקנים את הידע והכישורים הנדרשים להשתלבות בתפקידי ניהול בכירים. כמו כן הלימודים מכינים את הסטודנטים לעולם העסקים והמסחר המתרחשים מעבר לים.

תכני הלימוד

מנהל עסקים הוא ענף בלימודי כלכלה המשיק לתכנים כמו ניהול, שיווק, מיתוג, תקשורת בין אישית ותקשורת ארגונית. הקורסים הנלמדים במסלול זה הם: ניהול משאבי אנוש, ניהול ייצור, חקר ביצועים, תקשורת בין אישית וארגונית, סטטיסטיקה, מדעי המחשב, מתמטיקה, ועוד.
בשלב מתקדם של הלימודים הסטודנטים יכולים לבחור בין מספר התמחויות אופציונאליות: טכנולוגיות מידע, שיווק, משאבי אנוש, מקרקעין ונדל''ן, חשבונאות ועוד. 

תנאי קבלה

כיום, קיימים בארץ מוסדות רבים אשר מציעים מסלולי לימודי מנהל עסקים. תנאי הקבלה משתנים ממקום למקום ובהתאם לתעודה הניתנת בסיום הלימודים. חלק מהמוסדות דורשים תעודת בגרות בלבד, חלק מהמוסדות דורשים הן תעודת בגרות והן ציון סף במבחן הפסיכומטרי וחלק מהמוסדות אף דורשים ניסיון ניהולי. לעיתים רחוקות המועמדים אף נדרשים לעבור ראיון אישי. ככלל תנאי הקבלה לתואר ראשון בתחום גבוהים יותר.
יש מוסדות המאפשרים קבלה ללימודים על סמך מכינה מיוחדת או תעודת הנדסאי. מוסדות אחרים מאפשרים לסטודנטים מעל גיל 30 להתקבל גם ללא בגרות מלאה.

הכישורים הנדרשים ללימודי מנהל עסקים

אנשים שהינם בעלי חוש עסקי טבעי, שהינם כריזמטיים מטבעם ובעלי כושר מנהיגות, יעשו חיל בתקופת הלימודים ומאוחר יותר גם בעולם העסקים. שאפתנות גם היא תכונה חשובה להצלחה בעולם העסקים.
מסלול לימודים זה מכוון את הסטודנטים למשרות ניהול גבוהות, כך שרצון ושאיפה לקידום אישי במהלך העבודה שאחרי הלימודים הם חיוניים.
מלבד זאת, קורסים רבים במנהל עסקים הם ריאליים ובהחלט לא הומאניים. במילים אחרות- רקע ריאלי במקצועות כמו סטטיסטיקה ומתמטיקה ויכולת חשיבה אנליטית עשויים בהחלט לסייע במהלך הלימודים.

מוסדות לימוד

כאמור, תחום מנהל העסקים הוא מבוקש מאד בקרב סטודנטים. הדרישה העצומה מביאה לכך שמוסדות רבים להשכלה גבוהה פותחים מדי שנה מסלולים חדשים בלימודי מנהל עסקים וכן אפשרויות רבות לשילוב תחום מנהל העסקים במסגרת לימודי תואר דו חוגי.
בין המוסדות המלמדים את התחום ניתן למנות את המכללה למנהל, המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, המרכז האקדמי פרס, מכללת נתניה, המרכז האקדמי כרמל, המרכז האקדמי למשפט ועסקים, המרכז האקדמי רופין וכן מספר אוניברסיטאות ברחבי הארץ, דוגמת אוניברסיטת בן גוריון קמפוס אילת ואוניברסיטת בר אילן המציעה לימודי תעודה בתחום.

 

קישור רלוונטי

פורום מנהל עסקים

סגור