לימודי משאבי אנוש - גיוס ורווחת העובדים

לימודי משאבי אנוש - גיוס ורווחת העובדים

כל המידע על התאמה לימודי משאבי אנוש


משאבי אנוש הוא תחום חדש יחסית שהחל להתפתח רק בסוף המאה ה-19. בפשטות ניתן לומר שכאשר מדברים על תחום משאבי אנוש, מדברים בעצם על כח אדם.
בעבר היחס אל עובדי הארגון היה כאל משאב נוסף בסדרת משאבים להם זקוק כל ארגון על מנת להתקיים (כמו כסף או חומרי גלם). כיום ברור שארגון חזק מחויב לעובדיו וזקוק לעובדים מרוצים ותחום לימודי משאבי אנוש פורח.

תכני הלימוד

הלימודים במסלול משאבי אנוש כוללים נושאים שונים כמו תרבות הארגון, טכניקות ניהול, ניהול משאבי אנוש, ניהול הדרכה, ניהול משא ומתן, מבוא ליחסי עבודה, פסיכולוגיה של העבודה, מיון וגיוס עובדים, הערכת עובדים, תורת הראיון, דיני עבודה, שימוש במחשב ועוד.

תנאי הקבלה

תנאי הקבלה לקורסים במשאבי אנוש במכללות הם פשוטים יחסית ולרוב נדרשת תעודת בגרות בלבד. בחלק מהמוסדות יש צורך גם בציון פסיכומטרי. תנאי הקבלה לתואר בתחום נוקשים יותר והדרישה היא הן לתעודת בגרות והן לציון מעבר במבחן הפסיכומטרי.

מוסדות לימוד

ניתן ללמוד משאבי אנוש כלימודים לתואר ראשון או כלימודי תעודה. באוניברסיטאות השונות מוצע מסלול התמחות בלימודי משאבי אנוש כחלק מלימודים בחוג אחר (לדוגמא תואר בכלכלה וניהול עם התמחות במשאבי אנוש). הלימודים לתואר ראשון נמשכים כשלוש שנים ולימודי התעודה נמשכים בדרך כלל כשנה (על בסיס חד או דו שבועי).
בין המוסדות הרבים המציעים מסלול זה ניתן למנות את המוסדות והמסלולים הבאים: מכללת גישות, תפנית – בית הספר למנהלים, לימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך של עמק יזרעאל, המכללה האקדמית ספיר ועוד.

אילו כישורים ותכונות אופי נדרשים ממועמד ללימודי משאבי אנוש?

התכונה החשובה ביותר לה זקוק מועמד ללימודי משאבי אנוש היא כמובן סקרנות טבעית לבני אדם ורצון לעבוד עם אנשים אחרים. העבודה כמנהל משאבי אנוש דורשת מגע יומיומי צמוד עם העובדים ועם המנהלים האחרים בארגון. 
מנהל משאבי אנוש זקוק לאינטליגנציה רגשית גבוהה וזאת על מנת שיוכל לזהות אנשים שביכולתם לתרום לארגון וכאלה שעלולים להקשות על הארגון.
תהליך מיון וגיוס עובדים דורש טביעת עין טובה וזאת על מנת להבטיח קליטה של האנשים המתאימים ביותר לתפקיד. מנהל משאבי האנוש צריך לדעת לזהות פוטנציאל שאינו ממומש במועמד, ולאחר גיוס העובד, לכוון ולהדריך אותו, כך שיממש את הפוטנציאל הגלום בו.
עבודתו היומיומית של מנהל משאבי האנוש דורשת תשומת לב לפרטים - ארגון חזק הוא ארגון שעובדיו מרוצים, ועל מנהל משאבי האנוש לדאוג לכך שעובדיו יהיו מרוצים. עליו לדעת לתגמל את האנשים הנכונים בתזמון הנכון ולנסות לשפר את ביצועיהם של עובדים פחות טובים באמצעים העומדים לרשותו. 
עוד זקוק מנהל משאבי האנוש למוטיבציה גבוהה וליצירתיות ואלה על מנת לפתור במהירות בעיות הקשורות לכח האדם המתעוררות על בסיס יומיומי בארגונים השונים.

קישור רלוונטי

פורום משאבי אנוש והתנהגות ארגונית
 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 2 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
המכללה האקדמית תל חי
מכללת תל חי
כתובת: ד. נ. גליל עליון 12210 . אצבע הגליל - צפונית לקרית שמונה וסמוך לקיבוץ כפר גלעדי
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
אוניברסיטת חיפה
קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 2 מסלולי לימוד בתחום לימודי שירותי אנוש, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי שירותי אנוש אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור