שילוב בין בנקאות לנדל

שילוב בין בנקאות לנדל"ן: קורס יועצי משכנתאות

מידע על קורס יועצי משכנתאות ואפשרויות התעסוקה בתחום


כמעט כל מי שבא לרכוש היום דירה יודע שזהו צעד שקשה מאד לעשות בלי לקחת משכנתא מהבנק. אולם, חשבתם פעם איך זה להיות בצד השני? כיצד יהיה להיות בצד המייעץ על לקיחת משכנתא? אם התשובה לאחת מהשאלות היא חיובית- ייתכן מאד שהצעד החכם עבורכם יהיה לקחת קורס יועצי משכנתאות.

תפקידו של יועץ המשכנתאות
בחירת משכנתא מתאימה עבור רוכשי הדירה היא תהליך לא פשוט כלל וכלל, שמצריך התחשבות במספר רב של גורמים. למשל, יש לשים לב לגובה המשכנתא, לריבית הנתונה, לסוג ההצמדה, לתנאים להחזרת המשכנתא ועוד.
כתוצאה מכך, בחירה שגויה של משכנתא עבור רוכשי הדירה עלולה לגרום להם להפסדים עצומים, שיכולים להגיע לכמה מיליוני שקלים. פה בדיוק נכנס לתמונה יועץ המשכנתאות. תפקידו לסייע למעוניינים לרכוש דירה בבחירת המשכנתא התאימה להם ביותר.

התכנים בקורס יועצי משכנתאות
קורסים לייעוץ משכנתאות מתמקדים בהיבטים רבים של תחומי הבנקאות והנדל''ן. בין התחומים הנלמדים בקורסים: מושגים בסיסיים בבנקאות, עולם הבנקאות בישראל, תהליכי עבודה מול הלקוחות, עולם האשראי, סוגי ומסלולי משכנתאות, עמלות, ביטוחים, אישור משכנתאות, ועוד.
בתום הלימודים, מקבלים התלמידים בקורס תעודת גמר רשמית מטעם המוסד בו למדו.

משך זמן הלימודים
כמובן שתוכנית הלימודים בכל קורס וקורס משתנה ותלויה במאפייני המוסד בו הוא נערך, אולם מרבית הקורסים בתחום אורכים מספר חודשים (ליתר דיוק: בין שלושה חודשים לחצי שנה), וכוללים בדרך כלל בין 50 ל-100 שעות לימודיות בסך הכל.

תנאי הקבלה ללימודי יעוץ משכנתאות
מרבית הקורסים בייעוץ משכנתאות דורשים מהמועמד שיהיה בעל 12 שנות לימוד, כאשר בגרות מלאה היא חשובה, אך לא הכרחית. בחלק מהמוסדות, הקבלה לקורס מותנית במעבר של ראיון אישי.

חשוב להדגיש כי הבנקים השונים בישראל נוהגים לקבל אך ורק אקדמאים, כך שרצוי שללומדים בקורס יהיה בשלב מסוים תואר אקדמי, אם ברצונם להשתלב במוסדות פיננסים שונים.

הביקוש ליועצי המשכנתאות נמצא במגמה אחת: כלפי מעלה
בשנים האחרונות, על רקע ההתייקרות המשמעותית במחירי הדירות, לקיחת משכנתא הופכת להכרחית עבור אנשים רבים המעוניינים לרכוש דירה. יחד עם העלייה בצורך במשכנתא עולה גם הביקוש ליועצי משכנתאות מיומנים, שיוכלו לסייע ללקוחותיהם בצורה אובייקטיבית ומקצועית.

קורס יועצי משכנתאות: הדרך האידיאלית להיות חלק מהתחום
בעבר, הכשרתם של יועצי המשכנתאות הייתה אך ורק פנימית, כלומר, במסגרת הכשרות מעשיות בבנקים או במקומות עבודה אחרים. אולם, עקב העלייה בביקוש לאנשים מקצועיים בתחום זה, החלו להיפתח גם קורסים חיצוניים ללימודו וכיום יש בישראל מכללות ובתי ספר שונים אשר מציעים הכשרה זו. בין המוסדות ניתן למנות את מכללת הבית הפיננסי, מכללת וידר ועוד.

אופציות תעסוקתיות
קורס יועצי משכנתאות פותח דלתות רבות בפני תלמידיו. בסיום הלימודים, יוכלו בוגריו הטריים להשתלב כיועצי משכנתאות בבנקים השונים, בחברות אחרות העוסקות בתחום וכן באופן פרטי, ואף לעסוק בתחומים אחרים של תחום המשכנתאות.

קישור רלוונטי
פורום חשבונאות ופיננסיים
פורום לימודי תעודה


סגור