לימודי מדעי הרוח - לימודי בלשנות

מידע מקיף וחיפוש מוסדות לימוד ללימודי בלשנות לתואר ראשון

ביקשת לסנן לפי:
תואר ראשון
+
לימודי מדעי הרוח
+
לימודי בלשנות

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 3 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
היתרון שלך מתחיל בבחירה מצוינת
כתובת: ת.ד. 653 באר שבע, קרית האוניברסיטה, באר-שבע
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
המחלקה לספרויות זרות ובלשנות לתואר ראשון - אנגלית
תואר ראשון בבלשנות
אוניברסיטת תל אביב
המוסד האקדמי היהודי הגדול בישראל ובעולם.
כתובת: אוניברסיטת ת"א, רמת-אביב , תל-אביב
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 3 מסלולי לימוד בתחום לימודי בלשנות, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי בלשנות אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
מידע נוסף
לימודי בלשנות הם תחום מדעי ומחקרי באקדמיה, אשר בוחן ובודק תופעות הקשורות לשפות בכל העולם. מדע הבלשנות בודק את התפתחות השפות לאורך ההיסטוריה האנושית, מנסה למצוא קשר בין שפה לשפה ולהסביר את הסיבות בגללן התפתחו שפות כפי שהתפתחו.

לימודי הבלשנות כלל לא עוסקים בהקניית חוקי השפה העברית או כל שפה אחרת. הלימודים לא באים לשפר את רמת הידע של הסטודנט בשפה ספציפית, אלא גובשו במטרה לחקור את מאפייני השפות, מדוע נוצרה שפה מסוימת, דרכי ההתקשרות של האדם באמצעות השפה ומציאת החוקים הנסתרים בכל ניב.

הקורסים הנלמדים במהלך לימודי בלשנות באקדמיה עוסקים בנושאים כמו חקר הצלילים האנושיים, חקר מילים וצירופי מילים, דו שיח, פונטיקה, מורפולוגיה, סמנטיקה, פסיכולינגוויסטיקה (בלשנות בהיבט הפסיכולוגי), חקר מקור המילים ומשמעותן, התפתחות השפות לאורך ההיסטוריה האנושית, השוואת טקסטים ועוד.

כפי שניתן להבין מרשימת הקורסים (וזוהי רשימה חלקית לחלוטין), לימודים במסלול לבלשנות אינם מתאימים לכל אחד, אלא רק למי שאוהב שפות, התעניין בהן מאז ומתמיד ומעוניין להמשיך ולחקור אותן לעומק, בכלים אקדמיים ומקצועיים.

לימודי בלשנות נמשכים שלוש שנים ומעניקים תואר ראשון בבלשנות. על אף שמדובר בשני תחומים נפרדים, רבים מהסטודנטים משלבים בין לימודי הבלשנות לבין לימודי לשון (בלשנות עברית). שני התחומים יחד מאפשרים לסטודנט להיחשף לחקר שפות בצורה מעמיקה, תוך התמקדות גם בלמידת שפה על בורייה.

אילו מוסדות מציעים תואר ראשון בבלשנות? ארבע מתוך חמשת האוניברסיטאות בישראל – מלבד הטכניון – מציעות מסלול בלשנות לתואר ראשון. המכללות המציעות את המסלול הן מכללת ספיר שבנגב, המכללה האקדמית צפת, מכללת אחווה ומכללת אורנים.

בוגר המסלול לתואר ראשון בבלשנות יוכל כמובן להמשיך לחקור את הנושא באקדמיה דרך תארים מתקדמים (ביניהם גם תואר בקלינאות תקשורת והוראה) או לעסוק בתחום בתור מורה בבית ספר, מרצה, קלינאי תקשורת, יועץ לשוני, מומחה לספרות או לתקשורת.

לימודי בלשנות הם התחום שלך? מוכן להתמודד עם אתגר לא פשוט? באתר iLimudim תמצא מידע נרחב בנושא

 
 
 

מחירון לימודים

שכ"ל אוניברסיטאי כ-12,000 ₪
קורס פסיכומטרי 8,000 - 4,000 ₪
קורס אנגלית 7,500 - 2,400 ₪
קורס עיצוב פנים 20,000 - 7,000 ₪
קורס ברמנים 5,000 - 2,700 ₪
קורס לניהול משרד 2,000 - 1,500 ₪
למחירי קורסים נוספים
 
 
 
סגור