עובדות על פסיכומטרי

עובדות על פסיכומטרי

לקראת מועד הפסיכומטרי הגדול בשנה ב 6.4.09 – 7.4.09 – קצת מספרים

  
רכישת מקצוע בעל יציבות כלכלית וקבלת תעודה ממוסד השכלה גבוהה בעל שם הפכו לצורך השעה. כרטיס הכניסה ל"מועדון ציון ה–700" בפסיכומטרי הפך לאטרקטיבי מתמיד, בשל המצב. ב 6.4 יחול מועד הפסיכומטרי הגדול בשנה. זהו המועד האחרון למבקשים להגיש מועמדות לשנת הלימודים האקדמאית הקרובה . רגע לפני המבחן, קצת מספרים:

ה– 6.4.09, מועד הפסיכומטרי הגדול ביותר בשנה מתקרב, והמספר "700" הוא מושא החלומות של עשרות אלפי צעירים המפקידים את עתידם האקדמי והמקצועי במבחן הפסיכומטרי. בימי המיתון והעלייה החדה באחוזי האבטלה, הפסיכומטרי, הנחשב למנבא הטוב ביותר להצלחה בלימודים (בשילוב עם ציוני הבגרות), הוא במוקד התחרות לקראת הקבלה לפקולטות היוקרתיות ביותר באקדמיה. 

כ-70,000 איש בישראל ניגשים מדי שנה לפסיכומטרי, הציון הממוצע בבחינה הפסיכומטרית בישראל הינו 535  ולמרות שמושא השאיפות הוא ציון ה"700" המפורסם, רק  5% מהאוכלוסייה זוכים בו בסופו של דבר. ציון ה-800 המושלם ניתן בממוצע רק ל- 2 נבחנים בשנה.

אם אתם מעוניינים להתקבל לפקולטות היוקרתיות והמבוקשות, דוגמת רפואה, הנדסה ומשפטים כדאי שתכירו את המספרים ואולי אף כדאי שתעברו דירה. כ- 60% ממועדון מצטייני הפסיכומטרי "מועדון 700" של 'קידום לך תצטיין' בארץ, הם מת"א וסביבתה. 

לקורס  מתקבלים תלמידים שקיבלו 650 ומעלה במבחן פסיכומטרי קודם, אך
זקוקים לציון גבוה יותר כדי להתקבל למקצועות המבוקשים באוניברסיטה. כמו כן, מתקבלים תלמידים בעלי יכולת גבוהה, שנמצאו מתאימים במבחן שנערך לפני תחילת הקורס. בממוצע, תלמידי "מועדון ה-700" משפרים בכ- 50 נקודות את הציון הקודם שלהם. ממוצע כיתות מועדון ה-700 עומד על 723, גבוה בכמעט 200 נקודות מהציון הממוצע הארצי. 
סגור