פרוייקט WearIT@work  במכללת הדסה ירושלים

פרוייקט WearIT@work במכללת הדסה ירושלים

wearIT@work הוא פרויקט המו"פ הגדול ביותר מסוגו בעולם שיצא לדרך במימון האיחוד האירופי בתחום המחשוב הלביש

  מכללת הדסה ירושלים המתמחה בתחומי הטכנולוגיות, הניהול, הבריאות ומדעי המחשב, ממשיכה במסורת של הבאת מיטב הפרויקטים והפיתוחים העכשוויים בתחומים השונים, בפני הסטודנטים והקהל בארץ: ביום רביעי, 1 באפריל 2009, יוצג במכללה הפרוייקט הבינלאומי WearIT@work שנערך במשך 5 שנים בהשקעה של כ- 130 מיליון ₪.

 wearIT@work הוא פרויקט המו"פ הגדול והמקיף ביותר מסוגו, שכולל 42 שותפים מרחבי אירופה ומן הארגונים המובילים ביותר בעולם, כגון: SAP, Microsoft, EADS, HP, ZEISS, TZI, Bremen University, SIEMENS, SKODA ועוד. גם ישראל לוקחת חלק בפרויקט באמצעות קבוצת ד"ר עדנה פשר ושות' יועצים לניהול בע"מ.

 מחשוב לביש מתייחס לכלל מערכות המחשוב הנישאות על הגוף, בתוך, על וכחלק מפריט לבוש. מטרת הפרויקט היא לבחון כיצד מחשוב לביש יכול להעצים עובדים מקצועיים ולשפר את ביצועיהם באמצעות גישה למידע בזמן אמת בסביבות העבודה השונות.

 תקציב הפרויקט הבינלאומי, שיצא לדרך ביוני 2004 וצפוי להסתיים במאי השנה, הוא 24 מיליון יורו, כאשר עיקר המימון הוא של האיחוד האירופי (כ- 15 מיליון יורו). ייחודיותו של הפרויקט נעוצה בשילובם של משתמשי הקצה בתהליך הפיתוח, החל משלב בחינת דרישות וצרכי המשתמשים וכלה בעיצוב ומיקום המחשוב הלביש עצמו. הטכנולוגיה החדשנית נבדקה בארבע סביבות עבודה: ייצור (סקודה), תחזוקה (מטוסי Airbus), רפואה (המחלקה הכירורגית של בי"ח גספאג, אוסטריה) ושירותי חירום (מכבי האש של פאריס).

 בכנס יוצגו ממצאי המחקר אשר נערך חמש שנים בדגש על סביבת העבודה הרפואית, וכן יודגם אב הטיפוס עצמו. ההרצאות יועברו על ידי פרופ' מייק לבו מאוניברסיטת ברמן, גרמניה- מנהל פרויקט wearIT@work וד"ר עדנה פשר מקבוצת ד"ר עדנה פשר ושות' יועצים לניהול בע"מ, השותפה הישראלית היחידה בפרויקט. 

 
כנס השקת פרויקט "מחשוב לביש" יתקיים ב- 1 באפריל 2009 באודיטוריום גוטסמן במכללת הדסה ירושלים, בין השעות 16:00-18:00. לכנס צפויים להגיע מנהלים ובכירים מתחומי הרפואה, ייצור מכשור רפואי ומו"פ, והוא פתוח גם לקהל הרחב.  

סגור