פרופיל הסטודנט 2009

פרופיל הסטודנט 2009

בוחר לימודים בעזרת מכוני ייעוץ והכוונה, מוריד עבודות אקדמיות באינטרנט ומקבל הודעות על בייטול שיעורים וציוני מבחנים ב- sms

 
  
פעם כשהחור באוזון היה עוד קטן והתמימות שרתה על אזרחי מדינת ישראל ניתן היה למצוא במחוזותינו גם סטודנט אחר. סטודנט תמים, שכל מה שעניין אותו זה להגיע לשיעורים, ללמוד, להצליח בבחינות , לסיים את התואר ולמצוא עבודה מוערכת ומכובדת.
 
לסטודנט שלפני תחילת המאה ה-21 היו אפשרויות לימוד מועטות שכללו כמה אוניברסיטאות. היום כשיש כל כך הרבה מכללות אקדמיות טובות ואיכותיות המהוות גורם תחרותי מהימן ונכבד מול האוניברסיטאות שנמצאות בירידה מסוימת, הסטודנטים הלומדים במכללות מרגישים גאוות יחידה וכנסי הבוגרים הגדולים שהם מקיימים ממחישים זאת.
 
תחום הלימוד נבחר בעבר לפי גחמות ההורים ורמת הפופולאריות שלו בשוק העבודה ולא בשל התאמה והכוונה אישית ומקצועית .בהתאם לכך מספר הנושרים בשנה הראשונה היה גדול וסטודנטים רבים מצאו את עצמם מחליפים מסלול לימודים לפחות פעם אחת במשך שלש שנים.
 
כשכבר מצא הסטודנט את ייעודו האקדמי ציפו לו חיים לגמרי לא קלים אי שם בין כותלי הקמפוס. עבודות ומבחנים משנים קודמות הוא נאלץ לבקש מבוגרי הפקולטה שלו שלא תמיד היו מוכנים לחלק את מה שכינו צאן נכסי הברזל שלהם או לחילופין לשבת שעות באגודת הסטודנטים המקומית ולדלות מהקלסרים הדהויים איזה בחינה מלפני שנתיים. לשיעורים רבים הגיע למרות שבוטלו בלי הודעה מוקדמת כי אף אחד באוניברסיטה לא חשב שצריך ליידע את הסטודנט על כך קודם לכן.
 
העידן הטכנולוגי שינה את פני התמונה כולה והסטודנט של היום הוא בעל בטחון רב גם אם הוא לומד במכללה לא הכי נחשבת, יש לו חברים בכל הקמפוסים הנחשבים בארץ, הוא עובד למחייתו בעבודות המכניסות ביותר, עבודות הוא לא מכין אלא משכתב מהאינטרנט ולשיעורים שבוטלו הוא לא מגיע לאחר שקיבל על כך הודעה במכשיר הסלולארי.
 
לפני כמה שנים סטודנטים בחרו את מסלול הלימודי עפ"י החלום של הוריהם, התחום שלמד בו חברם או השכר שהובטח בסיום התואר. סטודנטים רבים למדו רפואה או משפטים למרות שהתחום לא התאים להם מבחינה השכלתית ומקצועית ובהתאם לכך מצאו את עצמם רבים בסוף השנה נושרים מאותה פקולטה יוקרתית לאחר שהתקשו בלימודים או השתעממו או הבינו שהתחום שבחרו אינו מתאים להם.
מכוני ההכוונה שקיימים היום עוזרים למתלבטים לבחור מסלול לימודים ותחום עיסוק התואמים את המוטיבציות והסגנון האישי שלהם, וחוסכים מהם את חוסר הוודאות ושינוי המקצוע באמצע התואר.
 
באתר ilimudim יכולים מתלבטי הלימודים למצוא כלי שיעזור להם להבין מה מתאים להם ללמוד. כלי זה הוא שאלון התאמה למקצוע של אדם מילוא המבחן הוא למעשה שאלון המסייע למתלבט למפות את ההעדפות שלו בתחום התעסוקה והלימודים לכיוונים שהוא נוטה להם ובהתאם לכך לתכנן מה כדאי לו ללמוד וזאת עפ"י התיאוריה שנכון לבחור לימודים בהתאם למוטיבציה והסגנון האישי של כל אחד.
מילוי השאלון אורך כחצי שעה והוא מורכב מ-192 פריטים, שלגבי כל אחד מהם יתבקש הנבחן להגיב בהתאם להוראות. בסיום השאלון מתקבל דו"ח המתאר אלו תחומי עיסוק ולימודים תואמים לכם.
 
 
סטודנטים, לפני או אחרי לימודים, המעוניינים ללמוד בחו"ל, מוזמנים לגלוש לאתר glimudim ובמקום להתכתב עם כל מוסד לימוד בנפרד, לקרוא באתר את כל המידע הנחוץ לקראת הלימודים בחו"ל, חיפוש מידע ראשוני, תהליכי רישום לאוניברסיטאות, תהליך ההתארגנות ליציאה וכן מידע לסטודנטים שכבר לומדים בחו"ל.
באתר מידע בעברית על יותר מ-150 אוניברסיטאות, מכללות ובתי ספר ב-50 מדינות שסטודנטים ישראלים נוסעים ללמוד בהן, האתר עובד בשיתוף עם שגרירויות זרות בישראל ועם שגרירות ישראל בעולם.
 
באתר "פרופסור" , ניתן למצוא עבודות של סטודנטים בכלל נושאי הלימודים הקיימים בישראל, וכן מבחנים, סיכומי שיעור, תרגומים, מחברות קורס, דפי נוסחאות, סמינריונים ועוד מכלל מוסדות הלימוד בארץ.
מאגר העבודות והמבחנים קיים בפרופסור משנת 1999 ולכן הוא גדול ומקיף את כל תחומי הלימוד הנלמדים בישראל, באתר ניתן להחליף חומרי לימוד עם סטודנטים אחרים, לשאול שאלות בכל תחום, ואפילו להפעיל "סוכנים חכמים" לחיפוש תכני לימוד ומלגות בהתאם לסיווגים שהסטודנט קובע.
בנוסף, מציע האתר זירת מסחרי לחומרי לימוד, כל סטודנט מוזמן למכור דרך האתר מחברות קורס, עבודות אקדמיות או כל תוכן אחר השייך לו. וכן לרכוש תוכן אקדמי מסטודנטים אחרים שסיימו את מטלות הקורס שלהם, המסחר מתבצע באמצעות כסף וירטואלי ובמקביל מאפשר לסטודנטים להרוויח כסף אמיתי.
 
סטודנטים המעוניינים לממן את לימודיהם בעזרת מלגות לימודים, יכולים לגלוש לאתר "מלגות ולחפש את המלגה המתאימה להם בהתאמה אישית מתוך כלל המלגות הקיימות בארץ, על פי איזור מגורים, מוצא, שירות צבאי, מוסד לימודים ועוד.
אתר מלגות הינו מדריך המלגות השלם והמקיף בישראל, ומהווה את אחת מתחנות החובה בדרכו של כל סטודנט.
 
בעבר, כשהמרצה נתן בשיעור עבודת בית, נאלצו הסטודנטים לבלות ימים ולילות בספרייה, לחפש ספר ספציפי שקיים רק עותק אחד שלו (כי את העותק השני מישהו לא החזיר...), לתרגם מאמרים באנגלית ולסכם. כיום ניתן להכין עבודה כזו בשעה...
 
האתר ויקיפדיה הוא למעשה אנציקלופדיה מקוונת, המכילה מאות אלפי ערכים ומושגים, שאת ההסבר לכל אחד מהם כותבים הגולשים עצמם, שגם מתקנים אחד את השני עד להשגת הסבר מלא.
האנציקלופדיה קיימת בעשרות שפות שונות, ולכן מכילה כמעט את כל התחומים הקיימים, אם לא מצאתם אישיות מסוימת בגרסה העברית, קרוב לוודאי שהיא קיימת בגרסאות אחרות.
 
סטודנטים הנדרשים במסגרת הלימודים לקרוא או לתרגם מאמרים באנגלית (או בכל שפה אחרת), יכולים להשתמש בשירותי התרגומים של אתר פרופסור המציע שירות תרגומים איכותי ומהיר מצוות מתרגמים בעלי ניסיון עשיר ומגוון בכל תחומיהאקדמיה.במחירים מוזלים ואטרקטיבייםובמהירות מירבית.
 
 
אתר החיפוש ASK הוא מנוע חיפוש המאפשר לשאול שאלות, ותוצאותיו בניגוד לגוגל, מתאימות ועונות לשאלה אותה שאלת. בנוסף, האתר מציע שאלות דומות לשאלתך, שרוב הסיכויים שגם עליהן חשבת כששאלת את השאלה, ולכן, מקדם את הסטודנט בעבודות המחקר שלו ומאפשר לו למצוא כיוונים שאולי הוא לא חשב עליהן.
 
האתר מורפיקס מציע חינם מילון עברי-אנגלי-עברי. אין צורך לפתוח מילון ולחפש את המילה, כל מה שצריך לעשות הוא COPY-PASTE, ותוך שניות מתרגם האתר את המילה שביקשת ומוסיף מילים דומות ונרדפות.
 
פעם, כשסטודנטים חיפשו דירה באזור מוסד הלימודים שלהם, הם נאלצו להסתובב ברחבי העיר ולחפש מודעות על עצים, ובלוחות המודעות של האוניברסיטה, שמועות על דירות עברו מפה לאוזן, והזמן המתאים למצוא דירה טובה היה בסוף השנה, כשהסטודנטים שסיימו ללמוד עזבו את דירותיהם.
 
היום, ניתן לגלוש לאתר "WINWIN" ולחפש דירה על פי סיווגים שונים, איזור הדירה, כמה חדרים, דמי שכירות, מספר שותפים ועוד
כמו כן, יכולים הסטודנטים לחפש ולמצוא באתר עבודה, רכב או אפילו לקנות פריטים שונים מיד שנייה.
 
תשתית הודעות ה- sms המהווה כבר מזה זמן רב אמצעי לא מבוטל ולעיתים אף עיקרי להעברת מידע ונתונים מאחד לאחד לא פסחה על הקמפוסים האקדמיים וכבשה אותם בגדול.
כל סטודנט שלמד לפני חמש שנים ויותר זוכר בבעתה את הימים בהם היה מגיע לשיעור החובה "היסטוריה של עם ישראל בימי בית שני" ומגלה לשמחתו שהשיעור בוטל מצד אחד אך לצערו מצד שני כי אם היה יודע את זה כמה שעות מוקדם יותר הוא היה חוסך את ההגעה לשיעור ומארגן לו עוד משמרת בעבודה, מכין את העבודה שהוא צריך להגיש לשיעור הבא או סתם ממשיך לפלרטט עם הסטודנטית ללימודי ספרות ברחבי הדשא.
 
בעידן המודרני מצב זה לא יתרחש בזכות קיומה של חברת מייל ביט  ה מתמחה בהעברת מידע און-ליין מתוך המערכת של המוסדות האקדמיים אל הסטודנטים המוגדרים מראש וקשורים לאותו מוסד, המידע שנשלח הינו חסוי ורלבנטי ללקוח שמקבל אותו בלבד.
כחלק משירות מייל ביט מקבל הסטודנט ישירות לסלולארי שלו מידע על ציונים ותוצאות מבחנים, הרצאות שהתבטלו, קורסים שהחליפו יום ושעה, והכל בהודעת SMS ישירות לנייד. 
 
מעבר לכל האתרים המספקים לסטודנט המתלבט מידע וידע, יכול כל אחד להיכנס לאחד מהפורומים ברחבי הרשת,  ולהתייעץ פנים אל פנים מול סטודנטים מנוסים יותר, לשאול שאלות הקשורות לעבודה אקדמית, להתייעץ לגבי רישום למוסד אקדמי או לקורס ספציפי, למצוא עבודות סטודנטיאליות ואפילו להכיר חברים חדשים. 
 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום , ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין ב אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור