מקצועות מוזרים באקדמיה

מקצועות מוזרים באקדמיה

בכתבה הבאה תוכלו למצוא רשימה מסלולים ייחודיים מסוגם

אחד הפרמטרים החשובים שאנו בוחנים בבואנו לבחור מסלול לימודים וקריירה הוא הפרמטר הבטוח והידוע. רובינו נמשכים למקצועות הממסדיים, השמרניים, הותיקים שתמיד היו וכל הנראה תמיד יהיו שם. מקצועות שההורים שלנו למדו אותם לפני 40 שנה ולוחצים עלינו ללמוד עכשיו כי לדבריהם ,רק במסלול הבטוח כגון ראיית חשבון, משפטים, מדעי המחשב או הנדסה נוכל לקבל תואר יוקרתי, למצוא עבודה טובה וכמובן להרוויח טוב ובכבוד.

על מסלולי רפואה משלימה, קואצינג, מדרכי ספורט וכושר, סטייליסטים, משחק  וכד' רחמנא ליצלן, אין בכלל מה לדבר אלא אם כן אתם רוצים להסתכסך עם המשפחה ולוותר על הירושה.

 ועדיין , חצי הכוס המלאה מונחת לפניכם. אם אתם אנשים חדשניים, מיוחדים שרוצים לשלב מסורתי עם ייחודי ,הפתרון בידינו. בואו ללמוד מסלולים אטרקטיביים ומעניינים שיקנו לכם גם תואר, גם מקצוע ראוי והולם ובעיקר אתגר ועניין.

 להלן כמה תארים ותעודות שנפתחו בשנים האחרונות ומהווים חלופה נאותה למיין סטרים.

 אם תרבות היין והשתייה מעניינת אתכם ועברתם את גיל הברמנים תוכלו ללמוד במכללה האקדמית תל חי מסלול ייחודי וראשון מסוגו בישראל: התמחות בגידול הגפן וייצור יין- CELLAR MASTER. התוכנית מיועדת לעוסקים בתחום היין בישראל, ביקבים הגדולים וביקבי הבוטיק, לכורמים וכן לציבור שוחרי תרבות היין. המסלול  כולל מגוון קורסים החל מקורס יסוד – כימיה כללית ואורגנית, מיקרוביולוגיה, בוטניקה וגידול גפן דרך קורסים מקצועיים – שיווק יין, יינות העולם, טעימות, תהליכי ייצור יין וכלה בקורסים ייחודיים הקשורים בייצור והפקת יין באופן עצמאי. התעודה המתקבלת היא תעודת 'מתמחה בייצור יין - CELLAR MASTER', המקבילה לתעודות דומות הניתנות במכללות בחו'"ל.  

 לאוהבי הים ולמעריצי סדרת הטלוויזיה ספינת האהבה יש לנו בדיוק את התואר שישיט אתכם מעבר לאופק- תואר ראשון להכשרת קצינים לצי הסוחר הישראלי . את התוכנית הייחודית הזו מפעילים אוניברסיטת חיפה והרשות לחינוך והכשרה ימית . המסלול כולו ממומן על ידי המדינה וחברות הספנות , כאשר מסיימים מובטחת עבודה על אחת מספינות צי הסוחר הישראלי. הדרישה לקצינים איכותיים לצד המחסור העולמי של כ-40 אלף קציני ים הוא הגורם המרכזי מאחורי פתיחת התוכנית החדשה.

 רוצים לביים את שרק 4? במיוחד בשבילכם מסלול ייחודי לכל מי שרוצה ללמוד גרפיקה לתואר ולא לתעודה-  מסלול אנימציה לתואר ראשון במכללה האקדמית ספיר. בין הנושאים הנלמדים: אנימציה קלאסית, אנימציית סטופמושן ותלת מימד ממוחשב ,בימוי, תסריט, עריכה, עיצוב ושליטה בתוכנות.

תחום הליצנות הרפואית שעד לאחרונה נלמד במסגרת לימודי תעודה, עלה מדרגה וכעת הוא מועבר במסגרת תואר אקדמי באוניברסיטת חיפה. ליצנים רפואיים נעשים פופולאריים עם הזמן כתוצאה מהביקוש של גורמי רווחה ורפואה לליצנים רפואיים בבתי חולים, מוסדות שיקומיים, מוסדות חינוך לבעלי צרכים מיוחדים וכד'. עבודת הליצן הרפואי עם החולה מכוונת לחיזוק רוחו ולהתגברות על פחדים, תסכולים וקשיים המופיעים אצלו ואצל בני משפחתו בזמן ועקב הטיפול והאשפוז. זוהי עבודה אינטראקטיבית, המכוונת להבאת שמחה והקלה לחולה, כך שייטיב לשתף פעולה עם אלו שאחראים לטפל בו . הלימודים הם בינתחומיים וכוללים שילוב של סיעוד, פסיכולוגיה ותיאטרון.

 לא נקפח גם את מסלולי התואר השני ושם נוכל למצוא תואר חדש מבית שלוחת לסלי בישראל: M.A בגישור יצירתי. התכנית מאפשרת לסטודנטים להתעמק בהבנת המאפיינים של סוגי סכסוכים שונים ולפתח גישה יצירתית לפתרון הסכסוכים הללו.

 בחו"ל מגוון המסלולים הייחודיים הוא עצום ולפעמים נושאי הקורסים עולים על כל דמיון.  בין השאר נוכל למצוא תואר בסקסולוגיה, פסיכולוגיה של מלחמת הכוכבים, תואר בהעברת מחקרים מדעיים לעם הפשוט ועוד . אז אם ארצנו הקטנטונת נראית לכם מאד קטנטונת תמיד אפשר לטוס לחלל ולמוד על מלחמת הכוכבים ישירות מהמקור.

 

סגור