כנס תרבות חזותית בויצו חיפה

כנס תרבות חזותית בויצו חיפה

הערכה ושיפוט בעיצוב ואמנות

מי מאיתנו לא שואל עצמו בעת ביקור במוזיאון או בגלריה, אילו קריטריונים עומדים מאחורי בחירתה של יצירה? לחליפין, כיצד ניתן להצדיק ביקורת באמנות או בעיצוב מעבר לטעמו האישי של המעריך או השופט? ודאי שיש לבתי ספר לעיצוב ואמנות עניין לעסוק בשאלות הערכה ולטפח דיון פתוח בשאלות הערכה הן במטרה לשכלל תהליך הערכה והן לאפשר ויכוח בין מעריכים שירבה חוכמת שיפוט.
במרכז האקדמי  ויצו חיפה ממשיכים במסורת הכנסים על התרבות החזותית והפעם תחום הביקורת עומד במרכז הדיון.
אחת השאלות המעניינות בתחום זה נוגעות בבחירה שבין התמקדות בסטודנט לבין התמקדות בתוצר. ידוע כי התוצר הוא עיקר התכלית העיצובית-אמנותית אך בבתי ספר לעיצוב ואמנות יש צורך לפתח יכולות ולחלץ פוטנציאל ולהביאו לכדי מימוש בפועל.
שאלה מעניינת אחרת נוגעת לקושי להגיע להסכמה על קריטריונים לשיפוט והערכה של עבודות בין אם בשל האופי הייחודי של כל עבודה ואם כיוון שאין על הקריטריונים הללו הסכמה.

הערכה ושיפוט מושפעים לא מעט מההקשר החברתי והכלכלי בו מתקיימים חיי היצירה והדבר מתבטא בין השאר בהשפעת כוחות השוק על התוכן תוך קריצה למכנה המשותף הצרכני הרחב.
מיכאל הנדלזלץ, סופר, עיתונאי ומבקר התיאטרון של עיתון הארץ ידבר על תפיסת המבקר כאמן אצל אוסקר ווילד ומה ניתן ללמוד מכך על ביקורת בכלל.

הערכת האמנות בהיבטים סוציולוגיים תעמוד במרכז הרצאתה של ד"ר גרסיאלה טרכטנברג מהמכללה האקדמית תל-אביב – יפו. פרופ' אוסטרליץ מאוניברסיטת לונדון ידבר על אפקטיביות ההגשות  בלימודי עיצוב לאורה של גישת יחסי האנוש.
כרמל אורן מהיחידה הארצית לבחינות והערכה בירושלים יציג  בהרצאתו גישות למיון מועמדים לבתי"ס לעיצוב ואמנות בעולם ובארץ.

במסגרת השפעת הביקורת על היצירה נבקש לשמוע במתכונת "שולחן עגול", את האמנים והיוצרים:
דן רייזינגר, מעצב, חתן פרס ישראל, יגאל שם טוב, צלם ואיש האקדמיה לעיצוב בצלאל, דורון פולק, אוצר ומפיק אמנות והאמן בני אפרת. 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 1 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 1 מסלולי לימוד בתחום קורס עיצוב תעשייתי, ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס עיצוב תעשייתי אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור