חדש בחיפה: לימודי תואר שני במדע הדתות

חדש בחיפה: לימודי תואר שני במדע הדתות

חדש באוניברסיטת חיפה: תכנית ללימודי תואר שני במדע הדתות

אוניברסיטת חיפה פותחת תכנית חדשה ללימודי תואר שני במדע הדתות במסגרתה ילמדו הסטודנטים בין היתר על טבע האלוהות, על המחאה הדתית פוליטית בימי הביניים ועל מעמדן של נשים בנצרות הקדומה. "חיפה היא סמל לדו קיום בין שלוש הדתות יהדות-נצרות-איסלאם. זה רק ראוי שבאוניברסיטת חיפה ילמדו לעומק ובצורה השוואתית דתות אלה, תוך התמקדות בעולם החברתי, הרוחני והחוויתי שקיים בדתות אלה", אומרת פרופ' סופיה מנשה, הדיקן ללימודים מתקדמים באוניברסיטת חיפה וחוקרת בעלת שם עולמי לתולדות הנצרות.

הדת היא אחת התופעות העתיקות בתרבות האנושית ולמרות שלא הייתה כמעט תרבות אנושית שלא פיתחה לעצמה מיתולוגיה דתית כלשהי, לימודי הדתות, כדיסציפלינה מדעית המנותקת מעולם התיאולוגיה, החלו להתפתח רק בשלהי המאה ה-19. במאה ה-20 התפתחו לימודים אלה לתחומים כגון פילוסופיה של הדת, סוציולוגיה של הדת ופסיכולוגיה של הדת.

מטרת התוכנית היא, לעודד חשיפה למגוון רחב של מערכות דתיות, בעבר ובהווה, ולעולמן החברתי, הרוחני, הריטואלי והחוויתי, כדי לאפשר הבנה רחבה ומעמיקה ככל האפשר של התופעה הדתית בכללותה. בנוסף לקורסים שיעסקו בדתות הנפוצות בימינו: יהדות, נצרות, איסלאם והדתות הגדולות של המזרח ילמדו גם הדתות הפרה-קולומביאניות, דתות המזרח הקדום ודתות העולם היווני-רומי. הלימודים יכללו מחקר השוואתי של התופעות הדתיות המוכרות יותר או פחות כגון התפילה; דת ומאגיה;  מיסטיקה; קודש וחול בדת; דת ופוליטיקה ועוד.

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום , ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין ב אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור