מהמכללה למינהל לאו

מהמכללה למינהל לאו"ם

במקום קייטנת קיץ: סטודנטים מצטיינים למשפטים מהמסלול האקדמי המכללה למינהל השתתפו השבוע בפרויקט הבינלאומי והיוקרתי "מודל האו"ם", בהאג - הולנד

"מודל האו"ם" (MODEL UN) הוא פרויקט יוקרתי, המתקיים מזה 20 שנה, במסגרתו אוניברסיטאות מכל העולם, שולחות סטודנטים מצטיינים,  אשר במשך שבעה ימים מרתקים ומלאי עניין עורכים סימולציות המדמות עבודה של ארגוני האו"ם השונים, כמו: העצרת הכללית, מועצת הביטחון, בית הדין הבינלאומי לצדק וועדות האו"ם. הפרויקט מתקיים בהאג (מקום מושבו של בית הדין הבינלאומי) ומטרתו להביא את הסטודנטים להבנה של הפוליטיקה הבינלאומית, לסייע בידם בהכרת נבכי עולם הדיפלומטיה, וכמובן - לקרב לבבות. במסגרת "מודל האו"ם" הסטודנטים מתנסים בקבלת החלטות בסכסוכים בין מדינות או בין ארגונים בזירה הבינלאומית, ולומדים כיצד ניתן לפתור את הסכסוכים בכלים בינ"ל.

הפרויקט כולל כ-200 סטודנטים מרחבי העולם, וזו השנה השנייה אשר סטודנטים מביה"ס למשפטים, של המסלול האקדמי המכללה למינהל יוצאים אליו – במסגרת  משלחת של 7 סטודנטים מצטיינים, המייצגים את ישראל.

במסגרת "מודל האו"ם" הסטודנטים מתחלקים לצוותים, וכל צוות (הכולל שני סטודנטים) מייצג מדינה החברה באו"ם. על מנת לייצג את אותה מדינה, נערכים הסטודנטים מראש - וצריכים ללמוד את ההיסטוריה שלה, את החלטותיה ועמדותיה על מנת לשקף אותה בצורה הטובה ביותר בסימולציות השונות.  מדי שנה נבחר נושא שונה העומד במוקד הדיונים.  הנושא שיידון השנה הוא "גלובליזציה ברת קיימא". תחת סיסמא זו ינסו הסטודנטים מהמסלול האקדמי המכללה למינהל, יחד עם חבריהם מהעולם, למצוא פתרונות לאתגרים שמעלה הגלובליזציה בעולם של היום. הם יחפשו תשובה לשאלה האם הגלובליזציה יכולה להיות ברת-קיימא בדרך שתספק את הצרכים של הדור שלנו מבלי לסכן את הדורות הבאים.  

בשנה שעברה למשל ייצגו שני סטודנטים מהמסלול האקדמי המכללה למינהל....לא אחרת מאשר את  איראן...השנה, ייצגו ששת הסטודנטים הישראלים את המדינות: דרום אפריקה ותורכיה – במסגרת העצרת הכללית של האו"ם ואת קוסטה ריקה במסגרת מועצת הביטחון. הסטודנטים אשר יצאו להאג הם מצטיינים, תלמידי שנה ג', אשר מתמחים בתכנית "משפט בינלאומי", של ביה"ס למשפטים של המכללה למנהל.

סגור