שילוב סטודנטים ערבים באוניברסיטאות בארה

שילוב סטודנטים ערבים באוניברסיטאות בארה"ב

קרן חינוך ארה"ב-ישראל מסייעת לסטודנטים מהמגזר הערבי להשתלב באוניברסיטאות אמריקאיות

קרן חינוך ארה"ב-ישראל, המפעילה את תכנית פולברייט בישראל, הודיעה כי תפעיל בחודש אוגוסט את תכנית Special English Preparatory Course לסטודנטים מהמגזר הערבי גם באוניברסיטת בן גוריון. התכנית, אשר פועלת זו השנה החמישית ברציפות, מופעלת על ידי השלוחה הישראלית של פרינסטון ריוויו (The Princeton Review), מיועדת לסייע לסטודנטים מהמגזר הערבי, בעלי תואר ראשון, להשתלב במסלולי לימוד לתואר שני ו/או שלישי באוניברסיטאות בארה"ב. סטודנטים המעוניינים להשתתף בתכנית הלימודים הקרובה, המיועדת להתחיל במהלך חודש אוגוסט, מוזמנים להגיש את מועמדותם לקרן חינוך ארה"ב-ישראל.

במסגרת הלימודים, המנוהלים ע"י השלוחה הישראלית של פרינסטון ריוויו , הסטודנטים יחשפו לסביבת לימוד אינטנסיבית באנגלית וישפרו באופן משמעותי את רמת השליטה בשפה האנגלית, המהווה מחסום פסיכולוגי וממשי עבורם. כמו כן הם יעברו קורסי הכנה לקראת בחינות הקבלה  TOEFL (בחינת קבלה חובה לכל תכנית אקדמאית בארה"ב) ו-  GRE (המהווה תנאי קבלה למרבית מסלולי תואר שני/שלישי). בנוסף, במסגרת התכנית יקבלו הסטודנטים כלים שיסייעו להם לעמוד בדרישות של האוניברסיטאות בארה"ב במטרה לקבל מלגות למימון לימודיהם וכמובן לסיים את הלימודים בהצלחה.

במהלך 5 השנים האחרונות הגישו מועמדות להשתתפות בתכנית לימוד זו כ- 150 סטודנטים מתוכם נבחרו והשתתפו כ- 70 סטודנטים. הסטודנטים נדרשים לעמוד בתנאי קבלה לתכנית הכוללת מעבר ועדת קבלה ובחינת כניסה. השנה ישתתפו בתכנית 16 סטודנטים.

אהרונה משכיל, מנהלת מחלקת שרותי יעוץ ללימודים בארה"ב ואחראית על התכנית מטעם קרן חינוך ארה"ב-ישראל, אמרה "מצאנו כי מספר הסטודנטים מהמגזר הערבי המגישים מועמדות ללימודים גבוהים בארה"ב נמוך באופן יחסי שכן עליהם להתגבר על 2 מכשולים משמעותיים- האחד, עלויות שכה"ל אשר יכול להגיע ל- 40 אלף דולר בשנה; השני מבחני הקבלה באנגלית. בכדי להתגבר על קושי השפה הפעלנו לראשונה תכנית לימוד ייחודית זו לפני 5 שנים ואנו גאים בהצלחתה".

סגור