תערוכה בחוג לעיצוב של המכללה למינהל

תערוכה בחוג לעיצוב של המכללה למינהל

תערוכת פרויקט הגמר של החוג לעיצוב במסלול האקדמי המכללה למינהל נפתחה בשבוע שעבר

המרחב הציבורי, או הספרה הציבורית, הוא מושג מתחום הסוציולוגיה והפילוסופיה, שחדר ואומץ זה מכבר על ידי עולם העיצוב. מונח זה מתייחס לכל הפעילויות האנושיות הנעשות בציבור, מחוץ למסגרת המשפחתית. 

מבנים המשמשים למרחב ציבורי היו ה"אגורה" ביון העתיקה - חלל עירוני מוקף מבני ציבור, ששימש לכינוס אספת העם של הפוליס, כיכר השוק ומרכז החיים של העיר; או הכנסייה הכפרית בתקופת ימי הביניים, לה היה תפקיד מרכזי כמקום כינוס דתי וחברתי.
בימים אלה, הגדרת המרחב הציבורי מתרחבת ולכן גם חלל המסעדה, שנתפסה בעבר כמקום מסחרי, יכול להיחשב כמרחב ציבורי.
מרחבים חדשים מעין אלה יהיו ספריות, מוזיאונים וגלריות, מרכזי מבקרים ואפילו חלקים שונים ברבי הקומות החדשים, המשמשים לכינוס כלל דיירי הבניין ויוצרים קשרים קהילתיים חדשים.  ולכן עיצוב הפנים של חללים אלה מגדיר, למעשה, מחדש, את המרחב הציבורי.

תערוכת הבוגרים של החוג לעיצוב פנים במסלול האקדמי במכללה למינהל בחרה לחקור את המרחב הציבורי הרחב וחללי הפנים המגדירים אותו. מנחי הפרויקט שילבו ארכיטקטורה, אומנות, קולנוע, טכנולוגיה ונוף בדיון ובהנחיית הפרויקט.

תערוכת פרויקט הגמר נפתחה במבואת החוג לעיצוב בשבוע שעבר (נעילה 22.7.08). הפרויקט מסכם תוכנית הלימודים ארבע שנתית של לימוד מעשי ועיוני בתחום עיצוב הפנים. במסגרת התערוכה, יתארו ארבעה בוגרים חתך מייצג של פרויקט הגמר במסגרת סדרת מפגשים לחשיפת פרויקט הגמר של בתי הספר השונים לעיצוב שתתקיים בגלריית זהזהזה בהאנגר 12 בנמל תל אביב ביום שלישי 22.7.08 בשעה 19:30.

על תהליך העבודה
בשנה האחרונה ללימודיהם, בדקו הסטודנטים אספקטים שונים של המרחב הציבורי העירוני, בהתאם לנושאי המשנה השונים שקבעו ששת המרצים המנחים את קבוצות הסטודיו השונות בפרויקט.
במהלך הסמסטר הראשון לעבודתם, העלו הסטודנטים שאלות עיצוביות שונות. שאלות אלו תורגמו בסמסטר השני, לכדי הצעה עיצובית, שתשתלב בנוף  העירוני, באמצעות סרטים, אנימציות ומודלים ממשיים ווירטואליים. 

סגור