ללמוד ולבלות באירלנד

ללמוד ולבלות באירלנד

גיא ( 28) לומד לתואר ראשון, עיתונאות ומדיה חזותית שנה ב' בגריפיט' קולג', בדבלין אירלנד מספר לנו על חוויותיו כסטודנט ישראלי באירלנד ארץ הכדורגל והבירה

למה בחרת ללמוד באירלנד?:

בחרתי ללמוד לימודים אקדמים באירלנד בהמשך ישיר לטיוליי הרבים במדינה. לאחר שחזרתי לבקר באירלנד שוב ושוב, מוקסם מהאנשים ומהאוירה. אירלנד היא מקום נוח מאוד, ובמיוחד עיר הבירה, דבלין. הכל נמצא במרחק הליכה כולל כמה מסעדות מזרח-תיכוניות מצוינות וסטודנטים מהווים חלק בלתי נפרד מהנופך העירוני.
כאשר יש חופשה מהלימודים אפשר בקלות לבלות סוף שבוע בגאלווי או בקורק, או אפילו לקפוץ לפריז או לונדון לסוף שבוע במחיר מצחיק! האירים הם עם נעים הליכות, שמקדם בברכה תיירים וסטודנטים זרים ותמיד שמח לעזור, עם חיוך על השפתיים.

למה בחרת במקצוע העיתונאות ?:

תמיד התעניינתי בלימודי עיתונאות, אך לא מצאתי בארץ מוסד אשר יקנה לי השכלה אקדמית רחבה עם דגש על תקשורת ופוליטיקה בינלאומית. הלימודים כאן מתאפינים בעבודה מעשית רבה אשר מקנה נסיון רב, והם מלאי אתגר ועניין. הלימודים מתנהלים בשפה האנגלית, ועל כן סטודנטים ממגוון מדינות מגיעים לקולג’ על מנת להנות מלימודים גבוהים בשפה בינלאומית.

רזומה

עד כה הספקתי לסיים שנה שנייה ולפרסם מספר כתבות במגזין הסטודנטים “גריפיטי”, אשר הניבו לי מועמדות לפרס כתבים ארצי.

איך זה להיות סטודנט בארץ זרה?:

להיות סטודנט ישראלי בדבלין זו בהחלט חוויה. אין במדינה הרבה סטודנטים ישראלים, דבר שמעורר לא מעט התעניינות בקרב הסטודנטים האחרים והסגל האקדמי.
הסטודנטים האחרים תמיד מעוניינים לשמוע סיפורים על ישראל, החיים שם והמצב הבטחוני, ואילו המרצים נהנים להעביר הרצאות לקהל סטודנטים רבגוני ממספר מדינות, אשר מוסיף להם ערך ועניין. סטודנטים מכל מדינות העולם לומדים בעיר, ומשאירים את הפוליטיקה בבית, כך שסטודנט כמוני מישראל וסטודנטית מלוב, מסתדרים פשוט נהדר.
 

הפעם האחרונה שרצית לעזוב הכל:

אין מה לומר, בהתחלה קשה מאוד לעבור לארץ אחרת, ולמרות שעם הזמן מתרגלים למרחק מהמשפחה והחברים, תמיד יש רגעים קשים. זה קורה בעיקר בחגים, כאשר מתקשרים הביתה ושומעים את כולם ברקע, או אפילו בזמן לג המולד, כאשר כל החברים האירים מבלים עם משפחותיהם. הלב נצבט, אבל ממשיכים הלאה... זו חוויה לכל החיים, וזכרונות שתמיד ילוו אותך, גם אחרי שחוזרים לארץ.
 

הפעם האחרונה שהרגשת כמו בבית:

הממממ... לעולם אי אפשר להרגיש בארץ זרה ממש כמו בארץ ישראל, אבל בחג הפסח האחרון, חשתי תחושה מוכרת, של קרבה וחום אשר היתה חסרה לי. מספר ישראלים המתגוררים בדבלין התכנסו לחגוג יחד את החג, והאוירה היתה חמה ומוכרת. לשמוע עברית, לאכול אוכל יהודי טוב ולשיר יחד גרמו לי תחושה נהדרת, כשאר ראיתי את האחווה הקיימת בין ישראלים בחו”ל.
 
הישראליות שלך באירלנד

פוליטיקה מזרח-תיכונית היא תמיד עסק מסובך, במיוחד כאשר את מוצא את עצמך מנסה להעביר שיעור על תולדות הסכסוך הישראלי-פלסטיני לאירי שיכור בפאב. יש רגעים כאשר פוגשים אדם שאינו בקיא במיוחד אשר אינו מוכן להקשיב לצד הישראלי, אז מתחילים לחוש כמו שגריר ישראל באירלנד המגן על כבוד המדינה.
 

החבר הטוב שלך:

חברי הטוב בריאן, הוא ברמן שהרכתי במהלך טיול שערכתי באירלנד לפני שעברתי להתגורר פה. בריאן הפך במהרה לבן משפחה חדש, אח אשר עוזר להסביר את רזי המדינה, הפוליטיקה המקומית, ותרבות הבילויים המקומית הרבה בירה בלעדיו לא הייתי מצליח להתגבר על געגועי הביתה, ולא הייתי מצליח למצוא את דרכי.

 

המאכל הכי טעים בדבלין

כל התיירים שמגיעים לדבלין רוצים לנסות פיש אנד צ’יפס כיון שנהוג לחשוב כי זהו המאכל הלאומי. טעות. מסתבר שבשנת 2008 יש לאירים מאכל מקומי חדש שקוראים לו הלאנצ’בוקס: כמה חתיכות פולקע מטוגנים, מוגשים עם צ’יפס בקופסת כמו של ארוחת ילדים בבורגר ראנץ’, כמובן עם הרבה מלח וחומץ!

הקללה האהובה עליך בשפה המקומית:

ללא ספק, מדובר במילה Cunt. מדובר בתיאור גס ביותר לחלק גופה המוצנע של האישה, אשר משמש גם ככינוי לאדם שהוא בזוי, נמוך, ופשוט חתיכת זבל. המילה נחשבת כה גסה, עד אשר מספר מקומיים העירו לי על השימוש בה! לא נעים!
 

הכי מתגעגע בארץ:

אין ספק שמדובר באוכל הישראלי. למרות שניתן למצוא חומוס (או משהו שמתיימר להיות חומוס) בחנויות רבות, עדין לא מדובר בחומוס אמיתי שיש רק בארץ. על טחינה אני חולם בלילה, ואני עדיין ממשיך בחיפושי אחר שווארמה אמיתית!

חולמות עתידיים

אני חולם לסיים את לימודי בהצלחה, ולמצוא עבודה מעיינית בדבלין בתחום למספר שנים. אין ספק שאחזור לישראל תוך מספר שנים, אבל כעת מדובר בחוויה לכל החיים: לפגוש אנשים שונים כל יום, ללמוד להתסדר לבד, לגלות מי אתה ולרכוש כישורים חדשים - אלו הם רק חלק מהדברים אשר הופכים את הלימודים כאן לחלום אשר כבר התגשם.

פורום לימודים בבריטניה

 

סגור