גרעין דתי-לאומי באוניברסיטת חיפה

גרעין דתי-לאומי באוניברסיטת חיפה

לאחר שנתיים של פעילות ניסיונית, מרחיבה האוניברסיטה את תמיכתה בפעילות גרעין "יתד" הסטודנטים החברים בו יוכרו כזכאים למלגות על פעילות חברתית של עיריית חיפה


הנהלת אוניברסיטת חיפה תרחיב את תמיכתה בפעילות של גרעין "יתד", גרעין של סטודנטים צעירים מהציונות הדתית הלומדים באוניברסיטה, שפעל עד כה במתכונת ניסיונית. לאור ההצלחה, החליטה האוניברסיטה להרחיב את פעילות הגרעין ובימים אלה נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים הבאה. "אוניברסיטת חיפה היא בבואה של החברה הישראלית ולכן היא מברכת על הפעילות הברוכה של גרעין 'יתד', שמעניק ייצוג לרובד הציוני-דתי באוניברסיטה", אמר נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' אהרון בן זאב.

בעקבות ההצלחה הניכרת של חברי ה"גרעין" ולקראת שנת הלימודים הקרובה, שההרשמה אליה כבר החלה, יוכרו הסטודנטים החברים בגרעין ופעילים בפרויקטים החברתיים שלו כזכאים לקבל מלגות על פעילות חברתית מעיריית חיפה .בנוסף, עתיד להיפתח קורס אקדמי בלימודי יהדות במסגרת לימודי הבחירה שיוכר ללימודי התואר והאוניברסיטה תפעל לשדרוג בית הכנסת הקיים באוניברסיטה.


מטרותיו של הגרעין, שפועל כחלק מתנועת "בני עקיבא" הן להעמיק את התרומה לקהילה, ליצור פעילות חברתית לצעירים דתיים ולהפוך את אוניברסיטת חיפה ליעד אטרקטיבי לציבור הציוני-דתי. הסטודנטים החברים בגרעין פועלים כיום בשני פרויקטים חברתיים: "אות פרס הנוער", פרויקט שבו עובדים הסטודנטים עם בני נוער במטרה לנצל כראוי את שעות הפנאי של הצעירים ו פרויקט "בני מצווה", פרויקט שבו מעבירים חברי הגרעין סדנאות חווייתיות לשכבת כיתות ז' בנושא זהות ומנהיגות יהודית.
הפעילות של חברי הגרעין באוניברסיטת עצמה כוללת ארגון מניינים לתפילות בבית הכנסת של האוניברסיטה, שיעורים הפתוחים לכלל הסטודנטים עם רבנים, הדלקת נרות בחנוכה, קריאת מגילת אסתר בפורים ועוד.

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום , ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין ב אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור