סיעוד רפואי וטרינרי

סיעוד רפואי וטרינרי

תוכנית לימודים ראשונה מסוגה בארץ הפועלת במכון מגיד ללימודי המשך

התוכנית לסיעוד רפואי ווטרינרי של מכון מגיד הינה תוכנית הלימודים ראשונה מסוגה בארץ.

תחום סיעוד הווטרינרי עוסק בהיבטים השונים של הסיעוד לבעלי חיים. הרציונל מאחרוי הרעיון טמון בתפיסה כי בעלי החיים, בהיותם חלק אינטגרלי מעולמינו, משתלבים בתחומים רבים בחיינו ומשפיעים עליהם. עם העמקת תפיסה זו עולה הצורך בפיתוח והכשרת אנשי מקצוע בתחום הסיעוד הווטרינרי.

כחלק מתהליך אוניברסאלי של התמקדות בחתומים ספציפיים הקשורים למקצוע הרפואה הווטרינרית, מציעה התוכנית לסיעוד ווטרינרי עיסוק בתחומים של חיות משק. חיות מחמד, חיות אקזוטיות וחיות מעבדה יחד עם נושאים הקשורים להגיינת מזון, עבודה בלשכות ווטרינריות וכד'.

תוכנית הלימודים משלבת הקניית רקע תיאורטי בהרצאות פרונטאליות, תרגילי מעבדה, סיורים ועבודה מעשית. בנוסף, מקנה התוכנית כלים פרקטיים בתחום הסיעוד הווטרינרי על ידי לימוד בסיס המדעי והטרמינולוגי, כמו גם מיומנויות טיפוליות הדרושות לצורך הטיפול בבעלי חיים ובכל הנגזרות הקשורות בנושא.

בראש תוכנית הלימודים עומד הווטרינר ד"ר ערן לביא, מרצה בכיר קליני בבית הספר לרפואה ווטרינרית של האוניברסיטה העברית בירושלים. עם סגל המרצים נמנים מיטב המומחים והבכירים בתחום הרפואה הווטרינרית ובריאות הציבור בארץ, העובדים בבית הספר לרפואה ווטרינרית של האוניברסיטה העברית, בבית החולים הווטרינרי האוניבסיטאי ובמכון הווטרינרי.

למסיימי התוכנית תוענק תעודת גמר בלימודי סיעוד רפואי ווטרינרי מטעם מכון מגיד ללימודי המשך ובית הספר לרפואה ווטרינרית של האוניברסיטה העברית בירושלים.

סגור