מוסיקה בלוינסקי

מוסיקה בלוינסקי

במכללת לוינסקי פועלת המדרשה למוזיקה, המכשירה מורים למוזיקה, במסלול משולב עם בית ספר 'רימון' היוקרתי

במכללת לוינסקי פועלת כבר שנים רבות המדרשה למוזיקה. המדרשה למוזיקה הוקמה על מנת להפוך את תחביב המוזיקה של רבים למקצוע פרקטי. המדרשה הותיקה נהנית משם מעולה במוסדות החינוך בכל הארץ, ובוגריה נחטפים עוד בטרם סיום לימודיהם.
במדרשה קיימים מגוון תוכניות לימוד; תואר ראשון ותעודת הוראה במוזיקה לגילאי גן-יב, הסבת אקדמאים להוראת מוזיקה, תואר שני למורים למוזיקה, תרפיה במוזיקה ותנועה, מוזיקה בגיל הרך, ריתמוזיקה וניצוח מקהלות.

הלימודים לתואר ראשון ולהסבת אקדמאים להוראה במדרשה משלבים פיתוח אישי של הלומד כאומן ופיתוח של המורה כמחנך. מהלך הלימודים כולל כמה חטיבות: לימודי חינוך, לימודי חינוך מוזיקלי, התמחות בריתמיקה או בניצוח מקהלות והכשרה מעשית.
הלומדים מקבלים במהלך התואר שיעורים יחידניים בכלי הנגינה שבו הם מתמחים במכללה או אצל מורים חיצוניים, וכן שיעורים פרטיים בפסנתר ובפיתוח קול. כמו כן מתקיימים שיעורי אנסמבל במגוון סגנונות, שיעורי תנועה ושיעורי מוזיקה בחינוך המיוחד כהכנה למסלול טיפולי בהמשך. במסגרת  ההכשרה המעשית מכירים הסטודנטים מגוון רחב מאוד של גילאים: הסטודנטים עורכים סיורים במגוון מוסדות. מתנסים בבתי ספר בגילאי יסודי, על יסודי וגנים.

המדרשה למוזיקה מעלה מופעים על טהרת הסטודנטים. בחודשים האחרונים הועלה המחזמר "כנר על הגג", והביקורות היו נלהבות מאוד. מופעי נגינה נוספים של הסטודנטים מתקיימים לאורך כל השנה, בצד קונצרטים מיוחדים של נגנים ידועים מרחבי הארץ והעולם.
בתוכנית משולבת עם בית ספר רימון מקבלים הסטודנטים תעודת מרימון, תואר ראשון בחינוך המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ותעודת הוראה במוזיקה בתוך ארבע שנים.

בתוכנית התרפיה במוזיקה ותנועה מרצים בכירי המרצים בתחום, וניתנת תעודת מטפל המוכרת על ידי משרד הבריאות. הלומדים עוברים תהליך אישי, כבסיס לתהליך שאותו יעבירו את מטופליהם. בתעודה זו מוכשרים המטפלים לעבוד עם כל סוגי האוכלוסיות: חינוך מיוחד, נוער מצוקה, אנשים בשיקום, אנשים בעלי הפרעות התנהגות ועוד.

סגור