התאמה מקצועית באמצעות גרפולוגיה

התאמה מקצועית באמצעות גרפולוגיה

המכללה לגרפולוגיה- מישרים קו בחרה עבורכם בארבעה תחומים עליהם תדגים כיצד הנטייה האישית נחשפת בסימני הכתב

 
איך נדע האם נטייתנו לעסוק במחשבים, או אולי לטפל באנשים, אכן מתאימה לכישורינו? מי מכם חשב, אי-פעם, להיות חלק מעולם הפרסום או עולם התקשורת, לעסוק במכירות או בשיווק, אך לא היה בטוח שזהו הכיוון הנכון?

ולצייר אתם יודעים? ואם כן, אולי מומלץ לכם לעסוק באיור או בגרפיקה כתחביב ולאו דווקא כמקצוע, כי אתם בכלל בעלי חושים עסקיים מאוד מפותחים וכישורי ניהול טובים.

או אולי הוריכם, שניהם בכלל רופאים ונטייתכם הטבעית היא גם ללכת ללמוד רפואה, אבל בתוככם נמצא אמן פוטנציאלי שכדאי שיפתח את כישרונותיו הטבעיים לכדי מקצוע מכניס ומספק?

בחירת מקצוע היא עסק רציני, ואינו נעשה כלאחר יד. יעוץ מקצועי דורש בדיקה גרפולוגית מעמיקה, הכוללת, חוץ מכתב היד, גם מספר מבחנים משלימים, פגישה עם הנועץ, התחשבות בגורמים אובייקטיביים שונים, ועוד.

עם זאת, ברצוננו להראות, על קצה המזלג, מעט מהאפיונים המקצועיים הדומיננטיים, כפי שהם מתבטאים בכתב היד. בחרנו בארבעה תחומים עליהם נדגים כיצד הנטייה האישית נחשפת בסימני הכתב.

איך תדעו האם אתם טיפוסים אנליטיים? 
הטיפוס האנליטי הוא בעל יכולת ריאלית, ניתוחית, עם נטייה להעמקה ויסודיות, תוך דגש ואבחנה לפרטים. הוא מעדיף הרבה פעמים את העבודה היחידנית על-פני שיתוף פעולה וצורך בתקשורת בין-אישית. זהו טיפוס אחראי, השומר על כללים ונהלים ופועל במסגרות.

טיפוסים אנליטיים נמשכים למקצועות כמו – הנדסה, אלקטרוניקה, מתמטיקה, מחשבים.

הסימנים המובהקים בכתב היד: אותיות קטנות ומופרדות, ללא קישור ביניהן. גודל האותיות קבוע ויציב, מרווחים קבועים בין אותיות, מילים ושורות. אזור עליון גבוה ומפותח (ל' בעיקר), ארגון טוב על הדף, שולי פתיחה (השוליים הימניים) ישרים, פסקאות, כתב לרוב קריא.

האם נועדתם לטפל באנשים? 
מקצועות טיפוליים דורשים בראש ובראשונה רגישות ואמפתיה. גישה אנושית, יכולת הבעה רגשית, אכפתיות ונכונות לעזור. יכולת ליצור קשרים בין אישיים באופן טבעי ופתוח. לגלות מסירות ועם זאת, לא להיטמע ולשמור על מבט אובייקטיבי. אדם שאוהב לעבוד עם אנשים וסומך על עצמו.

מה הם מקצועות טיפוליים? למשל, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ייעוץ חינוכי, חינוך מיוחד.

סימנים מובהקים בכתב היד: אותיות עגולות, המביעות רגישות וחמימות בין אישית. אזור אמצעי מפותח (ניתן לבחון את האזור האמצעי באותיות הנמצאות בתוך השורה, כגון, ח, פ, ב' וכד'); קישור עדין בין האותיות המייצג את היכולת ליצור קשרים עם הזולת. אותיות בגודל בינוני כאשר לקראת סוף המילה יש התקטנות של האותיות, סימן המביע אמפתיה ויכולת להזדהות עם הזולת.

 
אולי אתם בכלל אנשי שיווק ומכירות? 
אנשי מכירות בולטים ביכולת השכנוע שלהם, באמונה שלהם בעצמם וביכולתם ליצור קשרים מהירים ובלתי אמצעיים. הם בעלי צורך בעשייה מגוונת, דינאמית ומאתגרת, מגלים כושר תמרון ומתאימים עצמם בגמישות למצבים משתנים. מאפיין אותם גם הצורך להצליח ולהגיע להישגים מוחשיים ומידיים.

סימנים מובהקים בכתב היד: כתב גדול, די סוער, סיום ארוך של אותיות. קישור בין האותיות, הכתב לא תמיד קריא, ייתכנו פלישות בין השורות בגלל אזור תחתון מפותח (למשל, ן או ק), שוליים בימין ובשמאל צרים, נוכחות בולטת על הדף.

ומה עם האמנות? 
אנשים בעלי נטייה לאמנות הם בעלי צורך ליצור ולבטא את עצמם. למצוא רעיונות ייחודיים ודרכי הבעה מקוריים. האמן משלב יכולת פרקטית לצד יצירתיות ודמיון.

אדם בעל כשרון אמנותי יכול לפתח קריירה בעיצוב חלונות ראווה, עיצוב תערוכות, גרפיקה ממוחשבת, איור ספרים וחוברות, עיצוב אתרים באינטרנט, עיצוב מודעות פרסומת, חיבור סלוגנים לפרסומות, עיצוב פנים ועוד ועוד.. עד לאומנות פלסטית כגון פיסול, ציור, פסיפס, עיצוב תכשיטים וכד'.

סימנים מובהקים בכתב היד: כתב אסתטי עם תוספות שונות שנראות כעין קישוט כמו: חולם עגול, לולאות ב-ב' וב-מ', עיקול של האותיות פנימה או החוצה (כעין תלתל),אזור עליון מפותח המעיד על דמיון, כתב לרוב ייחודי ומקורי, חתימה גדולה.

מידע על לימודי גרפולוגיה

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 3 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת ברק
המובילה ברפואה משלימה!
כתובת: רחוב התעשיה 2, ירושלים - כניסה ב' קומה 2
רוצה שיתקשרו אליך?
vatikim
קיימים 3 מסלולים
קלפי טארות
פרסונולוגיה / תורת הפנים
קריאה בקפה
בעמוד זה נמצאים 3 מסלולי לימוד בתחום קורס קריאה בקלפים, ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס קריאה בקלפים אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור