טרנדים בעולם התעודה

טרנדים בעולם התעודה

לימודי מחשבים, הנדסאים והטכנאים למיניהם שומרים על יציבות בזמן שתחומים חדשים עולים בגרף כגון קורסי הדרכת ספורט, דולות ובורסה


לימודי תעודה הם תחום רחב הכולל בתוכו מאות מקצועות שבסוף לימודיהם ניתן לקבל תעודה מקצועית ולא תואר גם אם הלימודים נמשכים עד שלש שנים. המקצועות הפופולריים בשנה האחרונה בתחום לימודי התעודה והמקצוע כוללים שחקנים חדשים כדוגמת לימודי שוק ההון ולימודי ה- coaching  או בשפתינו אימון אישי. אחריהם משתרכים אך בכבוד רב לימודי המחשבים וההכשרות בטיפול.

בראש הפירמידה עומדים כיום בתי הספר לשוק ההון שמספרים על פריחה היסטרית בתחום ולא רק בגלל העליות ההיסטריות של הבורסה. בבית הספר משב שוקי הון מספרים כי מאות אנשים בכל הגילאים נרשמים לקורסים העוסקים בפיננסים ושוק ההון. אותם אנשים מתחלקים לשניים:
1.אנשים שהריבית הנהוגה כיום בבנק ישראל לא מוצאת חן בעיניהם והם רוצים לדעת כיצד להשקיע את כספם ולעשות רווח.
2.אנשים שרוצים ללמוד את המקצוע של יועץ השקעות וטריידר שהוא הברוקר הישראלי וזאת גם כתוצאה מהבורסה העולה.הם באים ללמוד את זה כי זה טרנד וחלקם אולי חולמים "לעשות מכה" ולהיות חלק מהמתעשרים החדשים שהצמיח שוק ההון.

בתי הספר לשוקי הון לא חוששים לפרנסתם. שם לא חושבים שהבועה תתפוצץ כמו בועת בתי הספר למחשבים בשנת 2000, אלא להפך שהתחום עוד יתחזק כל עוד הריבית תרד והבורסה תעלה.

תחום נוסף שקיבל תאוצה והפך למבוקש הוא ה-   coaching . זהו מקצוע חדש ההולך ומתפתח בקצב מהיר, ומטרתו העיקרית היא להביא את המתאמן ל 'מצב החיים וההצלחה" המתאימים לו ביותר בתחום ספציפי, או בראייה כוללת של חייו ולהוביל לרמת הישגים גבוהה יותר באופן משמעותי, בכל תחום עיסוק. אלון גל המאמן האולטימטיבי מהתוכנית משפחה חורגת ובעל עסק מוצלח בתחום תרם גם כן לגידול הנרשמים בתחום.

מקצועות המחשבים בעיקר מקצועות ה-dot.net שומרים עדיין על יציבות וגם שם נרשמת התעניינות של תלמידים שחשים שתחום המחשבים קיבל שוב תאוצה לאחר ההתרסקות לפני כמה שנים. אותם תלמידים אינם יכולים להתקבל לתואר אקדמי במחשבים ולכן הם פונים ללימודי תעודה.

התעוררות נרשמת גם בתחומי הספורט וזה כתוצאה מהמודעות של האדם המודרני חיים בריאים וספורטיביים. בתי הספר המכשירים מאמנים בכל תחומי הספורט השונים כגון כדורסל, כדורעף, אירובי וכד' , הכניסו קורסים בתחומים שנחשבים היום לחזקים כגון, יוגה, פילאטיס, הידרותרפיה, אילוף כלבים, רכיבה טיפולית ועוד.

בתחום לימודי הרפואה אחד הנושאים החמים ביותר בשוק הוא קורסי היריון והלידה. בתי ספר רבים לרפואה משלימה הבינו שזה תחום מבוקש בימים אלו כתוצאה מהבנת צרכי היולדת ופתחו קורס דולות (תומכות לידה). הדולה תומכת ביולדת במשך כל צירי הפתיחה, צירי המעבר, צירי הלחץ, ועד סוף ההנקה הראשונה. מכיוון שכיום הרבה מאד נשים נעזרות בדולה במהלך ההיריון והלידה שלהן , נוצר ביקוש לדולות מה שהעלה את מספר המתעניינות בתחום לימודים זה. 


סגור