לימודי עיצוב פנים- לא רק לבעלי כשרון

לימודי עיצוב פנים- לא רק לבעלי כשרון

על בחירת המקצוע שמתאים לכם; על בטחון מול כישרון; על תכנון נכון של לוחות הזמנים;על תכנון סדר עדיפויות :עבודה,מכינה,פסיכומטרי,חו"ל...

 

עיצוב פנים הוא תחום שבעבר נחשב למשהו מאד נישתי במקצוע האדריכלות. אפשר לומר אפילו שמעצבי הפנים היו הילדים החורגים של האדריכלים, אדריכלי הנוף והארכיטקטים. התנופה האדירה בבנייה בכלל והתנופה בדיור אקסלוסובי יוקרתי ובהקמת של מגדלי יוקרה בעיר הגדולה, יצרה בביקוש ער למעצבי פנים איכותיים. הדרישה למעצבי פנים הייתה הטריגר לפתיחת עשרות בית ספר שנתנו מענה לרכישת תואר או תעודה. תוכניות הלימוד מציעות מסלול לימודים הנמשך 4 שנים לתואר ראשון בעיצוב פנים וניתן ללמוד גם במסגרת לימודי הנדסאים ולימודי תעודה.

עיצוב פנים משמעו עיצוב חללים פנימיים של מבנים לסוגיהם. חללים ציבוריים, חללים פרטיים ועצוב חללים בהיבט האמנותי כעיצוב רהיטים ותפאורות. מלאכת העיצוב כרוכה בפרמטרים שונים כגון: רישום, קומפוזיציה, צורה, צבע, תאורה וכו'. על המעצב לבחון היבטים שונים בבואו לעצב חלל פנימי.
ראשית עליו לגבש קונספט עיצובי, לפתח את הרעיון ולהתייחס למידת ההתאמה לסביבה החיצונית ולקונטקסט התרבותי. העיצוב מותנה בהתאמה לצרכי הלקוח, למסגרת התקציבית ולתנאים הפיסיקליים הסביבתיים (תאורה וכו') הלימודים מקנים הכשרה בעיצוב פנים ומקנים ידע ברכישת כיליים עיצובים.

רבים מהמומחים בתחום העיצוב והאדריכלות טוענים כי בניגוד לדעה הרווחת לפיה יש להיוולד עם כישורים מסוימים כדי לעסוק בעיצוב, קיימים כמה פרמטרים המפתחים התאמה לעולם זה כגון: אינטליגנציה, מוטיבציה, משיכה לעיצוב, התמדה בלימודים ועוד.

מיקי בן גן מנהל סטודיו B6 – המכינה ללימודי עיצוב ואדריכלות ,ינסה לעזור לכם להבין האם מתאים לכם להיות מעצבי פנים? מה צריך כדי להתקבל ללימודי עיצוב פנים? איך להכין תיק עבודות ולמרות הכל להישאר שפויים.
כל התשובות לכל השאלות:
 

כיצד בוחרים בין תחומי העיצוב השונים?

ראשית עושים שיעורי בית: מבקרים בחוגים השונים של המוסדות הטובים ומתייעצים עם סטודנטים, קוראים את תכניות הלימוד השונות, נפגשים עם מעצבים, דואגים להבין מהו המקצוע שאתם מבקשים להיכנס אליו.

על תנאי הקבלה ושלבי הסינון:

ברוב המוסדות אין צורך בפסיכומטרי, יש צורך בבגרות אולם הממוצע שלה לא רלוונטי.
שלבי הסינון המהותיים הם: תיק עבודות, בחינה בעיצוב וראיון קבלה.

איך בונים תיק עבודות מנצח?

כללי:  תיק עבודות  הינו מקבץ עבודות הכולל בין 3 ל-10 עבודות אישיות.
מטרת העבודות להציג את השקפת עולמכם, ולהביא לידי ביטוי את היכולות היצירתיות שלכם .בין העבודות יכולים להיות רישומים, ציורים, פסלים, עבודות בדו ותלת מימדי וכל טכניקה נוספת דרכה תביעו חשיבה יצירתית .
תיק עבודות אישי - תיק טוב הוא פועל יוצא של חייכם , אירועים חשובים ואישיים שהשפיעו עליכם, טכניקות שפיתחתם, תחביבים בהם לכם יש ידע וניסיון מעבר לאלו שיבחנו איתכם.
תיק עבודות מגוון - מומלץ שתיק העבודות לא יתמקד בטכניקה אחת, אלא יפגין קשת רחבה של תחומי התעסקות.
תיק עבודות עדכני-  משנה לשנה משתנות הדרישות של במוסדות, לכן יש חשיבות עליונה "להרגיש" את הלך הרוח במוסדות ולהיות עם יד על הדופק לגבי שינויים בדרישות המוסד אליו אתם ניגשים.

בחינות קבלה

לרוב, לבחינות הקבלה בעיצוב יש משקל גבוה יותר מאשר תיק העבודות בציון הסכם שלכם.
בחינות הקבלה בעיצוב בודקות את החשיבה היצירתית שלכם והיכולת להביע את הרעיונות שלכם בזמן קצוב  או תרגילי רישום מהדמיון .

האם צריך לדעת לרשום ולצייר כדי לעבור את הבחינות?

זהו אחד הפחדים הגדולים שנתקלתי בקרב סטודנטים: ''אני לא מוכשרת ברישום'', ''רישום זה הצד החלש שלי"...... ועוד , אז תרשו לי להרגיע אתכם.
את הכלים שאתם נדרשים לרכוש כדי לעבור בחינות כ ו ל ם   מ ס ו ג ל י ם   ל ר כ ו ש  . אתם צריכים לפתח יכולות לעשות סקיצות, לא רישומים אקדמיים, סקיצות עם אופי של קו מחפש ולא החלטות בוטות בקו בודד שלא ניתנות לשינוי. כלים אלה כל אחד יכול לרכוש, גם אלו שלא נגעו ברישום מעולם.

ראיונות קבלה

ראיון קבלה הוא מעמד מלחיץ, בדרך כלל השלב האחרון והמתח לקראתו הולך ונבנה.
יישבו מולכם כשלושה מראיינים: מורה מעצב מהתחום, מורה מתחום אחר ולחילופין סטודנט שנה ד' או ראש החוג.
במעמד זה תישאלו שאלות על עצמכם, על התחום אותו אתם מבקשים ללמוד, על רמת ההתאמה שלכם לתחום, על עיצוב ואומנות בכלל, על תיק העבודות שלכם, על הבחינה שעשיתם ועוד.

מכינה לעיצוב

מומלץ: להירשם מוקדם ככל האפשר – מכינה טובה אורכת כחצי שנה.  אין הגבלה על הזמן בו תוכלו לעבוד על תיק עבודות או על מספר השיעורים שמותר לכם לעשות. ההכנות לבחינות ייעשו כחודש לפני הבחינות כך שבכל מקרה רמת הטריות של הידע שלכם תישמר.

חשוב למצוא את הדרך ליהנות מהתהליך, שום דבר לא שווה פגיעה באיכות החיים שלכם!

 קישור רלוונטי

פורום אדריכלות ועיצוב

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום לימודי עיצוב פנים, ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי עיצוב פנים אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור