בוגרי אוניברסיטת חיפה מרוויחים פי 1.5 מאשר הבוגרות

בוגרי אוניברסיטת חיפה מרוויחים פי 1.5 מאשר הבוגרות

עוד עולה מהסקר: אחוז הבוגרים העובדים בתפקידים ניהולים ובמשרה מלאה גבוה יותר מזה של הבוגרות

השכר הממוצע של בוגרי התואר הראשון ועובדים במשרה מלאה גבוה פי 1.5 לערך מאשר בוגרות שעובדות במשרה מלאה מאותן שנים- כך עולה מסקר חדש שנערך באוניברסיטת חיפה. "מסתבר שגם כאשר מדובר באקדמאים ואקדמאיות הפער בהכנסה נשאר דומה לממוצע בכלל השוק", ציין ד"ר קרלוס פייזר, שערך את המחקר.

הסקר,שנערך על ידי ד"ר פייזר ואסף אלבז ממרכז ברמן לייעוץ פסיכולוגי והכוון לימודי-תעסוקתי באוניברסיטת חיפה, בדק 1021 בוגרים לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה בשנים 1998-2000. מהממצאים עולים פערים ברורים בין בוגרים לבוגרות.
בדומה להבדלי השכר, גם אחוז הבוגרים העובדים במשרה מלאה גבוה בכפי 1.5 לעומת הבוגרות. עוד עולה מהממצאים כי כמחצית מהבוגרים השתלבו בתפקידי ניהול לעומת 28% מקרב הבוגרות ו-12.3% מהבוגרים הם עצמאיים לעומת 6.3% מקרב הבוגרות.

מהסקר עולה כי שביעות הרצון הממוצעת מהעבודה היא גבוהה יחסית. במדד של 1-5 (1-לא שבע רצון כלל; 5-שבע רצון מאוד) הציון הממוצע של שביעות הרצון הכללית הוא 3.75. שביעות הרצון הגבוהה ביותר היא מהעמיתים לעבודה (ציון ממוצע של 4.08) ושביעות רצון מהעניין בעבודה (3.98). גם שעות העבודה לא מפריעות יותר מידי (ציון ממוצע של (3.51) ורק שביעות הרצון מהשכר נמוכה יחסית (ציון ממוצע של 2.93). בהשוואה לסקרים קודמים ניתן לראות ששביעות הרצון מהשכר נמצאת במגמת ירידה: ציון ממוצע של 3.1 בשנת 2002 וציון ממוצע של 3.3 בשנת 1998.

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום , ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין ב אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור