תואר שני בעבודה סוציאלית בתל חי

תואר שני בעבודה סוציאלית בתל חי

לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית יפתחו בשנת הלימודים הקרובה במכללה האקדמית תל-חי

בימים אלה קיבלה המכללה האקדמית תל-חי, אישור מהמועצה להשכלה גבוהה, לפתיחת תוכנית לימודים לתואר שני בעבודה סוציאלית. תוכנית זו תחל כבר בשנת הלימודים הקרובה (תשס"ט).
מטרת תוכנית הלימודים היא להכשיר עובדים סוציאליים לתפקידי ניהול, הדרכה ופרקטיקה מתקדמת בשירותי הרווחה. התוכנית כוללת שעורי חובה וסמינרים בנושאים תיאוריות של הפרקטיקה, הערכת תוכניות ופרקטיקה, רב-תרבותיות, אתיקה מקצועית, קריאה ביקורתית של מחקרים, ניהול שירותי רווחה ועוד, וכן מגוון קורסי בחירה. למעוניינים יוצע אשכול לימודים בנושאי משפחה וטיפול משפחתי. 

התוכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית, עם ניסיון מוצלח של שנתיים לפחות בשדה. המועמדים יוזמנו לראיון קבלה, והחלטה תתקבל על בסיס הראיון וציוני התואר הראשון.
לדברי פרופ' שמעון שפירו : "התוכנית ללימודי תואר שני תאפשר למסיימים להשתלב  במסגרות הדורשות מיומנויות גבוהות יותר של התמחות, הערכה, ניהול והדרכה.
התוכנית מותאמת לעובדים סוצייאלים שהם "בוגרים" גם מבחינת הגיל וגם מבחינה מקצועית וייחודה בכך שהסטודנטים יהיו אחראים על גיבוש חלק מתכני הלימוד. כלומר, הסטודנטים יתבקשו להביא אירועים מתוך עבודת השדה שלהם, אל הכיתה, וסביב זה לבנות תוכנית לימודים אקדמאית".

לימודי התואר השני מחייבים נוכחות של יומיים בשבוע בקמפוס בתל-חי, ויום נוסף של עבודה עצמית.

סגור