המדריך המלא לברמנים

המדריך המלא לברמנים

15 דברים שרציתם לדעת על המקצוע המהנה ביותר בעולם

חולם להיות ברמן נחשק בתל אביב? מתאים לך להטט מאחורי הבר? 15 טיפים לברמן המתחיל מאת בית הספר לברמנים של זמן אמיתי

1. כמה מרויח ברמן בממוצע?

משכורתו של הברמן מורכבת על פי רוב משכר בסיס ומטיפים. גובה הטיפים משתנה בהתאם למקום העבודה, כמובן, אך רוב הברמנים מתחילים עם משכורות של 35-40 ₪ לשעה, ודי מהר מטפסים מעלה לרמת שכר של 50-60 ₪ לשעה.
אזהרה: כברמנים את תסחבו עליכם כסף מזומן ובכמויות... היזהרו לא לבזבז יותר מידי במהלך החודש.

2. האם יש עבודה בתחום הבר? כמה ברמנים צריך בכלל?

בתי הספר לברמנים מכשירים, אומנם, כל הזמן, ברמנים נוספים, אך התחלופה הגדולה בענף שומרת על מצב מתמיד של צורך בברמנים. קריירת ברמן ממוצע אורכת בין שנה לשלוש, במהלכן יחליף לפחות שלושה מקומות עבודה.

3. מדוע כל כך הרבה סטודנטים בוחרים לברמן במהלך הלימודים?
מסתבר שעבודת הבר היא אחת העבודות הנוחות ביותר לשילוב עם לימודים. מדובר בעבודת משמרות גמישה יחסית,  בשעות שאינן חופפות לרוב עם שעות הלימוד, עם אפשרות לעבוד בסופ"שים וכסף מצויין. עכשיו התשובה ברורה, לא?

4. אילו עוד יתרונות יש בלהיות ברמן?

טוב, הרשימה היא באמת ארוכה: קודם כל, עבודת בר בדרך כלל מייצגת תקופה בלתי נשכחת בחיים, אתם הולכים לשלב עבודה ובילוי ולהכיר אנשים חדשים (ולא כל כך רגילים) ובכמויות מסחריות. לעולם לא תמצאו את עצמכם נרדמים לבד (אלא אם כן באמת נמאס לכם להתעורר בבוקר ולנסות לשחזר את אירועי הלילה שהיה) ותמיד יהיה לכם כסף לדרינק הבא (אמרנו כבר שברמן מסובב עם קאש מני בכיס?). נראה שזהו המקצוע הטוב ביותר לחשוב על מה רוצים להיות כשתהיו גדולים ולחסוך כסף תוך כדי. חוץ מזה, הקורס עצמו, חוץ מהרבה ידע, הוא גם חווייה בפני עצמה שמומלץ לעבור.

5. האם ניתן לברמן בחו"ל?

חלק מבתי הספר לברמנים מספקים תעודה בינלאומית. בררו בעת ההרשמה לקורס הברמנים האם התעודה שתקבלו בסופו מאפשרת לכם לעבוד בחו"ל.

6. האם חייבים לעשות קורס ברמנים בשביל לברמן?

נסו להסתכל על העניין מנקודת מבטו של בעל הבר: הוא יכול לקבל ברמנים שעברו הכשרה מלאה ללא תשלום על כך. למה לו לבחור בברמן שלא יודע כלום וצריך ללמד אותו הכל מאפס (אלא אם כן מדובר באחיו הקטן או במקום שלא ממש מוציא אלכוהול)? חלק מבתי הספר לברמנים מספקים שירותי השמה בסיום הקורס. זו הדרך הקלה, הקצרה, ולרוב הריווחית ביותר למצוא את עצמכם עובדים במהירות מאחורי בר אמיתי.

7. אז מה בעצם לומדים בקורס ברמנים?

ברמן הוא מקצוע לכל דבר. היתרון הגדול שבו הוא שניתן לרכוש אותו בקלות ובמהירות. קורס ברמנים מקצועי נועד להפוך אתכם לברמנים מקצוענים על כל המשתמע מכך: אתם תלמדו את כל משפחות האלכוהול הקיימות, דרכי הגשתם ואופני ייצורם, ערבובים וקוקטיילים, שיטות עבודה מעשיות, ומה זה בעצם לברמן כמתן שירות ללקוח. בחלק מבתי הספר ילמדו אתכם אפילו על הקופה הממוחשבת, יבחנו אתכם על מזיגת בירה וידריכו אתכם איך לעמוד מול קהל. כל מה שאתם צריכים כדי לעבוד כמו שצריך.

8. כמה זמן לוקח הקורס?

קורס הברמנים נע ברדך כלל בין 4 ל- 8 שבועות, תלוי בתדירות.

9. האם ניתן לבצע את הקורס על חשבון הפקדון הצבאי?

מקצוע המוזגות (כן,כן... ככה אומרים ברמן בשפה עיברית תקינה) מוכר כמקצוע לכל דבר על ידי משרד התעשייה,המסחר והתעסוקה. חלק מבתי הספר לברמנים מורשים לקיים קורסים על חשבון הפקדון הצבאי. קורס ברמנים על חשבון הפקדון הצבאי הוא קורס מורחב ומומלץ ביותר. כדאי לברר את העניין בעת ההרשמה אם בא לכם שהמדינה תשקיע בכם הפעם,לשם שינוי.

10. מי מדריך אותי בקורס הברמנים?

מטבע העניין ככל שבית הספר מוכר וותיק יותר כך המדריכים שלו מנוסים ורציניים יותר. ישנם בתי ספר לברמנים שהתקבלות להדרכה אצלם לא תבייש את קורסי הטיס הנוקשים ביותר. על פי רוב ידריכו אתכם ברמנים מנוסים שעבדו שנים רבות מאחורי ברים מסוגים שונים. מעבר לכך, כדי להדריך צריך כמובן גם יכולות הדרכה מצויינות. לכל בית ספר ישנה שיטת התמחות משלו לנושא. בררו על המדריכים בעת ההרשמה.

11. איפה נערך הקורס?

אם ללמוד כדורגל מומלץ על מגרש, אז ללא ספק את מקצוע הבר כדאי להכיר באווירת בר אמיתית. חלק מבתי הספר לברמנים מתעקשים על לימודים מאחורי בר, כמו בחיים האמיתיים. גם את זה כדאי לברר.

12. האם מוצאים לי עבודה?

כמו תמיד, תלוי איפה לומדים. יכולות ההשמה של בתי הספר לברמנים משתנות מאוד  בהתאם למידת הרצינות וההשקעה של בית הספר בנושא (וכמובן הוותק והקשרים). היקף ההשמה יכול לנוע בין מחלקה קטנה לחברת השמה של ממש. כדאי מאוד לברר את העניין בעת ההרשמה כדי לא להצטער אחרי...

13. האם יעסיקו אותי כברמן חדש שאין לו ניסיון?

תתפלאו, אבל ברמן ללא ניסיון מגיע עם יתרונות גדולים מאוד. בעל העסק יודע שהוא יוכל לעצב את הברמן לפי נהלי העבודה של המקום. בנוסף, ברמן "חדש" מגיע עם מוטיבציה ואנרגיות שעוד לא עברו שחיקה ועם אגו שעוד לא הספיק להתנפח למימדים בלתי נסבלים. זה שווה הרבה מאוד לבעל המקום שמחפש שהמקום שלו יהיה מפוצץ באווירה.  

14. איפה אוכל למצוא את עצמי עובד\ת בסוף הקורס?

באופן עקרוני, בכל מקום שבו יש דיספליי (תצוגה, בעגה מקצועית) אלכוהולי: ברים, דנס ברים, בר-מסעדות, מועדונים, שירותי בר וברים אקטיביים ואפילו בתי מלון. השאלה היא באיזה סוג של ברמן מדובר. ברמנים שונים מתאימים לסוגי מקומות שונים. כאשר תופנו לעבודה בסיום הקורס בית הספר שבו למדתם ידאג להצליב את צרכיכם, צרכי הבר ואופייכם על מנת להתאים את הברמן הנכון למקום הנכון.

15. כמה עולה הקורס?

מחירי קורסי הברמנים נעים בין 2,290 ₪ ל- 3,490 ₪. הכל תלוי בבית הספר, באורך הקורס ובמידת ההשקעה. כמו תמיד, הכי זול זה לא דווקא הכי טוב וכדאי לקחת את כל הגורמים בחשבון. סך הכל, אחרי שתרוויחו כסף אמיתי מאחורי הבר, תחזירו את מחיר הקורס תוך זמן קצר מאוד. לכן, העניין החשוב הוא תוך כמה זמן מתחילים באמת לעבוד. ברור?

אז יאללה.... נתראה מאחורי הבר

צור קשר

בית הספר לברמנים ולתרבות השתייה -

זמן אמיתי


סגור